Еспресо. Захід
Оновлено

Куди піти у Львові із 29 квітня і по 6 травня: Великдень у Гаю та Вівальді. Альбіоні

3 травня, 2024 п'ятниця
16:11
Зміст

Цього тижня на львів'ян та гостей міста очікує низка концертів, виставок, кінопоказів, літературних подій, вистав, зустрічей, а також фестивалів і ярмарків

Новий тиждень пропонує львів'янам та гостям міста чимало цікавого. Куди можна піти, розповідає "Еспресо.Захід", афіша щодня доповнюється свіжими подіями.

Великдень

На Великдень до Гаю

У неділю, 5 травня, та понеділок, 6 травня, Львівський скансен традиційно запрошує зустрітися на Великдень у Гаю, де лунатимуть гаївки як в автентичному, так і в сучасному виконанні. 

Окрім гаївок, на гостей чекають автентичні танці для великих і малих. У Гаю працюватимуть аж дві виставки, дитяча локація, ятки з музейним сувенірним крамом, фудкорти, а також відбуватиметься велика благодійна збірка на потреби ЗСУ.

Аби не стояти у чергах, у Львівському скансені рекомендують придбати квитки завчасно. А детальна програма заходів за посиланням.

Великодні гаївки у Львівському скансені

Фото: Андріана Стахів

Зустрічі, майстер-класи, лекції, екскурсії та презентації

Лекція "Іван Левинський – хрещений батька львівського будівельного бізнесу"

У четвер, 2 травня, у Львівському муніципальному мистецькому центрі відбудеться лекція "Іван Левинський – хрещений батька львівського будівельного бізнесу".

Це третя з серії запланованих лекцій Ігоря Жука. Іван Левинський (1851–1919) – учень і надалі партнер Юліана Захарієвича, старший колега Альфреда Захарієвича – був провідним підприємцем Галичини кінця ХІХ – початку XX ст., свого часу однією з найвідоміших постатей Львова, яскравий образ якої зафіксувала міська хроніка. За словами одного з сучасників, особу Левинського "можна поставити в ряді геніальних творців великого промислу, яких приміри бачимо лише серед висококультурних та могутніх народів Німеччини, Англії та Америки. В аналогічних умовах та на ґрунті власної держави проф. Іван Левинський станув би побіч таких потентатів як Морган, Рокфеллєр, Форд, Батя".

Початок о 18:00. Для участі необхідно зареєструватись.

афіша

Театр

Прем'єра моновистави "Хтось такі як я"

У суботу, 4 травня, Jam Factory Art Center запрошує на перформативно-фізичну моновиставу Ніни Хижної "Хтось такі як я".

Це вистава про подорож безтілесної істоти тілами інших людей. Через стан їхніх м’язів, через їхні рухи, звички та почуття істота пізнає різні досвіди людей, яким доводиться перебувати в небезпеці спричиненій війною.

У цій виставі Ніна Хижна досліджує, який відбиток у тілах залишає стрес, біль, смуток, нові навички боротьби і виживання. Основою для вистави стала низка інтерв’ю з українцями й українками різних професій, статі та віку, наймолодшій з яких – 6 років, а найстаршій – 90 років.

Початок о 19:00. Вартість квитків 300 гривень. Придбати їх можна за посиланням.

афіша

Концерти

Крізь темряву

У вівторок, 30 квітня, Львівська філармонія запрошує на концерт "Крізь темряву".

Академічний симфонічний оркестр Львівської національної філармонії представить програму творів, інспірованих духовністю. Разом з американським диригентом Бенджаміном Лоебом та гостями філармонії: сопрано Еллісон Черні, віолончелістами Пітером Зайденбером та Арі Еваном оркестр презентує пʼять творів композиторів різних генерацій, серед яких поряд з музикою легендарних класиків можна буде почути творчість наших сучасників.

