Чим закінчилась зустріч Садового з власниками МАФів, які проти будівництва бульвару на Чорновола у Львові
У середу, 30 жовтня під міською радою відбувся мітинг власників малих архітектурних форм, які виступають проти будівництва бульвару на проспекті Чорновола, для якого зноситимуть їхні магазини
Згодом, після пікету, відбулась зустріч з міським головою Львова Андрієм Садовим, передає "Еспресо Захід".
За що та проти чого мітингували
Як розповіла у коментарі співорганізаторка мітингу та власниця МАФу на Чорновола Наталія Чижик, усі небайдужі до справи громадяни зібрались у центрі міста, аби зупинити будівництво бульвару. В рамках реконструкції будуть зносити 33 тимчасові споруди підприємців. Окрім того, мешканці вимагали передати кошти з цього проєкту на ЗСУ, попри те, що проєкт повністю реалізовуватимуть за кошти приватного інвестора.
Зазначимо, з цією метою під міською радою люди збираються вже не вперше. Наслідком минулого мітингу було створення робочої групи, яка б мала зайнятися цим питанням та узгодити будівництво з підприємцями, знайти альтернативні варіанти.
Фото: Еспресо Захід
Саме на цій зустрічі, за словами ще однієї учасниці мітингу Марії, яка також є власницею бізнесу на проспекті, їхню презентацію учасники робочої групи висміяли, а висловитися просто не давали.
"Ми приготували презентацію, зібрали 3 тис. підписів, а з нас просто сміялись. На тому зустріч і закінчилась, бо в чиновників на нас не було часу", – пояснила Марія.
Коли вирішили будувати та демонтувати
Важливо підкреслити, що старт проєктним роботам дала ухвала Львівської міської ради, прийнята ще у 2021 році. За гроші інвестора у львівському комунальному підприємстві "Інститут просторового розвитку" розробили концепцію та ескізний проєкт.
"На площі 1,2 км передбачено облаштування пішохідних алей, громадських просторів та майданчиків з дотриманням інклюзивних вимог. До споруд, розташованих на проспекті Чорновола, облаштують спеціальні входи. А також демонтують тимчасові споруди, які входять в межі території проєктування", – розповідав раніше директор департаменту природних ресурсів, будівництва та розвитку громад Тарас Кубай.
Водночас Любомир Зубач тоді вказував, що ще три роки тому, коли сесія міської ради затвердила проєкт бульвару, були підстави для усунення перешкод, тобто демонтажу тимчасових споруд на проспекті.
"Вже тоді у нас були підстави, щоб усунути перешкоди для ремонтних робіт: це і тимчасові споруди, й інші об’єкти, які там є, але тоді Львівська міська рада пішла назустріч підприємцям, і ми узгодили, що поки розроблятимуть проєкт, підприємці зможуть продовжувати роботу", – вказав чиновник.
Водночас за твердженнями мітингувальників, їм ніхто і нічого не пояснив, чому рішення змінили та чому їм почали приходити повідомлення про демонтаж.
Що ж до альтернативних варіантів, то активістки вказали, що жодних таких не прозвучало ні від заступника міського голови з містобудування Любомира Зубача, ні від робочої групи.
Фото: Еспресо Захід
"Що зараз при розмові з Зубачем, що на робочій групі, монолог однаковий – це некрасиво. А ви розумієте, що люди під час війни втрачають робочі місця. А це податки, це військовий збір. Ви хочете з нас зробити емігрантів, бо жодної альтернативи не було", – вказала Наталія.
Окрім того, активісти з проспекту Чорновола кажуть, що і самі пропонували альтернативу – створити простір, за їхніми підрахунками, завширшки 1000 м2 зі спільною стіною, де все можна буде оздобити та впорядкувати. Саме там, як вказала власниця МАФу, вони й зможуть розмістити свій бізнес. Проте у відповідь на це забудовники, яким це і пропонували, нічого не відповіли.
А що кажуть забудовники?
Як розповів у коментарі депутат Львівської міськради Назарій Бербека, який і представляє забудовників, розповів що для пошуку альтернативних варіантів його вирішення створена робоча група, і саме там розв'язуватимуть ці питання.
“Я знаю, що на одній з таких зустрічей будуть розбирати кожен окремий об’єкт і приймати рішення по кожному з них”, – вказав депутат.
Фото: Еспресо Захід
Також він додав, що наразі невідомо, скільки саме податків сплачують підприємці МАФів на Чорновола, а саме наповнення бюджету і було одним з аргументів мітингувальників, чому не варто проводити демонтаж. Проте зазначив, що кожен бізнес є важливим, але політика міста щодо малих архітектурних форм є сталою та всім відомою.
Читайте також: Чому у Львові зносять МАФи та що буде на їхніх місцях
"Є прийнята ухвала у 2021 році й колективне рішення стосовно реконструкції бульвару на Чорновола. І коли вона триває, то це дійсно є підставою для демонтажу тимчасових споруд", – додав Назарій Бербека.
Фото: Еспресо Захід
Інвестують у цей проєкт власники бізнесів, які розташовані поруч. Прикладами таких є гіпермаркет "Арсен" та новозбудований "МакДональдз", які вже зі своєї сторони провели реконструкцію проспекту згідно з проєктом бульвару.
Зустріч із міським головою та нові доручення у справі МАФів на Чорновола
Врешті-решт мітинг призвів до результатів – представникам мітингу вдалось зустрітись із міським головою Львова Андрієм Садовим, який запевнив, що у бульвар і справді не закладено жодної копійки з міського бюджету, а у справі будуть розбиратися.
"Є малі архітектурні форми, які чесно працюють, і до них ніхто не має зауважень. Якщо ви в таких працюєте, то працюйте собі", – вказав міський голова.
Фото: Еспресо Захід
Після зауваження мітингувальників, щодо незаконного виключення їхніх МАФів із Комплексної схеми розміщення тимчасових споруд Львова, де затвердженні усі легальні, Андрій Садовий доручив провести перевірку усіх малих архітектурних форм на проспекті Чорновола.
"По кожному підприємцю та МАФу провести розрахунок, скільки сплачено податку до бюджету. Якщо тимчасові споруди є законними й до них немає зауважень, то їх потрібно підтримувати. Якщо підприємець хоче реконструювати проспект, то нехай домовиться з мешканцями та бізнесом, нехай знайде якісь інші механізми й збереже робочі місця", – заявив міський голова Львова.
Проте після цього він зазначив, що МАФи – це є минуле і більше ніде такої кількості тимчасових споруд немає. Але на питання щодо насмішок над підприємцями, які звучали на засіданні робочої групи, міський голова не відповів, а одразу ж перейшов до призначення наступної.
Відтак Андрій Іванович доручив провести наступне засідання робочої групи з цього питання вже цього понеділка, 4 жовтня, о 16:00. Воно відбудеться у Центрі підприємництва ЛМР. Також він додав, щоб на засідання обов’язково запросили Назарія Бербеку.
- У Львові на Чорновола облаштують пішохідний бульвар, для чого демонтують тимчасові споруди, які тут розташовані. Ознайомитись із проєктом та його візуалізацією можна за посиланням.
- Актуальне
- Важливе