"Отримав ще одну підозру": в ДБР розповіли, на якому етапі перебуває справа Гринкевича
Львівський бізнесмен Ігор Гринкевич затриманий і перебуває у СІЗО. У його справі є ще одне кримінальне провадження
Про це в ефірі телемарафону повідомила радниця з комунікацій Державного бюро розслідувань Тетяна Сап'ян, передає "Еспресо.Захід".
"Наприкінці 2023 року його було затримано і було відкрито ще одне кримінальне провадження. Це підозра у спробі і пропозиції дачі хабаря одному з керівників Головного слідчого управління ДБР. Хабар був чималенький. Тобто, ми з вами уявляємо, що людина готова була для того, щоб "повирішувати" свої справи принести півмільйона доларів, безстрашно просто з'явитися у публічному місці і запропонувати (хабар. - Ред.)", - сказала Сап'ян.
За її словами, Гринкевича було затримано під час дачі хабаря, за що він може на 8 років позбутися волі. Бізнесмен зараз перебуває у СІЗО й отримав ще одну підозру.
Ще одна підозра
У ДБР підтвердили, що є ще одне кримінальне провадження, де фірми, які працювали з Міністерством оборони та були зобов'язані забезпечувати якісним одягом та білизною ЗСУ, на цих фірмах в керівництві, а також у сім'ї львівського бізнесмена були проведені обшуки і на майно було накладено арешт.
"Є ще одне провадження за фактом оборудок із закупівлями одягу та білизни для Збройних Сил України. Так як ми з вами розуміємо, що ці компанії в умовах повномасштабного вторгнення виграли 23 тендери, то ці всі тендери і сам товар, який мав постачатися до ЗСУ зараз перевіряється", - зазначила Сап'ян, висловивши сподівання, що найближчим часом у цьому кримінальному провадженні також з'являться результати роботи про те, як триває досудове розслідування.
Що відомо про справу бізнесмена Гринкевича
Львівського бізнесмена Ігоря Гринкевича затримали працівники ДБР за спробу дати хабар в $500 тис. одному із керівників Бюро. Річ у тім, що компанії, зареєстровані на членів сім'ї Гринкевича, підозрюють в махінаціях з закупівлями для Міністерства оборони на 1,5 мільярда гривень.
Згодом стало відомо, що пов’язані з Гринкевичем компанії постачали Міноборони бронежилети й шоломи за завищеними цінами.
Варто відзначити, що голова Львівської ОВА відмежувався від імовірних протиправних дій бізнесмена.
Заступник міністра оборони України Віталій Половенко у вівторок, 9 січня, повідомив, що міністерство розірве договори з компаніями, які пов'язані з Гринкевичами: їх підозрюють в махінаціях з закупівлями на 1,5 мільярда гривень. Також цього дня львівська обласна рада розірвала меморандум з благодійним фондом Гринкевича.
Нещодавно у сім’ї Гринкевичів вперше відреагували на корупційний скандал.
Крім того, 11 січня стало відомо, що суд арештував майно і рахунки компаній бізнесмена Гринкевича. Правоохоронці також отримали висновки експертів, які встановили, що вся поставлена продукція компаніями Гринкевича на потреби МОУ у 2023 році, не відповідає якісним характеристикам та неможлива для використання військовослужбовцями ЗСУ.
АРМА знайшло в Гринкевичів та їхнього оточення елітні авто, нерухомість і зброю. За інформацією відомства, Ігор Гринкевич та його спільники обвинувачуються у заволодінні бюджетними коштами в особливо великих розмірах.
"60% бюджетних коштів, які підконтрольні фігуранту юрособи отримували від Міноборони, виводились на користь інших афілійованих компаній (найчастіше здійснювались операції щодо надання або повернення фінансової допомоги). Підприємства проводили ризикові (безтоварні) фінансові операції. Решта 40% коштів – для забезпечення виконання державних контрактів – переказувались на рахунки турецьких виробників одягу у Турецькій Республіці", – зазначили в АРМА.
Згодом Печерський суд оприлюднив подробиці затримання бізнесмена Гринкевича.
Застереження: відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.
- Актуальне
- Важливе