Розпочне вечір твір для голосу, віолончелі та камерного оркестру. У такому вишуканому поєднанні прозвучить “Виклик” американської композиторки Кім Д. Шерман. 

Початок о 19:00. Квитки можна придбати за посиланням, їхня вартість становить від 150 до 300 гривень.

афіша

Старовинна органна музика при свічках

У вівторок, 30 квітня, у Львівському органному залі відбудеться захопливий концерт старовинної органної музики при свічках.

"Вечір. Свічки. Орган. Це час, який варто провести віч-на-віч із музикою. Відкрийте свої серце і розум для музики. Почуйте її так, як її чули люди століття до нас, на особливому концерті Світлани Позднишевої", – запрошують в органному залі.

Маленькі шедеври композиторів бароко та ренесансу на органі при свічках – ексклюзивно у Львівському органному залі.

Початок о 21:00. Квитки можна придбати у касі Органного залу щодня з 13:00 до 19:00, або онлайн. Вартість від 100 до 250 гривень.

афіша

"Пори року" Антоніо Вівальді

У середу, 1 травня, Львівський органний зал запрошує на концерт "Пори року" Антоніо Вівальді.

Подібно до природи, ця музика переповнена емоціями. Цикл складається з чотирьох концертів – "Весна", "Літо", "Осінь", "Зима", кожен з яких має по три частини. Ця музика миттєво впізнається з перших нот і розкриває перед вами атмосферу кожної пори року.

Дует скрипки й органа розкриє всю гаму почуттів – весняної радості, літньої пристрасті, осінньої меланхолії та зимового спокою.

Початок о 19:00. Квитки можна придбати у касі Органного залу щодня з 13:00 до 19:00, або онлайн. Вартість від 100 до 250 гривень.

афіша

Вівальді. Альбіноні

У передвеликодню суботу, 4 травня, Львівський органний зал запрошує львів'ян та гостей міста послухати концерт "Вівальді. Альбіноні".

 У виконанні скрипаля Адріана Боднара та органістки Світлани Позднишевої звучатимуть шедеври доби бароко. Солісти Львівського органного залу обирали твори до цієї програми дуже ретельно, ці твори називають справжніми перлинами бароко.

Початок о 19:00. Квитки можна придбати у касі Органного залу щодня з 13:00 до 19:00, або онлайн. Вартість від 100 до 250 гривень.

афіша

Мистецтво

Олеся Казнох. Художник в історії

Із вівторка, 30 квітня, у галереї "Зелена канапа" можна буде оглянути цікаву виставку, яка презентує серію робіт Олесі Казнох "Художник в історії"

"У 2021 році я розпочала серію портретів відомих митців з минулого, щоб дослідити як час і місце вплинули на їх творчу реалізацію, славу та роль в історії. Я намалювала художників і художниць, почергово: Луїза Невельсон, Олександра Екстер, Аршил Горькі, Катерина Білокур, Яків Гніздовський, Тарас Шевченко, Олександр Богомазов і Олександр Архипенко, Лі Краснер, Федір Кричевський, Маргіт Сельська, Олександр Мурашко та Модест Сосенко, Марія Синякова, Андрій Ментух, Марія Башкірцева, Соня Делоне. Я закінчила цю серію у 2023. А тепер дивлюсь на неї іншими очима", – ділиться мисткиня.

Виставку можна оглянути до 26 травня.

афіша

"Пісня Пісень"

Нацмузей Львова запрошує львів'ян та гостей міста відвідати виставковий проєкт Ольги Погрібної-Кох "Пісня Пісень".

Малярська творчість Ольги Погрібної-Кох – це комплекс архетипних образів та сюжетів, створених з ретроспективи досвіду, знань, скрупульозного психосамоаналізу.

