Еспресо. Захід
Оновлено

Куди піти у Львові із 29 квітня і по 6 травня: Великдень у Гаю та Вівальді. Альбіоні

3 травня, 2024 п'ятниця
16:11

Цього тижня на львів'ян та гостей міста очікує низка концертів, виставок, кінопоказів, літературних подій, вистав, зустрічей, а також фестивалів і ярмарків

Зміст

Новий тиждень пропонує львів'янам та гостям міста чимало цікавого. Куди можна піти, розповідає "Еспресо.Захід", афіша щодня доповнюється свіжими подіями.

Великдень

На Великдень до Гаю

У неділю, 5 травня, та понеділок, 6 травня, Львівський скансен традиційно запрошує зустрітися на Великдень у Гаю, де лунатимуть гаївки як в автентичному, так і в сучасному виконанні. 

Окрім гаївок, на гостей чекають автентичні танці для великих і малих. У Гаю працюватимуть аж дві виставки, дитяча локація, ятки з музейним сувенірним крамом, фудкорти, а також відбуватиметься велика благодійна збірка на потреби ЗСУ.

Аби не стояти у чергах, у Львівському скансені рекомендують придбати квитки завчасно. А детальна програма заходів за посиланням.

Великодні гаївки у Львівському скансені

Фото: Андріана Стахів

Зустрічі, майстер-класи, лекції, екскурсії та презентації

Лекція "Іван Левинський – хрещений батька львівського будівельного бізнесу"

У четвер, 2 травня, у Львівському муніципальному мистецькому центрі відбудеться лекція "Іван Левинський – хрещений батька львівського будівельного бізнесу".

Це третя з серії запланованих лекцій Ігоря Жука. Іван Левинський (1851–1919) – учень і надалі партнер Юліана Захарієвича, старший колега Альфреда Захарієвича – був провідним підприємцем Галичини кінця ХІХ – початку XX ст., свого часу однією з найвідоміших постатей Львова, яскравий образ якої зафіксувала міська хроніка. За словами одного з сучасників, особу Левинського "можна поставити в ряді геніальних творців великого промислу, яких приміри бачимо лише серед висококультурних та могутніх народів Німеччини, Англії та Америки. В аналогічних умовах та на ґрунті власної держави проф. Іван Левинський станув би побіч таких потентатів як Морган, Рокфеллєр, Форд, Батя".

Початок о 18:00. Для участі необхідно зареєструватись.

афіша

Театр

Прем'єра моновистави "Хтось такі як я"

У суботу, 4 травня, Jam Factory Art Center запрошує на перформативно-фізичну моновиставу Ніни Хижної "Хтось такі як я".

Це вистава про подорож безтілесної істоти тілами інших людей. Через стан їхніх м’язів, через їхні рухи, звички та почуття істота пізнає різні досвіди людей, яким доводиться перебувати в небезпеці спричиненій війною.

У цій виставі Ніна Хижна досліджує, який відбиток у тілах залишає стрес, біль, смуток, нові навички боротьби і виживання. Основою для вистави стала низка інтерв’ю з українцями й українками різних професій, статі та віку, наймолодшій з яких – 6 років, а найстаршій – 90 років.

Початок о 19:00. Вартість квитків 300 гривень. Придбати їх можна за посиланням.

афіша

Концерти

Крізь темряву

У вівторок, 30 квітня, Львівська філармонія запрошує на концерт "Крізь темряву".

Академічний симфонічний оркестр Львівської національної філармонії представить програму творів, інспірованих духовністю. Разом з американським диригентом Бенджаміном Лоебом та гостями філармонії: сопрано Еллісон Черні, віолончелістами Пітером Зайденбером та Арі Еваном оркестр презентує пʼять творів композиторів різних генерацій, серед яких поряд з музикою легендарних класиків можна буде почути творчість наших сучасників.

Розпочне вечір твір для голосу, віолончелі та камерного оркестру. У такому вишуканому поєднанні прозвучить “Виклик” американської композиторки Кім Д. Шерман. 

Початок о 19:00. Квитки можна придбати за посиланням, їхня вартість становить від 150 до 300 гривень.

афіша

Старовинна органна музика при свічках

У вівторок, 30 квітня, у Львівському органному залі відбудеться захопливий концерт старовинної органної музики при свічках.

"Вечір. Свічки. Орган. Це час, який варто провести віч-на-віч із музикою. Відкрийте свої серце і розум для музики. Почуйте її так, як її чули люди століття до нас, на особливому концерті Світлани Позднишевої", – запрошують в органному залі.

