Депутати Львівської міськради вимагають роз'яснень щодо умов передачі місту "касарень Фердинанда"
Просять оприлюднити документи, підписані між Львівською міською радою та Міністерством оборони.
Про це йшлося на пленарному засіданні ЛМР вчора, 8 липня, інформує "Еспресо.Захід".
Андрій Садовий цього разу, як і на попередньому пленарному засіданні, знову виніс це питання на розгляд депутатів.
У проєкті ухвали йдеться про те, що, згідно з чинним законодавством, для передачі в комунальну власність ділянок, які перебувають у державній власності, депутати мають надати дозвіл. Тоді, в разі відсутності заперечень з боку попередніх користувачів, вони переходять до міста.
Читайте також: Касарні Фердинанда. У ЛМР хочуть забудувати одну з головних пам’яток історії українського Львова
Цього разу він питав, чи є згода залу на голосування і навіть демонстративно довго шукав між паперами меморандум з військовими, пояснивши:
"У 2015 році міністр оборони Степан Полторак підписав з містом Меморандум, згідно якого міністерство взяло на себе зобов'язання передати громаді низку ділянок у Львові, в тому числі, і ту, що за церквою Анни. Її ми хочемо використати для того, щоби зробити великий виставковий центр для музеїв та конгрес-центр. Зі свого боку місто взяло на баланс 132 багатоповерхових будинки військових. Ми виконали свої зобов'язання, витративши на це близько 100 млн грн.
З боку міністерства були певні труднощі, але тепер вдалося досягти домовленості, що діюча військова частина з цього містечка буде передислокована в район аеропорта. Якщо немає готовності голосувати, то перенесемо це питання, виїдемо на місце і все ще раз проговоримо".
Читайте також: Депутати проголосували за розмежування повноважень виконавчих органів Львівської міськради
Депутат Руслан Кошулинський, який минулого разу передав Андрію Садовому "привіт" від військових, що обіцяли переселити свій підрозділ в будинок мера, і цього разу представив думку військових та депутатів:
"Не бачу сенсу якихось додаткових виїздів, оскільки йдеться про військових, які виконують наказ – а віддає їм його Міністр оборони. Крім цього, всі угоди з міністерством мали б бути викладені на папері, бо цей меморандум не має жодної сили, як і сумнозвісний Будапештський, – це лише протокол про наміри. Тому ми просимо, якщо місто уклало якісь угоди, показати їх. Щоби там йшлося, що міністр оборони погоджується на передачу майна і просить нас за це проголосувати. Меморандуми і усні домовленості не вартують нашого часу".
Читайте також: Вулиця Захисників України: у Львові освятили нову вулицю
Відтак, депутати знову проголосували за те, щоби перенести розгляд цього питання, зазначивши, що, окрім угоди, на наступне засідання слід запросити і керівника Національної академії сухопутних військ Павла Ткачука, який висловить позицію військових.
Відзначимо, рішення про розвиток території у межах вулиць Городоцька-Шевченка-Ярослава Мудрого виконком Львівської міськради прийняв ще 2 квітня.
Проте на пленарному засіданні 21 травня депутати відмовились голосувати за це питання, надавши дозвіл на прийняття у власність громади лише військової частини у Брюховичах.
- Нагадаємо, ця ділянка міста ще з середини ХІХ століття була зайнята під військові об'єкти, які розташовувались навколо касарні (казарми) Фердинанда. Саме тут відбувалися важливі події в ході Листопадового зриву 1918 року – їх зайняли українські військові й утримували аж до наказу про відступ з міста. Саме тут відбулося декілька боїв з польськими підрозділами, які намагалися з'єднати центр міста із Залізничним двірцем.
- Коли питання ще готували до голосування, ніхто в міській раді не озвучував намір збереження історичної забудови території. З цієї теми не консультувалися з управлінням історичного середовища, також не вдавалось отримати пояснення й у профільного заступника з містобудування. Відповідно, ситуація отримала розголос серед журналістів та істориків.
- Та після публікації матеріалу "Касарні Фердинанда. У ЛМР хочуть забудувати одну з головних пам’яток історії українського Львова" вже наступного дня Андрій Садовий та інші члени виконкому заговорили про необхідність збереження історичних елементів та врахування цього при винесенні цього проєкту на конкурс.
Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на нашу facebook-сторінку.
- Актуальне
- Важливе