Роботи на конкурс проєктів відновлення музею Шухевича у Львові подали 7 учасників
У Львові завершилась подача проєктів в рамках архітектурного конкурсу щодо відновлення музею генерал-хорунжого УПА Романа Шухевича, який на початку року знищив ворожий дрон
Про це повідомив міський голова Львова Андрій Садовий, передає "Еспресо.Захід".
"Свої пропозиції відновлення подали 7 учасників. Переможця визначить кваліфіковане журі у складі архітекторів, науковців, музейників, представників міської та обласної ради. Також голос матиме дорадча рада за участі доньки Романа Шухевича", - написав Садовий.
Коли оголосять результати конкурсу
За словами мера, результати конкурсу оголосять до кінця червня.
"Нам важливо, щоб це місце було дуже гідним шанування памʼяті головнокомандувача Української армії", - наголосив Садовий.
Що відомо про руйнування музею
У ніч на 1 січня РФ атакувала Львівщину шахедами. Унаслідок влучання в музеї Шухевича в мікрорайоні Білогорща у Львові виникла пожежа, будівля повністю зруйнована. Найбільш цінні експонати музею Шухевича у Львові, а це близько 600 одиниць, ще на початку повномасштабного вторгнення РФ перенесли в безпечне місце. Проте, на жаль, втрачені усі предмети побуту, які пов’язані з життям та діяльністю генерал-хорунжого.
П'ятий президент Петро Порошенко пообіцяв профінансувати відбудову музею генерал-хорунжого УПА Романа Шухевича у Львові, який був знищений російським "шахедом".
Місто оголосило архітектурний конкурс
А 27 лютого, у Львові оголосили Всеукраїнський відкритий архітектурний конкурс на проєктну пропозицію з відновлення Музею генерал-хорунжого УПА Романа Шухевича.
Згодом стало відомо, що архітекторам дали більше часу на участь у конкурсі. Конкурсні проєкти прийматимуть до 3 червня.
Водночас донька Романа Шухевича Марія хотіла б бачити батьків музей відновленим у тому ж вигляді, який він мав до влучання російського дрона. Марія Шухевич пояснила, що не треба споруджувати музей визвольних змагань, а власне те місце, де він загинув.
"Збудувати не просто якусь споруду, а так, як вона виглядала – де він жив, де була куля, яка застрягла в стінах. Хто хоче будувати новий музей, хай будує, а це місце треба зберегти, бо це місце його загибелі. Зі сходу телефонують, хочуть учнів привезти. Люди навіть не знали, що є такий музей. Чому ми маємо чекати закінчення війни, не знати коли вона закінчиться. Його треба відновити", – зауважила громадська діячка.
Читайте також: У Львові створили громадський комітет відновлення музею Шухевича: він вже закликав міську владу до дій
15 травня у Львові презентували один із проєктів відбудови музею Шухевича. 16 травня під час пленарного засідання сесії міський голова Андрій Садовий озвучив, що у Львові створять робочу групу з відновлення музею Романа Шухевича.
- Актуальне
- Важливе