Планують демонтувати 134 МАФи. Чому у Львові зносять тимчасові споруди та що буде на їхніх місцях
Упродовж 2024 року у Львівській громаді демонтували 30 тимчасових споруд і 25 МАФів, що належали до ринку "Світлиця" на вулиці Миколайчука
Про це повідомив керівник департаменту містобудування ЛМР Тарас Кубай, передає "Еспресо.Захід".
Як розповів він у коментарі "Еспресо.Захід", наприкінці 2022 року у Львові перевірили 2 тисячі МАФів. Таку інвентаризацію проводили згідно з ухвалою міськради про затвердження комплексної схеми розміщення тимчасових споруд у Львові. Відтак у громаді визначили 1327 тимчасових споруд, яким погодили встановлення. Крім того, вони отримали паспорти прив’язки - тобто розміщені на території законно.
Орієнтовно 134 МАФи залишилися у громаді без належних документів. Ще 180 оформлені в межах права власності, а тому перебувають на розгляді юридичного департаменту. Решта тимчасових споруд розміщені в межах населених пунктів, які нещодавно приєднали до Львівської громади – багато з них розташовані на приватних ділянках, ще деякі мали дозволи від місцевої влади. Вирішення проблеми з цими МАФами у Львівській міськраді вирішили відкласти, щоб зрозуміти доцільність встановлення, вигляд у загальному просторі.
"Багато МАФів стоять на місцях, де мали б бути, наприклад, пішохідні доріжки. Вирішили питання з тими спорудами, де була торгівля алкоголем, сигаретами. За рішенням виконавчого комітету їх демонтують. Це ухвалюється впродовж року. Адже розуміємо, що одномоментно зробити це неможливо. Бо йдеться і про фізичний, і про фінансовий ресурс", – пояснив Тарас Кубай.
Цьогоріч у Львівській громаді демонтували вже 30 МАФів та 25 споруд, що належали до ринку "Світлиця" на вулиці Миколайчука.
"Демонтажем споруд займається наше технічне ЛКП спільно з районними адміністраціями. Йдеться про відключення від мереж, адмінтехнічного управління. Є добровільні терміни на монтаж – орієнтовно 10 днів. Однак, якщо власники не роблять цього, тоді наш підрядник проводить примусовий демонтаж – за кошти порушника. Хоча ми завжди намагаємося пояснити власникам МАФів, що значно краще переїхати самостійно, перевезти споруду в інше місце, щоб наші підрядники не пошкодили якісь частини, деталі", – додав Тарас Кубай.
За словами керівника департаменту містобудування ЛМР, на місцях, де раніше стояли демонтовані МАФи, тепер облаштовуватимуть зелені зоні, тротуари та зупинки громадського транспорту.
- Нагадаємо, у Львові МАФ на вулиці Володимира Великого, де минулого року шаурмою отруїлися люди, повертають на місце. За словами Любомира Зубача, тимчасова споруда стояла без жодних документів з 2017 року та захопила тротуар. Тоді місто змусило власників демонтувати споруду, однак зараз невідомі знову почали роботи.
- Актуальне
- Важливе