Стан двох дітей важкий: на Тернопільщині ціла родина отруїлась, імовірно, грибами
Родина із міста Копичинці, що на Тернопільщині, потрапила до лікарні із отруєнням. Серед потерпілих - семеро дітей віком від трьох до тринадцяти років, а також їхня матір, її співмешканець та його неповнолітня родичка.
Про це повідомили у Поліції Тернопільської області, передає "Еспресо.Захід".
"Стан трирічної дівчинки та її семирічної сестри вкрай важкий. У решти потерпілих - середньої тяжкості. За попередньою інформацією, багатодітна родина отруїлася грибами. На місце події виїжджала бригада екстреної медичної допомоги, працівники Чортківського районного управління поліції та рятувальники", – йдеться у повідомленні.
Відомо, що співмешканець матері у неділю, 27 жовтня, назбирав грибів, їх споживала уся сім'я. Після того у дітей погіршилося самопочуття, мати намагалася самостійно лікувати їх.
"За допомогою до фахівців звернулася лише 30 жовтня близько 15:00. Найважчих дітей доправили до медзакладу Львова, де трирічну дитину вже прооперували. Ще сімох – до Києва. Співмешканець у реанімаційному відділенні Чортківської лікарні", – розповіли правоохоронці.
Читайте також: Сезон грибів у розпалі: що треба знати, коли йдеш у ліс
У поліції відкрили провадження відповідно до статті 166 (злісне невиконання обов'язків по догляду за дитиною) Кримінального кодексу України. Санкція статті передбачає до п'яти років позбавлення волі.
Тим часом у Дитячій Лікарні Святого Миколая Першого медобʼєднання Львова підтвердили, що до них госпіталізовані 2 дитини з отруєнням грибами. Наразі пацієнти перебувають у важкому стані у відділенні анестезіології та інтенсивної терапії і отримують усю необхідну допомогу.
Як розпізнати перші симптоми отруєння
Перші наслідки невдалої вечері грибами можуть виникнути від 30 хвилин до 2 годин після споживання. Серед симптомів:
- нудота
- блювання
- різкий біль в животі
- діарея
- відчуття задишки
- зниження пульсу
- галюцинації
- підвищення температури тіла
При таких симптомах треба промити шлунок, пити величезну кількість кип’яченої води та викликати блювотний рефлекс. І так доти, поки в шлунку не залишиться залишків їжі.
Після цього варто прийняти сорбенти і продовжувати споживати багато рідини: підсоленої чи мінеральної води, щоб підтримувати водно-сольовий баланс.
Крім того, зверніться до лікаря або викличте екстрену медичну допомогу для госпіталізації в стаціонар.
- Актуальне
- Важливе