Маленькі шедеври композиторів бароко та ренесансу на органі при свічках – ексклюзивно у Львівському органному залі.

Початок о 21:00. Квитки можна придбати у касі Органного залу щодня з 13:00 до 19:00, або онлайн. Вартість від 100 до 250 гривень.

афіша

"Пори року" Антоніо Вівальді

У середу, 1 травня, Львівський органний зал запрошує на концерт "Пори року" Антоніо Вівальді.

Подібно до природи, ця музика переповнена емоціями. Цикл складається з чотирьох концертів – "Весна", "Літо", "Осінь", "Зима", кожен з яких має по три частини. Ця музика миттєво впізнається з перших нот і розкриває перед вами атмосферу кожної пори року.

Дует скрипки й органа розкриє всю гаму почуттів – весняної радості, літньої пристрасті, осінньої меланхолії та зимового спокою.

Початок о 19:00. Квитки можна придбати у касі Органного залу щодня з 13:00 до 19:00, або онлайн. Вартість від 100 до 250 гривень.

афіша

Вівальді. Альбіноні

У передвеликодню суботу, 4 травня, Львівський органний зал запрошує львів'ян та гостей міста послухати концерт "Вівальді. Альбіноні".

 У виконанні скрипаля Адріана Боднара та органістки Світлани Позднишевої звучатимуть шедеври доби бароко. Солісти Львівського органного залу обирали твори до цієї програми дуже ретельно, ці твори називають справжніми перлинами бароко.

Початок о 19:00. Квитки можна придбати у касі Органного залу щодня з 13:00 до 19:00, або онлайн. Вартість від 100 до 250 гривень.

афіша

Мистецтво

Олеся Казнох. Художник в історії

Із вівторка, 30 квітня, у галереї "Зелена канапа" можна буде оглянути цікаву виставку, яка презентує серію робіт Олесі Казнох "Художник в історії"

"У 2021 році я розпочала серію портретів відомих митців з минулого, щоб дослідити як час і місце вплинули на їх творчу реалізацію, славу та роль в історії. Я намалювала художників і художниць, почергово: Луїза Невельсон, Олександра Екстер, Аршил Горькі, Катерина Білокур, Яків Гніздовський, Тарас Шевченко, Олександр Богомазов і Олександр Архипенко, Лі Краснер, Федір Кричевський, Маргіт Сельська, Олександр Мурашко та Модест Сосенко, Марія Синякова, Андрій Ментух, Марія Башкірцева, Соня Делоне. Я закінчила цю серію у 2023. А тепер дивлюсь на неї іншими очима", – ділиться мисткиня.

Виставку можна оглянути до 26 травня.

афіша

"Пісня Пісень"

Нацмузей Львова запрошує львів'ян та гостей міста відвідати виставковий проєкт Ольги Погрібної-Кох "Пісня Пісень".

Малярська творчість Ольги Погрібної-Кох – це комплекс архетипних образів та сюжетів, створених з ретроспективи досвіду, знань, скрупульозного психосамоаналізу.

В експозицію виставки увійшли 100 малярських творів, пов’язаних у кілька тематичних циклів, зокрема "Пісня Пісень" (2010–2023), "Ренесанс України" (2022–2023), "Дівчата-квіти", "Сеанс гіпнозу", "Ритуали", "Сезони року" та "Колекція бажань" (2013–2014). Усі сім абсолютно різних "змістовних сонмів" об’єднує віддисциплінований, упізнаваний творчий метод художниці, який ґрунтується на сюрреалістичній стилістиці, змішаній із композиційно-колористичними критеріями галицького артдеко, де кожен образ і предмет мають право мандрувати різними часовими порталами і бути свідками різних національних парадигм.

Детальніше про проєкт за посиланням.

Вартість квитків: дорослі – 100 грн, студенти – 50 грн, учні, пенсіонери – 40 грн. Виставка триватиме до 25 травня.

афіша

Виставка старовинних плащаниць

У Львові у храмі Священномученика Климентія Шептицького виставили старовинні галицькі плащаниці, ікони страстей Христових та авторські ковані хрести Олега Боньковського.

14 плащаниць (віком від 16 століття) та ікони із зображенням Христових страстей з фондів меморіального музею Митрополита Андрея Шептицького, а також авторські ковані хрести Олега Боньковського виставили для огляду у храмі Священномученика Климентія Шептицького. Виставка приурочена пам'яті загиблих захисників України.

Триватиме експозиція до Великодня. Детальніше про виставку за посиланням.

