Чим зайняти дошкільнят і школярів на карантині. Поради молодої мами
Поки під час канікул чи карантину діти радіють додатковим дням відпочинку, перед батьками постає ще той челендж, адже потрібно одночасно виконувати повсякденні обов’язки та розважати малечу. Пропонуємо перелік занять, які пожвавлять не лише будні дітей, а й батьків.
"Еспресо.Захід" розпитав у львівської мами Олени Віноградової про лайфхаки для домашніх дитячих розваг.
Активний відпочинок на природі
Олена розповідає про часті поїздки сім’ї на велосипедах у парк чи до лісу. "Я, чоловік та син – ми часто катаємося на велосипедах. Дуже любимо їздити в ліс і збирати там листя, жолуді, кору дерев. З цих матеріалів удома створюємо різні аплікації. Також до лісу беремо з собою сміттєві пакети й намагаємося трохи почистити територію. Так, і гуляємо, і привчаємо дитину допомагати довкіллю", – каже молода мама.
Ігри в прибирання
Коли не лише дитина, а й буденні справи вимагають уваги, можна перетворити звичайне прибирання на захопливу гру. Наприклад, перед тим, як розкласти одяг на полички, можна його посортувати за розміром або за кольором. Або дати дитині завдання відокремити футболки від майок, шкарпетки від колготок тощо.
Так можна гратися не лише з одягом, а з будь-чим – книгами, іграшками, кухонним начинням. Лайфхак Олени спрямований не лише на розваги, а й на навчання чомусь корисному.
Читайте також: Що почитати школярам на канікулах. Поради 12-річної книжкової блогерки.
Дім – мистецький простір
Якщо батькам потрібно кількадесят вільних від дитини хвилин, то це можна влаштувати за допомогою пензлика й звичайних фарб. "Ми вдома створюємо вітражі, – ділиться Олена. – У квартирі є двері на балкон й скло на тих дверях ми використовуємо, як полотно для втілення мистецького потенціалу. В хід ідуть фарби та пластилін. На щастя, потім все легко відмивається навіть звичайними вологими серветками".
Також Олена розповідає про альтернативні "полотна" для малювання. Можна взяти маленький столик (журнальний чи дитячий), перевернути його та між ніжками натягнути харчову плівку. "Садимо дитину всередину й даємо в руки пензлика – 20 вільних хвилин вам точно забезпечено", – запевняє молода мама.
Здійснення цього лайфхаку дуже просте у виконанні, та ще й прибирання не займе багато часу та зусиль. Достатньо буде просто викинути харчову плівку.
Кулінарія
Варто пам’ятати, що часто буденні справи, які вже давно набридли батькам, можуть бути дуже цікавими для дітей, адже вони рідко або й зовсім їх не виконують. Так, цікавим та захопливим заняттям може стати звичайне приготування обіду.
Ідеться про те, щоб давати дітям легенькі заняття, які вони точно зможуть виконати. Окрім того, що це для них стане захопливим дійством, таке завдання також підкреслить їхню користь та важливість у сімейному житті.
Олена ділиться історією про те, як вона разом з сином вперше готувала лазанью. Звісно, що мама зробила більшу частину роботи, а синові дісталося завдання викласти шари тіста й начинки. Олена каже, вийшло трохи незграбно, але ж як багато було захоплення.
"Треба давати дітям волю і не боятися, що щось забрудниться чи на це піде багато часу. Все-таки користі тут більше, адже такі заняття дуже добре сприяють розвитку дітей", – запевняє Олена Віноградова.
Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на нашу facebook-сторінку.
- Актуальне
- Важливе