Молитва у Страсну п'ятницю: як просити про прощення гріхів
Страсну п'ятницю вважають найскорботнішим днем року, адже саме в п’ятницю Христос добровільно віддав себе на смерть заради людей
Про особливості та символи Страсної п'ятниці, а також про молитву на відпущення гріхів розповідає "Еспресо.Захід".
Що таке Страсна п'ятниця та які традиції цього дня
Страсну п’ятницю також називають Великою. Це п’ятий день Страсного тижня і день, коли розіп’яли на хресті на Голгофі Спасителя, який прийняв смерть мученика, аби спокутувати гріхи людей.
В усіх храмах з вівтаря виноситься плащаниця. Це зображення зняття з хреста Тіла Господнього. А віряни присвячують себе посту та молитві.
Цей час напередодні Великодня також називають найпіснішим день Великого Посту: віряни утримуються від будь-якої їжі, а споживають лише воду. Для тих, кому складно зовсім утриматися, дозволяється споживання хліба, або ж сирих фруктів, овочів та горіхів після винесення плащаниці. Тут варто відзначити, що такого суворого посту рекомендують уникати людям, які хворіють, літнім, а також вагітним і дітям.
У Великі п’ятницю й суботу віруючі йдуть до плащаниці, щоб вклонитися Ісусові, своєму Спасителеві. Богослужіння Великої п'ятниці характеризуються гарними обрядами, зворушливими напівами і глибоким змістом.Головна їхня тема – це муки і смерть Ісуса Христа.
Молитва у Страсну п'ятницю вважається надзвичайно сильною, але найважливішими у ній є не лише проказані слова, а саме щирість, яку віряни вкладають у неї.
Фото: Андріана Стахів
Молитва на Страсну п'ятницю біля плащаниці
О Ісусе, що на святій Плащаниці, якою тіло Твоє пресвяте було загорнуте, на якій залишив Ти знаки усіх своїх страждань, вчини ласкаво, щоб я через покуту й любов отримав/- ла ласку Твого милосердя.
У покорі мого серця складаю Тобі досконалий акт жалю й покаяння. Господи, прости мені мої гріхи молодості, гріхи у зрілому віці, гріхи мого тіла й душі, гріхи свідомі й несвідомі, ті, які пам’ятаю і про які забув/- ла.
Знаю, що мої гріхи зранили Твоє чутливе серце, мій милосердний Відкупителю. Щиро жалію, що завдавав/- ла Тобі болю, що вбивав/- ла нові цвяхи у твоє зранене тіло. Звільни мене від пут лихого, Спасителю мій, задля Твоєї такої гіркої муки, задля Твого зраненого обличчя, образ якого залишився на Плащаниці.
О мій Ісусе, даруй мені прощення й не пам’ятай, яким/-ою я був/- ла, очисти мою душу від блудів і хиб, зміцни мій дух нерозривними обіймами Твоєї ласки, будь милосердним до мене, грішного/-ої нині й на віки віків. Амінь.
Фото: pixaba
Страсний тиждень
Важливою та випробувальною перед Великоднем для вірян є не лише Страсна п'ятниця, а увесь Страсний тиждень, який завершиться Воскресінням Христовим. Упродовж цих днів християни втихомирюють свій розум і думки. Кожен день Страсного тижня називають Великим. Зокрема в цей період у храмах не можна проводити вінчання і хрещення.
Цього року Страсний тиждень припадає на період від 29 квітня до 4 травня. Цей тиждень не включений у богослужбове коло Великого посту, а стоїть окремо, як перехід від Святої Чотиридесятниці до Світлого Христового Воскресіння.
Детальніше про Страсний тиждень читайте за посиланням.
- Актуальне
- Важливе