ЛМР створить робочу групу з відбудови музею Романа Шухевича у Львові
У Львові створять робочу групу з відновлення музею Романа Шухевича, який росіяни знищили в ніч на 1 січня цього року
Відповідну інформацію озвучив міський голова Андрій Садовий на пленарному засіданні.
"Під час колегії депутати підіймали питання щодо музею Героя України Романа Шухевича. Хочу поінформувати, що за результатами наших розмов я прийняв рішення про формування робочої групи. В неї увійшли представники від кожної фракції, головний архітектор міста, представники громадськості", – зазначив Садовий.
Він додав, що передасть копію розпорядження дочці генерала – Марії Шухевич.
"Ми всі прекрасно розуміємо, що відбудова музею Шухевича для нас є пріоритетом. Ми не маємо права дозволити ворогам нас сварити, коли хтось може мати інші думки. Думка одна – музей має бути відбудований, він має враховувати усі аспекти, які є".
Що відомо про руйнування музею
У ніч на 1 січня РФ атакувала Львівщину шахедами. Унаслідок влучання в музеї Шухевича в мікрорайоні Білогорща у Львові виникла пожежа, будівля повністю зруйнована. Найбільш цінні експонати музею Шухевича у Львові, а це близько 600 одиниць, ще на початку повномасштабного вторгнення РФ перенесли в безпечне місце. Проте, на жаль, втрачені усі предмети побуту, які пов’язані з життям та діяльністю генерал-хорунжого.
П'ятий президент Петро Порошенко пообіцяв профінансувати відбудову музею генерал-хорунжого УПА Романа Шухевича у Львові, який був знищений російським "шахедом".
Місто оголосило архітектурний конкурс
А 27 лютого, у Львові оголосили Всеукраїнський відкритий архітектурний конкурс на проєктну пропозицію з відновлення Музею генерал-хорунжого УПА Романа Шухевича.
Згодом стало відомо, що архітекторам дали більше часу на участь у конкурсі. Конкурсні проєкти прийматимуть до 3 червня.
Водночас донька Романа Шухевича Марія хотіла б бачити батьків музей відновленим у тому ж вигляді, який він мав до влучання російського дрона. Марія Шухевич пояснила, що не треба споруджувати музей визвольних змагань, а власне те місце, де він загинув.
"Збудувати не просто якусь споруду, а так, як вона виглядала – де він жив, де була куля, яка застрягла в стінах. Хто хоче будувати новий музей, хай будує, а це місце треба зберегти, бо це місце його загибелі. Зі сходу телефонують, хочуть учнів привезти. Люди навіть не знали, що є такий музей. Чому ми маємо чекати закінчення війни, не знати коли вона закінчиться. Його треба відновити", – зауважила громадська діячка.
15 травня у Львові презентували один із проєктів відбудови музею Шухевича
- Актуальне
- Важливе