В експозицію виставки увійшли 100 малярських творів, пов’язаних у кілька тематичних циклів, зокрема "Пісня Пісень" (2010–2023), "Ренесанс України" (2022–2023), "Дівчата-квіти", "Сеанс гіпнозу", "Ритуали", "Сезони року" та "Колекція бажань" (2013–2014). Усі сім абсолютно різних "змістовних сонмів" об’єднує віддисциплінований, упізнаваний творчий метод художниці, який ґрунтується на сюрреалістичній стилістиці, змішаній із композиційно-колористичними критеріями галицького артдеко, де кожен образ і предмет мають право мандрувати різними часовими порталами і бути свідками різних національних парадигм.

Детальніше про проєкт за посиланням.

Вартість квитків: дорослі – 100 грн, студенти – 50 грн, учні, пенсіонери – 40 грн. Виставка триватиме до 25 травня.

афіша

Виставка старовинних плащаниць

У Львові у храмі Священномученика Климентія Шептицького виставили старовинні галицькі плащаниці, ікони страстей Христових та авторські ковані хрести Олега Боньковського.

14 плащаниць (віком від 16 століття) та ікони із зображенням Христових страстей з фондів меморіального музею Митрополита Андрея Шептицького, а також авторські ковані хрести Олега Боньковського виставили для огляду у храмі Священномученика Климентія Шептицького. Виставка приурочена пам'яті загиблих захисників України.

Триватиме експозиція до Великодня. Детальніше про виставку за посиланням.

Виставка старовинних плащаниць

Фото: Бюро спадщини у Львові

"Крихкіші за скло": ікони з колекції Остапа Лозинського

Львівський скансен запрошує до своєї виставкової зали на першу цілісну виставку народної ікони на склі з колекції Остапа Лозинського "Крихкіші за скло".

"Остапова колекція становить понад сотню пам’яток і є, мабуть, найціннішою та найбільшою цілісною колекцією ікони на склі", – кажуть у музеї.

Читайте також: Найцінніша колекція: у Львові відкрили виставку ікон на склі, зібраних Остапом Лозинським

Зібрані ікони на склі із Покуття, Гуцульщини та Буковини є однією із найбагатших сучасних колекцій. А основу колекції заклали ще його батьки – Тарас та Роксоляна Лозинські – відомі львівські цінителі та збирачі українського мистецтва. Коли Остап Лозинський серйозно зацікавився колекціонуванням, їхня збірка нараховувала вже 17 ікон.

Виставка створена за кураторства мистецтвознавця та іконописця, керівника відділу науково-освітньої та виставкової роботи Музею Романа Зілінка і присвячена другій річниці смерті Остапа Лозинського.

Триватиме виставка до 26 травня.

"Крихкіші за скло": колекція ікон на склі Остапа Лозинського

Виставка "Писанкове розмаїття"

Львівський музей Михайла Грушевського (вул. І.Франка, 154) запрошує на великодню виставку "Писанкове розмаїття".

На виставці будуть представлені понад 200 авторських робіт писанкарок Марти Іваницької (1937-2014), Роксоляни Загайської, Олени Тіменик, Мирослави Могитич, Галини Соломійчук, Зоряни Грегорійчук, Наталі Білоус. Мальована краса на гусячих, курячих, перепелиних та папужих яйцях. А також великодні поштівки з колекції Роксоляни Загайської.

афіша

Виставка живопису Анатолія Мельника "Крізь призму"

У виставкових залах головної будівлі Національного музею у Львові імені Андрея Шептицького (просп. Свободи, 20) триває персональної виставки живопису Анатолія Мельника "Крізь призму".

Анатолій Мельник – відомий український художник, музеєзнавець, академік Національної академії мистецтв України, народний художник України, член Національної спілки художників України.

Проєкт "Крізь призму" – це філософсько-мистецький дискурс на теми людського буття, що маніфестуються в доступних чуттєвому сприйняттю формах, лініях, силуетах, кольорах. У центрі авторських інтенцій – традиційні сюжети та образи, які зазнають формально-змістових перетворень.

