Зі знищенням Трипільської ТЕС Львіввугілля втратило єдиного споживача, – профспілка
Якщо влада не допоможе врегулювати кризу на Львіввугіллі, як виникла через знищення Трипільської ТЕС, підприємство може неконтрольовано зупинитись, а це загрожує техногенної катастрофою у регіоні
Про це йдеться у зверненнях Львівської терорганізації профспілки працівників вугільної промисловості до прем’єр-міністра, міністра енергетики та депутатів.
"Реалізація енергетичного вугілля ДП "Львіввугілля" здійснювалась через ДП "Укрвугілля", яке проводило поставку на теплоелектростанції з метою виконання доведених завдань Міненерго. Навесні 2024 року російська федерація вдалася до нової тактики ударів по українській енергосистемі, внаслідок чого ДП "Львіввугілля втратило єдиного споживача вугільної продукції – Трипільську ТЕС", – повідомляють у зверненні.
Читайте також: Без простору для маневрів: як залишатись зі світлом, коли в Україні не залишиться ТЕС
На сьогодні заборгованість Укрвугілля перед Львіввугілля становить 1,3 млрд грн. Через це на Львіввугіллі, де у 2023 році дещо стабілізувалась ситуація з виплатою зарплати, знову виникли труднощі. За лютий та березень зарплатні борги на підприємстві сягнули 225 млн грн. Однак попри це шахти Львіввугілля продовжують видобуток.
Відтак Львівська терорганізація профспілки працівників вугільної промисловості звернулась до прем’єр-міністра Дениса Шмигаля, міністра енергетики Германа Галущенка, Львівської облради та народних депутатів з проханням вжити заходів для недопущення зупинки підприємства.
"Невжиття негайних ефективних заходів для подолання негативних тенденцій призведе до хаотичного припинення виробничої діяльності, некерованого розвалу вугільної промисловості та виникнення техногенних катастроф екологічного характеру через некероване затоплення шахт та тяжких соціальних наслідків у вугледобувних регіонах", – йдеться у зверненні. Зокрема, через зупинку Львіввугілля без засобів до існування можуть залишитись 6000 шахтарських родин.
Гірники закликають Кабмін виділити з резервного фонду держбюджету 225 млн грн на покриття зарплатних боргів та 420 млн для часткового погашення заборгованості за відвантажене вугілля, а також заборонити імпорт вугілля в Україну. Окрім того, у профспілці закликають внести зміни до Закону про публічні закупівлі, які на період дії воєнного стану зобов’язували закуповувати вугілля за бюджетні кошти виключно у державних вугледобувних підприємств.
- Під час російської ракетної атаки 22 березня на найбільшій на заході України Бурштинській ТЕС постраждали усі енергоблоки. Тоді ж постраждала Ладижинська ТЕС на Вінниччині та була знищена Зміївська ТЕС на Харківщині.
- Унаслідок масованої атаки РФ у ніч на 11 квітня повністю знищено Трипільську теплоелектростанцію в Київській області.
- Актуальне
- Важливе