Виставка старовинних плащаниць

Фото: Бюро спадщини у Львові

"Крихкіші за скло": ікони з колекції Остапа Лозинського

Львівський скансен запрошує до своєї виставкової зали на першу цілісну виставку народної ікони на склі з колекції Остапа Лозинського "Крихкіші за скло".

"Остапова колекція становить понад сотню пам’яток і є, мабуть, найціннішою та найбільшою цілісною колекцією ікони на склі", – кажуть у музеї.

Читайте також: Найцінніша колекція: у Львові відкрили виставку ікон на склі, зібраних Остапом Лозинським

Зібрані ікони на склі із Покуття, Гуцульщини та Буковини є однією із найбагатших сучасних колекцій. А основу колекції заклали ще його батьки – Тарас та Роксоляна Лозинські – відомі львівські цінителі та збирачі українського мистецтва. Коли Остап Лозинський серйозно зацікавився колекціонуванням, їхня збірка нараховувала вже 17 ікон.

Виставка створена за кураторства мистецтвознавця та іконописця, керівника відділу науково-освітньої та виставкової роботи Музею Романа Зілінка і присвячена другій річниці смерті Остапа Лозинського.

Триватиме виставка до 26 травня.

"Крихкіші за скло": колекція ікон на склі Остапа Лозинського

Виставка "Писанкове розмаїття"

Львівський музей Михайла Грушевського (вул. І.Франка, 154) запрошує на великодню виставку "Писанкове розмаїття".

На виставці будуть представлені понад 200 авторських робіт писанкарок Марти Іваницької (1937-2014), Роксоляни Загайської, Олени Тіменик, Мирослави Могитич, Галини Соломійчук, Зоряни Грегорійчук, Наталі Білоус. Мальована краса на гусячих, курячих, перепелиних та папужих яйцях. А також великодні поштівки з колекції Роксоляни Загайської.

афіша

Виставка живопису Анатолія Мельника "Крізь призму"

У виставкових залах головної будівлі Національного музею у Львові імені Андрея Шептицького (просп. Свободи, 20) триває персональної виставки живопису Анатолія Мельника "Крізь призму".

Анатолій Мельник – відомий український художник, музеєзнавець, академік Національної академії мистецтв України, народний художник України, член Національної спілки художників України.

Проєкт "Крізь призму" – це філософсько-мистецький дискурс на теми людського буття, що маніфестуються в доступних чуттєвому сприйняттю формах, лініях, силуетах, кольорах. У центрі авторських інтенцій – традиційні сюжети та образи, які зазнають формально-змістових перетворень.

афіша

Виставка "Несучі конструкції" Олега Путрашика

Львівський муніципальний мистецький центр запрошує на виставку скульптур ужгородського художника Олега Путрашика.

Олег працює на Закарпатті у майстерні мистецького обєднання "ШПОР", яка зараз виконує волонтерську роботу для фронту. Тут поруч із мистецькими творами скульптор виготовляє металеві предмети для окопного побуту та боротьби українського війська.

Скульптури, експоновані у Львові, Олег Путрашик ділить на два періоди, які створювались під час війни: 2014 – 2022 року та 2022 – 2024 роки.

Протягом всієї виставки проходитиме збір коштів для майстері мистецького обєднання "ШПОР" на створення окопних пічок для нашого війська.

Експозиція триватиме до 1 червня.

афіша

Те, чого не видно

У львівському музеї "Івана Георгія Пінзеля" діє експозиція "Те, чого не видно", яка присвячена скульптурі Скорботного Христа з каплиці Боїмів.

Після двох років консерваційних робіт над скульптурою Скорботного Ісуса Христа, проведених завдяки співпраці Інституту "Полоніка" з Львівською національною галереєю мистецтв та львівськими реставраційними установами, її вдалося врятувати. А результати цієї чималої роботи можна буде побачити під час виставки "Те, чого не видно".

Читайте також: Скорботний Христос у музеї Пінзеля: як виглядає відреставрована скульптура з каплиці Боїмів зблизька

Виставка представлена трьома мовами (польською, українською, англійською). Конкретні дні та години відвідування варто уточнювати у музеї. 

Скульптура доступна для огляду у п’ятницю та суботу з 11:00 до 17:00.

Каса працює до 16:45. Вартість вхідних квитків у сектор для дорослих – 60 гривень, для студентів – 50 гривень, а для дітей та пенсіонерів – 20 гривень. 

