У Львові повернули на сцену "Тригрошову оперу"
На великій сцені театру ім. Заньковецької буде прем'єра відновленої постановки "Тригрошової опери" Бертольта Брехта і Курта Вайля у режисурі Максима Голенка
Про це повідомив театр ім. М. Заньковецької, інформує Еспресо.Захід.
19-20 жовтня на Велику сцену Національного театру імені Марії Заньковецької повертається постановка "Тригрошової опери" Бертольта Брехта і Курта Вайля у режисурі Максима Голенка, яка з’явилася ще у 2021 році, однак мала тільки 7 показів.
Як розповіли у театрі, Бертольт Брехт знав війну та проблеми хиткого становища у ній людини. Саме тому у співпраці з Куртом Вайлем йому вдалося створити сильну і, водночас, пісенну зонґ-оперу про життя на руїнах цивілізації. Містер Пічем творить бізнес на жебраках, Меккі – на грабунку, шеф поліції Браун – має із них зиск. Жорсткі та нахабні сплетіння доль про повернення з війни "у світ корупції" в поєднанні з розкішною музикою та влучним текстом – викликали під час прем’єри вистави у 1928 році в Берліні овації.
За словами режисера театру Максима Голенка, у час постановки "Тригрошової опери" у 2021 році, він разом з постановочною групою могли тільки фантазувати на закладені у творі теми – тепер бачать усе на власні очі. А тому вистава дорослішає разом з країною, відкриває нові сенси. У ній є два контрастні світи - війни та людей, що повертаються з неї повернулися – з біллю та моральним правом голосу. І світ поза цією війною – де є корупція, яка паразитує на всьому, включаючи війну. У реальності ми зараз спостерігаємо появу людей зі зброєю, які бачили смерть. Коли вони повертаються у цей "мирний" простір – їм дуже важко, вони не знають як пристосуватися до іншої реальності.
Я наважився на відновлення "Тригрошової опери", бо вона була схвально сприйнята критикою, німецькими партнерами і частиною глядачів. За цей рік ми вже запропонували глядачеві трохи відмінний репертуар, тому вірю, що цій виставі правильно дати другий шанс – вона драйвова, енергетична. Ми дуже обмежені в часових межах, тому глобально її змінювати не будемо, але з’явиться частина нових виконавців, є певні травматичні речі, пов’язані з вибухами, пострілами – щось приберемо, "підкрутимо", додамо, але це не будуть суттєві зміни".
Сценографію та костюми до вистави втілила українська художниця Алія Байтенова. У виставі задіяний оркестр театру, диригент – народний артист України Богдан Мочурад.
На камерній сцені Національного театру імені Марії Заньковецької німецький режисер Ян-Крістоф Гокель поставив виставу "Хто, в біса, такий Йозеф Рот?!"
- Актуальне
- Важливе