Померла 13-річна дівчинка з родини, яка отруїлася грибами на Тернопільщині
У Копичинцях повідомили про четверту жертву, яка померла внаслідок отруєння дикорослими грибами. Перед тим отруєння не пережили сестри дівчинки та співмешканець матері
Про це повідомляє Копичинецька міська рада, передає "Еспресо.Захід".
"З великим сумом сповіщаємо про смерть Марії Микульської, яка народилася 23 серпня 2011 року. У зв’язку з надзвичайною ситуацією, спричиненою отруєнням дикорослими грибами, незважаючи на всі зусилля лікарів, її серце перестало битися під час перебування в лікарні", - написали у міськраді.
Там також додали, що Марія була доброзичливою та щирою дівчинкою та добре навчалася в школі.
Ціла родина отруїлась грибами
30 жовтня до медзакладу потрапила уся родина з міста Копичинці. Серед потерпілих було семеро дітей, їхня матір, її співмешканець та його неповнолітня родичка. Родина отруїлася грибами ще 27 жовтня, але до лікарів звернулися лише на третій день. Стан інших потерпілих назвали стабільно важким.
Згодом стало відомо, що у лікарні в результаті харчового отруєння грибами з цієї родини 1 листопада помер чоловік 1965 року народження, а наступного дня - малолітня донька його співмешканки
10 листопада, померла друга дитина з родини в Копичинцях, яка отруїлась грибами
За цим фактом відкрили провадження відповідно до статті 166 (злісне невиконання обов'язків по догляду за дитиною) Кримінального кодексу України. Матері загрожує позбавлення волі терміном до п'яти років. Триває слідство.
Примітка: згідно зі статтею 62 Конституції України особа вважається невинуватою в скоєнні злочину і не може бути кримінально покарана, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.
Перші симптоми отруєння грибами
Перші наслідки невдалої вечері грибами можуть виникнути від 30 хвилин до 2 годин після споживання. Серед симптомів:
- нудота
- блювання
- різкий біль в животі
- діарея
- відчуття задишки
- зниження пульсу
- галюцинації
- підвищення температури тіла
При таких симптомах треба промити шлунок, пити величезну кількість кип’яченої води та викликати блювотний рефлекс. І так доти, поки в шлунку не залишиться залишків їжі.
Після цього варто прийняти сорбенти й продовжувати споживати багато рідини: підсоленої чи мінеральної води, щоб підтримувати водно-сольовий баланс.
Крім того, зверніться до лікаря або викличте екстрену медичну допомогу для госпіталізації в стаціонар.
- Актуальне
- Важливе