Гірники Львіввугілля повертаються з Києва: чого досягли пікетом Міненерго
Після зустрічі у Міненерго шахтарям Львіввугілля пообіцяли збільшити розмір держпідтримки, однак основну проблема – відсутність збуту вугілля через руйнування ТЕС – поки не вирішили
Про це "Еспресо.Захід" розповів керівник профспілковго осередку Незалежної профспілки гірників шахти "Степова" Василь Семканич.
"1 серпня ми зустрічали з заступником міністра енергетики. Були також представники Центренерго та Укренерго. У підсумку непромисловій групі працівників, яка не отримувала зарплату з лютого, дали 20 млн грн, каже Василь Семканич. – Також пообіцяли збільшити кошти на держпідтримку на цей місяць до 90 млн на цей місяць, а далі – до 60 млн грн".
Кошти держпідтримки спрямовують на зарплату промисловій групі працівників – тим, які працюють під землею. При цьому навіть для цих працівників кошти держпідтримки – це лише частина зарплати. На шахтах Львіввугілля працює приблизно 6 тис. працівників, з яких більше тисячі – непромисловий персонал. Відповідно, вони не отримували зарплати з лютого.
"Але для нас важливо, аби допомогли вирішити проблему зі збутом. На сьогодні вугілля, яке видобуваємо, вантажиться на склади – збуту немає, – каже Василь Семканич. – На понеділок запланована нарада у віцепрем’єрки Ірину Верещук щодо врегулювання ситуації зі збутом вугілля. На цю нараду залишається у Києві голова Незалежної профспілки гірників Червонограда Мирослава Кафтан. Ми ж повертаємось додому".
Що відомо про кризу на Львіввугіллі
-
Навесні повідомляли, що разом зі знищенням Трипільської ТЕС, яка входила до Центренерго, Львіввугілля втратило єдиного покупця їхнього вугілля. Тоді профспілки повідомляли, що Центренерго також не розрахувався за вугілля, яке було поставлене на ТЕС, коли вони ще працювали.
-
У травні міський голова Червонограда Андрій Залівський заявив, що шахти "Львіввугілля" можуть залишитись без води через борг держпідприємства водоканалу у 13 млн грн.
-
В середині червня гірники Львіввугілля звертались до усіх органів влади з вимогою сприяти поверненню 426 млн грн за відвантажене вугілля, оскільки підприємство не має чим платити зарплату працівникам. Уже тоді вони погрожували стихійними асоціаціями протесту і зупинкою шахт.
-
Наприкінці червня гірники погрожували зупинити видобуток з 1 липня, якщо їм не виплатять зарплату, однак пізніше погодились зачекати ще трохи.
-
1 серпня у коментарі "Еспресо.Захід" голова НПГ Червонограда Мирослава Кафтан повідомила, що заборгованість з виплати зарплати на підприємстві досягала 510 млн грн.
- Актуальне
- Важливе