"Гадаю, депутатам вистачить здорового глузду не брати кредиту на канатну дорогу", – Наталія Шелестак
За гроші бюджету зробити у Львові канатну дорогу неможливо. Принаймні в найближчі 5 років.
У цьому переконана голова бюджетної комісії Львівської міської ради Наталія Шелестак. У коментарі для "Еспресо.Захід" вона розповіла, що вважає цю ідею дуже привабливою для міста, однак проєкт реальний лише за умови залучення інвестора.
"Говорити, що ми виділяємо з бюджету розвитку мільярд гривень, – це нереально. Зауважу, зараз ще навіть жодного проєкту немає, хоч і говорять про це вже декілька років. Ми чітко усвідомлюємо, що місто не може собі дозволити на сьогодні побудову такого проєкту. Ідея, озвучена Садовим, яку підтримують і багато депутатів, – провести архітектурний конкурс і залучати інвестора. У кулуарах навіть говорять, що такий інвестор є і він облаштує все за власний кошт. Львів нібито отримає канатну дорогу, а інвестор на цьому зароблятиме.
Але якщо говорити про місто, то я не маю уявлення, де ми мали б узяти ці кошти. У нас настільки велика кількість зовнішніх запозичень і зобов'язань, що говорити про бюджет розвитку взагалі не варто.
Майбутні роки виглядатиме так, що це буде бюджет повернення боргів, а не бюджет розвитку. Звичайно, що якісь маленькі проєкти робитимуть і поточні проблеми освіти та медицини закриватимуть. Але про масштабні проєкти доведеться забути", – каже Шелестак.
Депутатка додає, що, за її підрахунками Львів має віддати 600 мільйонів за дороги, які зараз роблять, і ці кошти мають також узяти з бюджету розвитку. Це ставить остаточний хрест на будь-яких великих нових проєктах, профінансованих із бюджету розвитку, на найближчі 5 років. Київ, вважає депутатка, також грошей на "канатку" не дасть.
"Гадаю, депутатам вистачить здорового глузду не брати кредиту на канатну дорогу. Бо, повторю, як інвестиційний проєкт – це дуже цікаво для міста, це цікаво з різних сторін. Наприклад, коли людина з обмеженою мобільністю може собі дозволити потрапити на Високий Замок. Якщо знайдуться інвестори, які захочуть це робити – це буде дуже гарно. Взяти для прикладу Батумі – там найдовша лінія за протяжністю, і там цей проєкт повністю самоокупний. Я гадаю, що можна було б це зробити й дохідним проєктом, і крутою точкою для туристів", – підсумувала Шелестак.
Читайте також: Львівській міськраді готові оголошувати інвестконкурс на канатну дорогу на Високий замок.
Довідково. За задумом, майбутня канатна доріжка у Львові матиме три станції. Маршрут канатної дороги пролягатиме від північних терас парку "На Валах" до оглядових майданчиків Високого замку. У межах нижньої станції розмістять каси, громадські вбиральні платформи для людей з інвалідністю. Частину приміщень пропонують розташувати в підземному просторі.
Друга станція канатної дороги запланована біля середньої тераси (оглядовий майданчик) Високого замку. Тут планують облаштувати великомасштабний макет середньовічного Львова.
Третя станція канатної дороги буде розташована під копцем (штучний пагорб насипаний на верхівці Замкової гори), звідки люди зможуть самостійно піднятися нагору.
Увесь витяг матиме 17 кабін, кожна на 8 осіб. Завдяки канатній дорозі місто планує залучити понад 400 мільйонів гривень інвестицій. Запустити доріжку попередньо хочуть 2024 року.
- Нагадаємо, 23 серпня 2019 року у Львові відкрили Меморіал Героям Небесної Сотні. Він став першим таким комплексом в Україні. Вже тоді йшлося про те, що наступним етапом має стати будівництво моста до скверу "На Валах", містобудівні умови й обмеження для якого виконком затвердив ще 14 червня 2019 року. Проте через понад півтора року робіт так і не почали.
- На початку 2020 року в міськраді вже заговорили, що міст будуватиме інвестор, у комплексі з канатною дорогою. Тоді керівник управління інвестиції ЛМР Роман Старецький стверджував, що "проєкт масштабний – ідеться про більш як 400 мільйонів гривень. Маємо надію, що на погодження піде кілька місяців".
- На 2020 рік вже були закладені кошти для проведення тендеру з визначення підрядної організації. Але через епідемію ці роботи призупинили, а гроші, які було передбачено на будівництво моста, перерозподілили між департаментами міськради.
Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на нашу facebook-сторінку.
- Актуальне
- Важливе