афіша

Виставка "Несучі конструкції" Олега Путрашика

Львівський муніципальний мистецький центр запрошує на виставку скульптур ужгородського художника Олега Путрашика.

Олег працює на Закарпатті у майстерні мистецького обєднання "ШПОР", яка зараз виконує волонтерську роботу для фронту. Тут поруч із мистецькими творами скульптор виготовляє металеві предмети для окопного побуту та боротьби українського війська.

Скульптури, експоновані у Львові, Олег Путрашик ділить на два періоди, які створювались під час війни: 2014 – 2022 року та 2022 – 2024 роки.

Протягом всієї виставки проходитиме збір коштів для майстері мистецького обєднання "ШПОР" на створення окопних пічок для нашого війська.

Експозиція триватиме до 1 червня.

афіша

Те, чого не видно

У львівському музеї "Івана Георгія Пінзеля" діє експозиція "Те, чого не видно", яка присвячена скульптурі Скорботного Христа з каплиці Боїмів.

Після двох років консерваційних робіт над скульптурою Скорботного Ісуса Христа, проведених завдяки співпраці Інституту "Полоніка" з Львівською національною галереєю мистецтв та львівськими реставраційними установами, її вдалося врятувати. А результати цієї чималої роботи можна буде побачити під час виставки "Те, чого не видно".

Читайте також: Скорботний Христос у музеї Пінзеля: як виглядає відреставрована скульптура з каплиці Боїмів зблизька

Виставка представлена трьома мовами (польською, українською, англійською). Конкретні дні та години відвідування варто уточнювати у музеї. 

Скульптура доступна для огляду у п’ятницю та суботу з 11:00 до 17:00.

Каса працює до 16:45. Вартість вхідних квитків у сектор для дорослих – 60 гривень, для студентів – 50 гривень, а для дітей та пенсіонерів – 20 гривень. 

