Територія касарень Фердинанда, яку Львівська міськрада планує під забудову, не належить місту
У міській раді мають намір оголосити конкурс на проєкт забудови ділянки, хоча вона ще не перейшла в їхню власність.
Про це в коментарі для "Еспресо.Захід" розповів головний архітектор Львова Антон Коломєйцев.
"Ця територія ще не перейшла у власність міста. Наразі ми власне і розробляємо візію та формуємо наші наміри, щоби показати всім, що ми тут плануємо зробити. Довести, що ця ділянка є дуже важливою для міста, як громадський осередок", – зазначив чиновник.
Щодо того, в чому полягають труднощі передачі ділянки він пояснив, що там є якісь юридичні моменти, які треба з'ясовувати в правників Ратуші.
Стосовно цієї території ведуть консультації з Офісом президента
Окрім цього, архітектор зазначив, що стосовно цієї території ведуть консультації з Офісом президента, які можуть допомогти у вирішенні її статусу.
Також Антон Коломєйцев наголосив на тому, що при проєктуванні буде закладено збереження всієї історичної забудови:
"Плануємо в технічному завданні на конкурс закласти повне збереження всіх цінних історичних будівель. Там є історичний манеж, касарні Фердинанда, зрештою, вся ця сторона від вулиці Городоцької є цінною. Адже сучасна логіка формування архітектурних об'єктів полягає в тому, щоб зберегти максимум того, що вдається. Тому пропонуватимемо їх зберегти й інтегрувати в майбутню забудову. Також маємо цікаві споруди на вулиці Ярослава Мудрого. Ми навіть вже внесли їх усі в попередню візуалізацію, як таких, що їх слід зберегти. А нова забудова передбачена там, де були розміщені військові гаражі.
Зараз ми ще окремо працюємо над історичною довідкою, де буде враховано, крім військової складової, також дані про кінний трамвай та синагогу, яка була поряд. Оскільки не всі проєктанти будуть зі Львова, то їм треба дати максимальну візію цього простору, щоб вони могли використати цю інформацію для формування свого бачення у проєкті".
Головний архітектор міста розповів про ще декілька аспектів бачення цього простору
"Ідея конкурсу, яку ми прагнемо втілити, полягає в тому, щоби цей весь квартал зробити доступним і прохідним. У його центрі плануємо створити зелену зону, доступ до якої буде, як з вулиці Городоцької, так і вулиці Шевченка. Хотілося б, щоби у цей простір також було інтегровано і Польський дім, який зараз зводиться на прилеглій території", – каже Антон Коломєйцев.
Підготовчі роботи в мерії планують завершити впродовж місяця-півтора й відразу оголошувати конкурс: "Це технічне завдання зараз на стадії завершення. Далі ми винесемо його на обговорення фахівців з історичного та архітектурного середовища. Обговоримо в професійних колах і за місяць-півтора будемо запускати конкурс. Плануємо зробити його тривалим, адже тут треба багато вивчати, як з містобудівної, так і з історичної точки зору".
Нагадаємо, ця ділянка міста ще з середини ХІХ століття була зайнята під військові об'єкти, які розташовувались навколо касарні (казарми) Фердинанда. Саме тут відбувалися важливі події в ході Листопадового зриву 1918 року – їх зайняли українські військові й утримували аж до наказу про відступ з міста. Саме тут відбулося декілька боїв з польськими підрозділами, які намагалися з'єднати центр міста із Залізничним двірцем.
Коли питання готували до винесення на виконком, ніхто в міській раді не озвучував намір збереження історичної забудови території. З цієї теми не консультувалися з управлінням історичного середовища, також не вдавалось отримати пояснення й у профільного заступника з містобудування. Відповідно, ситуація отримала розголос серед журналістів та істориків.
Та після публікації матеріалу "Касарні Фердинанда. У ЛМР хочуть забудувати одну з головних пам’яток історії українського Львова" вже наступного дня Андрій Садовий та інші члени виконкому заговорили про необхідність збереження історичних елементів та врахування цього при винесенні цього проєкту на конкурс.
Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на наш Telegram-канал.
- Актуальне
- Важливе