Львів планує отримати земельну ділянку від МВС для будівництва канатної дороги
Львівська міська рада підписала меморандум з Міністерством внутрішніх справ України щодо передачі місту земельної ділянки для будівництва канатної дороги на Високий замок
Про це повідомив міський голова Львова Андрій Садовий під час сесії 27 квітня, передає "Еспресо.Захід".
За словами мера, реалізувати проєкт в межах наявної землі, якою розпоряджається місто, неможливо. Для того потрібно мати велику станцію, звідки можна було б починати витяг.
"Домовилися про територію за парканом, яку Міністерство внутрішніх справ готове нам віддати. Це територія, яка зараз належить Львівському державному університету внутрішніх справ. Натомість ми допомагаємо їм з одним з училищ і ділянками для будівництва іншого училища", – зазначив Андрій Садовий.
Наразі у міській раді чекають на офіційний лист від МВС. Ще цього року планують розпочати конкурс.
Нагадаємо, що за задумом, майбутня канатна доріжка матиме три станції.
Маршрут канатної дороги пролягатиме від північних терас парку "На Валах" до оглядових майданчиків Високого замку. У межах нижньої станції розмістять каси, громадські вбиральні платформи для людей з інвалідністю. Частину приміщень пропонують розташувати в підземному просторі.
Друга станція канатної дороги запланована біля середньої тераси (оглядовий майданчик) Високого замку. Тут планують облаштувати великомасштабний макет середньовічного Львова.
Третя станція канатної дороги буде розташована під копцем (штучний пагорб насипаний на верхівці Замкової гори), звідки люди зможуть самостійно піднятися нагору.
Увесь витяг матиме 17 кабін, кожна на 8 осіб. Завдяки канатній дорозі місто планує залучити понад 400 мільйонів гривень інвестицій. Запустити доріжку попередньо планувало 2024 року.
-
Нагадаємо, 23 серпня 2019 року у Львові відкрили Меморіал Героям Небесної Сотні. Він став першим таким комплексом в Україні. Вже тоді йшлося про те, що наступним етапом має стати будівництво моста до скверу "На Валах", містобудівні умови й обмеження для якого виконком затвердив ще 14 червня 2019 року. Проте через понад півтора року робіт так і не почали.
-
На початку 2020 року в міськраді вже заговорили, що міст будуватиме інвестор, у комплексі з канатною дорогою. Тоді керівник управління інвестиції ЛМР Роман Старецький стверджував, що "проєкт масштабний – ідеться про більш як 400 мільйонів гривень. Маємо надію, що на погодження піде кілька місяців".
-
На 2020 рік вже були закладені кошти для проведення тендеру з визначення підрядної організації. Але через епідемію ці роботи призупинили, а гроші, які було передбачено на будівництво моста, перерозподілили між департаментами міськради.
-
Влітку 2021 у Львівській міській раді заявляли, що у вересні того ж року готові оголошувати конкурс на визначення інвестора. Тоді голова бюджетної комісії ЛМР Наталія Шелестак зазначала, що за гроші бюджету зробити у Львові канатну дорогу неможливо. Принаймні в найближчі 5 років
- Актуальне
- Важливе