презентація відреставрованої скульптури Скорботного Христа із каплиці Боїмів

Теги:
Читайте також:
  • Київ
  • Львів
  • Вінниця
  • Дніпро
  • Донецьк
  • Житомир
  • Запоріжжя
  • Івано-Франківськ
  • Кропивницкий
  • Луганськ
  • Луцьк
  • Миколаїв
  • Одеса
  • Полтава
  • Рівне
  • Суми
  • Сімферополь
  • Тернопіль
  • Ужгород
  • Харків
  • Херсон
  • Хмельницький
  • Черкаси
  • Чернівці
  • Чернигів
  • USD 39.37
    Купівля 39.37
    Продаж 39.91
  • EUR
    Купівля 42.65
    Продаж 43.35
  • Актуальне
  • Важливе
2024, п'ятниця
17 травня
21:55
"Готові до всього": енергетики Бурштинської ТЕС провели навчання з ДСНС
21:32
Одна хвилина на їжу: прикордонник з Мукачева розповів, як прожив 630 днів полону
21:10
укрпошта
Привласнила понад 100 тис. грн: на Буковині ексначальниця відділення поштового зв’язку сяде в тюрму
20:49
новини Львова
У Рівному судитимуть угруповання, яке розповсюджувало наркотики в тюрмі
20:31
Оновлено
світло
На Львівщині повідомили, чи вимикатимуть електрику у суботу: графік та групи
20:14
Рибалка та подорожі: як у Хмельницькому реабілітують поранених бійців
19:55
новини Буковини
Буковинець обікрав жінку на понад 92 тис. грн: чоловіка заарештували
19:36
новини Львова
У Львові відбувся фінал шкільних ігор з регбі 5
19:29
"Домівка врятованих тварин" у Львові заявила про вимушене закриття. Що кажуть у ЛМР
19:12
На Волині під час робіт із болгаркою травмувався підліток. Який стан хлопця
18:55
новини Львова
Від суботи у Львові діятиме нова схема організації дорожнього руху на перетині вулиць Стуса – Липова Алея
18:47
Оновлено
Прокидання з Мертвим Півнем
Куди піти у Львові із 13 по 19 травня: Міжнародний день музеїв та "ДАХАБРАХА" із новою програмою
18:42
Центр психічного здоров'я у Стрию
У Стрию відкрили Центр психічного здоров'я зі стаціонарним відділенням 
18:27
новини Львова
Кожен віддав одноденний заробіток: лікарі 5 поліклініки Львова купили захисникам дві РЕБ-системи
18:15
Короткочасні дощі: прогноз погоди у Львові та на Львівщині на 18 травня
17:54
обвал у Тарасівці
Під час ремонту обвалилась стіна: на Львівщині загинула 4-річна дитина
17:53
новини Львова
У Львові 18 травня прощатимуться з полеглим військовим Іваном Колодійчиком
17:34
новини Закарпаття
На Закарпатті горіло приватне обійстя: власник отримав опіки
17:31
Івано-Франківськ
Центр Івано-Франківська залишився без електрики через аварію 
17:21
електромобілі для медзакладів Франківщини
Зможуть їздити до віддалених громад: на Прикарпатті 4 центри медичної допомоги отримають електромобілі
17:08
відключення світла
Графіки вимкнень, адреси пунктів незламності та безперебійний інтернет: як підготуватися до відключень світла на Львівщині
16:51
Облила бензином будівлю і втекла: на Львівщині затримали жінку, яка вчинила пожежу
16:29
Казино
Закарпатка, яка організувала роботу гральних автоматів в Ужгороді, має сплатити штраф на сотні тис. грн
16:13
ЗСУ, військові
Воїни волинської бригади показали, як знищують росіян дронами
15:50
колія
Сидів на коліях: рівненські поліцейські вмовили чоловіка не вкорочувати собі віку
15:35
Львів передав на фронт майже 200 дронів на суму понад 6 млн грн
15:21
Національний туристичний саміт у Львові
У Львові стартував Національний туристичний саміт
15:06
Тетяна Ксьондзик
У конкурсі "Вчитель року – 2024" перемогла освітянка з Рівненщини
14:58
У Тисі виявили тіло чоловіка
У річці Тиса виявили тіло чоловіка
14:42
Закарпатки виготовляли ухилянтам фіктивні довідки
Двох закарпаток підозрюють у вироблені фіктивних довідок для ухилянтів
14:23
На Прикарпатті біля дороги виявили тіло 53-річного чоловіка. Підозрюваного у вбивстві затримали
На Прикарпатті біля дороги виявили тіло 53-річного чоловіка. Підозрюваного у вбивстві затримали
14:09
ДТП квазікільце Львів
На вул. Шевченка у Львові ускладнений рух через ДТП на квазікільці
13:47
Українка намагалася вивезти до Словаччини старовинну ікону та книгу творів російського письменника
Українка намагалася вивезти до Словаччини старовинні ікону та книгу творів російського письменника
13:32
На Волині у пожежі загинув військовий
На Волині у пожежі загинув військовий, який приїхав у відпустку
13:06
Сергій Прокопчук
На Луганщині загинув розвідник-гранатометник з Рівненщини Сергій Прокопчук
12:48
прикордонник
На Закарпатті прикордонник застрелив чоловіка, який намагався незаконно перетнути кордон. ДБР розпочало розслідування
12:25
повістка
На Хмельниччині резервіст тричі відмовився від повістки: як його покарали
12:07
Автобуси, які Чернівці отримали від Угорщини, їздитимуть на маршруті №1
Автобуси, які Чернівці отримали від Угорщини, їздитимуть на маршруті №1
11:48
кордон прикордонник
Скільки людей перетнули західний кордон України 16 травня
11:36
Міжнародний аеропорт Львів
Відкриття аеропорту у Львові дозволить закрити небо над Україною, – голова ОВА Козицький
Більше новин