Плейлист подорожнього: Театр Лесі презентує виставу, створену на основі історії військового
На вихідні, 19 й 20 жовтня, у Львові Театр Лесі запрошує на прем'єру вистави "Плейлист подорожнього", яка виникла завдяки військовому з позивним Адлер
Про це повідомляє Львівська міська рада, передає "Еспресо.Захід".
Під час проходження реабілітації у Львові він прийшов у театр та поділився своєю історією.
"Пів року тому до нас завітав військовослужбовець, захисник України. Він прийшов поділитися ідеєю вистави, в основі якої лежать його спогади. Ми звернулись до театру Лесі Українки, де радо підхопили цю ідею і одразу почали роботу над виставою. Режисерка Анастасія Косодій понад 2 місяці працювала із захисником, займались постановкою, опісля актори опрацьовували цей матеріал і вже завтра в театрі відбудеться прем’єра, створена на основі свідчень військового. Це знакова робота, яку ми дуже рекомендуємо побачити кожному і кожній", – розповів в.о. керівника управління культури ЛМР Олексій Тарабан.
Адлер народився в Криму, спочатку він був активним учасником Революції гідності, а 2014 року вступив до лав ЗСУ. Військовий брав участь у бойових діях під Маріуполем, в районі Сартани та на Азовсталі, а потім потрапив у полон. Рік тому, після обміну він повернувся назад в Україну. Коли ж потрапив на реабілітацію у Львів, ходив в оперу і подумав, що було б непогано зробити також виставу про його досвід.
У театрі зазначають, що "Плейлист подорожнього" – це вистава-рупор для Адлера, який одного дня вирішив розповісти про свій життєвий шлях. Ця робота не бере на себе відповідальності будь-як переписувати цю розповідь. Актори, композитори, драматургиня та режисерка зібрались в одній команді, щоб спільно підсилити саме його голос, аби його могли почути всі.
"Ця вистава не лише документальна, вона має художні і музичні елементи. Коли Адлер розповідав мені про своє лікування у Львові, багато говорив про музику, про її вплив на його відновлення, тому це важливий елемент нашої постановки. Музика має стати точкою входу для розповіді його історії. Також важливо, актори не грають досвід військового, вони ніби подорожні, які є поруч з його досвідом, а паралельно з цим згадують якісь свої історії", – ділиться драматургиня і режисерка виставки Анастасія Косодій.
Як додають у театрі, квитки на прем’єрні покази 19, 20 та 23 жовтня вже розкуплені. Проте за посиланням вже можна придбати квитки на покази у листопаді. Вікові обмеження вистави 18+.
Інші новини культури
19-20 жовтня на Велику сцену Національного театру імені Марії Заньковецької повертається постановка "Тригрошової опери" Бертольта Брехта і Курта Вайля у режисурі Максима Голенка, яка з’явилася ще у 2021 році, однак мала тільки 7 показів. Сценографію та костюми до вистави втілила українська художниця Алія Байтенова. У виставі задіяний оркестр театру, диригент – народний артист України Богдан Мочурад.
- Актуальне
- Важливе