На Прикарпатті заснували обласну премію у жанрі військової літератури
На Прикарпатті з 2025 року відзначатимуть твори у жанрі військової літератури обласною премією імені Марка Боєслава
Про це повідомляє місцеве видання Бліц.Info, передає "Еспресо.Захід".
Таке рішення Івано-Франківська обласна рада підтримала під час сесії у четвер, 5 грудня. Засновниками премії виступають Івано-Франківська обласна рада спільно з Івано-Франківською облдержадміністрацією, а ідея належить депутату та поету Богдану Томенчуку.
Щорічною премією у чотирьох номінаціях відзначатимуть твори прикарпатських авторів, які безпосередньо брали участь у бойових діях, є членами сімей військовослужбовців та ветеранів, військовими журналістами чи волонтерами.
Які будуть номінації премії
– Проза авторів, які безпосередньо брали участь у бойових діях, є членами сімей військовослужбовців та ветеранів російсько-української війни, АТО/ООС, військовими журналістами, волонтерами – у жанрі військової літератури.
– Поезія авторів, які безпосередньо брали участь у бойових діях, є членами сімей військовослужбовців та ветеранів російсько-української війни, АТО/ООС, військовими журналістами, волонтерами – у жанрі військової літератури.
– Проза авторів, які безпосередньо брали участь у бойових діях – у вільних жанрах.
– поезія авторів, які безпосередньо брали участь у бойових діях – у вільних жанрах.
Прийматимуть роботи до участі упродовж січня кожного року. Переможців визначатимуть у двох турах, а нагороджуватимуть премією 25 березня – у день народження чолового поета Української повстанської армії Марка Боєслава.
Перше нагородження премією відбудеться до 115 річниці з дня народження ідеолога ОУН та УПА.
Довідково
Михайло Васильович Дяченко на псевдо Марко Боєслав – це відомий український військовий та політичний діяч, чоловий поет УПА, ідеолог, публіцист та пропагандист українського збройного підпілля ОУН-УПА.
У часи студентства у 1930 році він став членом ОУН, а після арешту Олекси Луцького 28 вересня 1933 року очолював осередок ОУН у Боднарові
Упродовж 1934 – 1935 та 1937 – 1939 років був політв’язнем польських тюрем. 17 червня 1937 року Дяченка заарештували і відправили до станиславівської тюрми, в якій він перебував півроку. 23 березня 1939 року знову був заарештований за громадсько-політичну діяльність.
Упродовж 1945 – 1950 років працював у відділі пропаганди Карпатського краю ОУН. Одночасно редагував підпільний часопис "Шлях Перемоги", який почав виходити з 1 травня 1945 року. У 1950 – 1952 роках Михайло Дяченко був крайовим референтом пропаганди УПА.
- Україну на міжнародному конкурсі "Європейське дерево року" представить акація біла з Прикарпаття.
- Актуальне
- Важливе