У Львові запустили онлайн ресурс із оцифрованими стародруками Нацмузею
У Львові створили депозитарій кириличних стародруків Національного музею зі 120 джерел - від перших кириличних стародруків XV ст. і до літургійних видань Шептицького
Про це повідомила релігійно-інформаційна служба України, інформує Еспресо.Захід
У Львові завершили створення онлайн ресурсу із оцифрованими стародруками Національного музею у Львові імені Андрея Шептицького. Мова про депозитарій кириличних стародруків Національного музею у Львові, куди включили найбільш цінні джерела з цієї збірки: Ірмолої, Требники, Служебники, Тріоді, Октоїхи і Антологіони (Мінеї), а також збірники святоотцівських текстів, проповідей, літургійні Устави і Типікони. Йдеться про видання XV — поч. XX ст.
Як розповів ініціатор і керівник проєкту Тарас Тимо, ця ініціатива з оцифрування і розміщення у вільному доступі в інтернеті частини колекції стародруків згаданого музею розпочалася влітку 2023 року за підтримки міжнародної фундації Аліф. Мета проєкту полягала у створенні невеликого, але практичного ресурсу для науковців і студентів, зацікавлених українською церковною традицією, зокрема, літургійною книгою.
"На сьогодні на цьому репозитарії доступно біля 120 джерел, від перших кириличних стародруків XV ст. і до літургійних видань митрополита Андрея Шептицького початку XX ст., - каже Тарас Тимо. - Найстарше джерело – "Місяцеслов", надрукований у Кракові в друкарні Ш Фіоля 1491 р. Її вважають першою у світі друкарнею, що у 1490-их рр. видавала книги кирилицею. Інші джерела походять із друкарень Львова, Почаєва, Унева, Перемишля та інших центрів кириличного книгодрукування XVI-XVIII ст."
- В Ужгороді оцифрували одну з найстаріших церков України
- Актуальне
- Важливе