В організмі бракувало кисню: у Львові провели надскладну 9-годинну операцію на серці 8-річної дівчинки
Дитячі кардіохірурги виконали надскладне втручання на серці дитини із вродженою вадою — головні судини були розташовані в неправильному положенні
Про це повідомили у львівській дитячій лікарні святого Миколая, у якій виконали втручання, передає "Еспресо.Захід".
"Транспозиція магістральних судин з дефектом міжшлуночкової перегородки та стенозом клапана легеневої артерії — так звучить основний діагноз 8-річної Алінки зі Львівщини. Ще коли сердечко дівчинки формувалося в материнському лоні, дві ключові в організмі судини, які несуть кров від серця до всіх органів і тканин, зайняли не своє положення.
Простими словами, аорта та легенева артерія помінялися місцями. Перша виходила із правого шлуночка, а друга із лівого. У здоровому ж серці все має бути з точністю до навпаки. Водночас між шлуночками утворився великий отвір — дефект перегородки. А клапан легеневої артерії був ще й стенозований — небезпечно звужений, що обмежувало кількість крові, яка потрапляла до легень", — розповіли в лікарні.
Фото: дитяча лікарня святого Миколая
Там зазначили, що вроджена вада серця згубно впливала на стан дитини та якість її життя. До легень Аліни потрапляло замало крові, а отже бракувало і кисню в організм. Дівчинці ставало все важче дихати, її пальчики синіли, вона часто непритомніла. Аліна не могла навіть побігати на перерві з однокласниками. Також через вроджену ваду дівчинка повільніше росла: у 8 років виглядала на 6.
У майбутньому в Аліни могла виникнути серцева недостатність.
За словами лікарів, єдиний спосіб цього не допустити — це хірургічна корекція вродженої вади. Спеціалісти лікарні святого Миколая вирішили виконати радикальну корекцію, так звану Half Turned Truncal Switch (HTTS) або напівротацію артеріального трункуса. В Україні таку операцію виконали вперше.
Фото: дитяча лікарня святого Миколая
"Спочатку кардіохірурги висікли клапани аорти та легеневої артерії на єдиній площадці й ротували її, перемістивши клапани в анатомічно правильне положення. Тобто з’єднали з потрібними шлуночками та одночасно закрили дефект міжшлуночкової перегородки. Фінальним етапом була складна реконструкція гілок легеневої артерії, які були деформовані внаслідок довгого перебігу хвороби", — додали в лікарні.
Багатоетапна відкрита операція на серці тривала 9 годин і минула успішно. Нині Алінка вже повністю відновилася після втручання.
-
Львівські онкологи провели складну операцію з видалення метастазу жінці, що багато років хворіє на рак.
- Актуальне
- Важливе