Екскерівник Хмельницької МСЕК, засуджений за корупцію, мобілізувався до війська
Колишній посадовець достроково вийшов із в’язниці. Йому залишалося відсидіти рік і чотири місяці
Про це повідомляє "Главком" із посиланням на дані судового реєстру.
Засуджений за корупцію колишній голова Хмельницької міської медико-соціальної експертної комісії (МСЕК), лікар-травматолог Любомир Зав’ялець мобілізувався до війська.
Деталі
Медик відбував покарання у Хмельницькому слідчому ізоляторі. Там він виявив бажання проходити військову службу за контрактом. Суд задовольнив подання про застосування до експосадовця умовно-дострокового звільнення від відбування покарання.
Відтак Любомира Зав'яльця достроково звільнили від відбування покарання і передали нацгвардійцям для супроводу до військової частини, з якою він уклав контракт. Якби не мобілізація, засудженому залишалося відбути в тюрмі ще рік і чотири місяці.
Зазначається, що упродовж року за експосадовцем здійснюватимуть адміністративний нагляд. Зокрема, колишньому голові МСЕК заборонено перебувати поза межами місця дислокації військової частини і без дозволу командира в особистих справах виїжджати за межі місця дислокації військової частини.
Що було раніше
У квітні 2023 року Хмельницький міськрайонний суд визнав невинуватим і виправдав голову Хмельницької міської медико-соціальної експертної комісії Любомира Зав’яльця, обвинуваченого в одержанні неправомірної вигоди. Суд повірив у версію посадовця, що кошти на суму $700, які йому до робочого кабінету приніс спільник – це повернення боргу за придбання саджанців.
У грудні 2023 року Хмельницький апеляційний суд скасував виправдувальний вирок і призначив Любомиру Зав’яльцю два роки тюрми. Апеляція підтвердила версію слідства, що обвинувачений голова МСЕК разом зі спільником отримали від громадянки $1,1 тис. хабаря за вплив на членів Хмельницької МСЕК з метою прийняття рішення про видачу їй ІІ групи інвалідності на три роки. Вирок апеляції у травні 2024 року залишив у силі Верховний суд.
Разом із тим, колишній голова МСЕК Любомир Зав’ялець після вироку апеляції просив суд відтермінувати покарання, оскільки захворів на тяжку хворобу. Однак Феміда відмовила у задоволенні клопотання.
Мобілізація засуджених в Україні: що відомо
У лютому очільник Мін'юсту Денис Малюська заявив про необхідність мобілізації засуджених. За його словами, тисячі засуджених виявили бажання вступити до лав ЗСУ. Згодом стало відомо, що оборонний комітет ВР розглядає мобілізацію засуджених.
1 березня заступниця міністра юстиції Олена Висоцька сказала, що засуджені за зґвалтування й убивство можуть бути мобілізовані в тому разі, якщо військові командири погодяться прийняти їх до своїх підрозділів.
Пізніше Малюська заявив, що засуджених за корупцію українців можна і треба ставити на військовий облік із можливістю мобілізації.
10 квітня Верховна Рада України на засіданні ухвалила за основу законопроєкт про мобілізацію засуджених. За документ проголосував 281 нардеп.
8 травня Верховна Рада України ухвалила законопроєкт про мобілізацію засуджених. Документ підтримали 279 нардепів.
Згодом голова фракції "Слуга Народу" Давид Арахамія заявив, що загальний ресурс ув’язнених, яких потенційно можуть мобілізувати до Збройних Сил, становить 15-20 тисяч.
17 травня заступниця міністра юстиції Олена Висоцька заявила, що найголовніший критерій відбору ув'язнених до мобілізації – мотивація, тому відсутність бажання засудженого йти воювати може завадити цьому.
Цього ж дня Президент України Володимир Зеленський підписав закон, згідно з яким деякі категорії увʼязнених можуть бути добровільно мобілізовані до лав ЗСУ.
- Актуальне
- Важливе