Кістка у голові вигнивала: у Львові медики врятували 15-річного хлопця з рідкісним ускладненням отиту
У Львові отоларингологи врятували підлітка, у якого було рідкісне і небезпечне ускладнення від отиту. Кістка всередині голови хлопця почала вигнивати
Про це повідомили у Центрі дитячої медицини, передає "Еспресо.Захід".
15-річний Іван із Турківського району спершу страждав на біль у вусі, і місцеві лікарі поставили діагноз отит. Однак, після лікування стан Івана не покращився, і батьки звернулися до приватного лікаря у Львові. Після обстеження його скерували до спеціалістів Центру отоларингології.
Фото: Центр дитячої медицини. Лікарня "Охматдит"
Медики діагностували у підлітка вкрай рідкісне отогенне ускладнення
"Після повної радіологічної діагностики та аналізів лікарі зʼясували, що в дитини вкрай рідкісне отогенне ускладнення - петрозит, флебіт кавкрнозного синуса з компресією внутрішньої сонної артерії, а також остеомієліт тіла клиноподібної кістки. Лікарі вирішили негайно оперувати дитину. Втручання пройшло успішно! Стан дитини поступово поліпшився", - йдеться у повідомленні.
"Кістка всередині голови просто вигнивала"
За словами керівника Клініки отоларингології Федіора Юрочка, випадок був складний, тому що гній із вуха пішов на верхівку скроневої кістки, проїв її і далі поширився до тіла клиноподібної кістки (це кістка посередині голови). Відтак, почалось запалення кавернозного синуса, яка набрякла і почала перетискати внутрішню сонну артерію. Це була величезна загроза для життя дитини.
Фото: Центр дитячої медицини. Лікарня "Охматдит"
"Була колосальна загроза для життя. Кістка всередині голови просто вигнивала. Таке ускладнення вперше у нашій практиці, хоча ми багато оперуємо скоадних вушних хвороб і є одними із лідерів у дитячій отохірургії України. Також ми радились з польськими колегами, вони підтвердили, що це вкрай рідкісне ускладнення", - додав Юрочко.
Наразі хлопчик продовжує долікування вдома. В подальшому він буде під спостереженнями медиків.
- Раніше повідомлялося, що у Львові лікують дівчинку з рідкісним генетичним захворюванням.
- Актуальне
- Важливе