презентація відреставрованої скульптури Скорботного Христа із каплиці Боїмів

Теги:
Читайте також:
 • Київ
 • Львів
 • Вінниця
 • Дніпро
 • Донецьк
 • Житомир
 • Запоріжжя
 • Івано-Франківськ
 • Кропивницкий
 • Луганськ
 • Луцьк
 • Миколаїв
 • Одеса
 • Полтава
 • Рівне
 • Суми
 • Сімферополь
 • Тернопіль
 • Ужгород
 • Харків
 • Херсон
 • Хмельницький
 • Черкаси
 • Чернівці
 • Чернигів
 • USD 40.45
  Купівля 40.45
  Продаж 40.94
 • EUR
  Купівля 43.38
  Продаж 44.13
 • Актуальне
 • Важливе
2024, вiвторок
25 червня
17:14
Електротранспорт Хмельницького переходить виключно на безготівкову оплату
17:01
На Прикарпатті вантажівка перекинулася на людей
На Прикарпатті вантажівка перекинулася на двох пішоходок, що йшли узбіччям: жінки загинули
17:00
Огляд
підозра меру Мукачева
Що відомо про затримання мера Мукачева Андрія Балоги та Михайла Ланя: боротьба з корупцією чи за контроль над районом
16:55
У Львові на Сихові освітлили низку пішохідних переходів
16:48
блекаут, вимкнення світла
У Чернівцях від липня вимикатимуть вуличне освітлення на ніч
16:35
коноплі
На Волині чоловіки побилися на плантації конопель
16:22
новини Львова
У Львові патрульні визволили водія, який внаслідок ДТП опинився заблокованим у вантажівці
16:07
новини Тернопільщини
Викладачку ЗУНУ з Тернопільщини засудили до 2 років позбавлення волі за хабар
15:56
У Львові презентують унікальну - інкрустовану тризубом - залізну сокиру  Х–ХІІІ ст.
15:55
Ексклюзив
Ігор Циганик
Ми можемо виграти у Бельгії 1:0, бажано забити на 89-й хвилині, – спортивний коментатор Циганик
15:39
Ілона Солонина
Скандальну дипломатку Солонину звинувачують у крадіжці коштів, за які українські діти мали відвідати Париж
15:39
афіша
Львівський скансен запрошує на ярмаркування на Івана у Гаю
15:31
Свято музики у Львові, червень 2024
Під час свята музики у Львові зібрали понад 250 тис. грн на дрони
15:24
Жуліо Сезар
Клуб залишили уже 10 гравців: "Верес" не продовжив контракт з бразильським захисником
15:12
YAKTAK
До Львова у межах гастрольного туру з великим концертом знову їде YAKTAK
15:03
На Рівненщині неповнолітній мотоцикліст унаслідок ДТП потрапив у кому
14:50
в'язниця
Жителя Дрогобича засудили до понад 10 років із конфіскацією за торгівлю коноплею
14:35
Мар’яна Мамонова
Захисниця Маріуполя Мар’яна Мамонова заснувала благодійний фонд: хто і яку допомогу може отримати
14:18
У Львові для власників  ЛеоКарт запускають безкоштовну пересадку  у громадському транспорті
14:16
Так звані весільні дрони можуть знищити танк або групу окупантів, – нацгвардієць Євген Міклушка
14:06
Футболісти "УФК Карпати" зі Львова завоювали золоті нагороди у віковій категорії U-17 без жодної поразки
13:51
проєкт MaLonNY
Митці зі США, Великої Британії, Литви та України намалюють у Львові 20-метрове панно
13:38
Андрій Винничук
У стрілецькому бою біля Часового Яру загинув захисник з Франківщини Андрій Винничук
13:24
ФК Рух
Львівський "Рух" може замінити "Дніпро-1" у єврокубках, – ЗМІ
13:07
Закарпатцю присудили 10 років за вбивство знайомої в центрі Берегового
Закарпатцю присудили 10 років за вбивство знайомої в центрі Берегового
12:53
Оновлено
концерт "Мертвого Півня"
Куди піти у Львові з 24 по 30 червня: концерт alyona alyona x Jerry Heil
12:50
утоплення
На базі відпочинку у Закарпатській області потонув неповнолітній хлопець
12:38
У Львові відкрили громадський простір для захисників та захисниць
12:24
земля, земельна ділянка
Прокурори через суд повернули державі 1330 га земель прикордонної смуги на Волині
12:05
ставок, озеро, водойма
У ставку біля Хмельницького втопився 12-річний підліток
11:50
львівські медики з пацієнткою
Пальці були збільшені у 4 рази: львівські хірурги допомогли маленькій дівчинці з рідкісною патологією
11:39
зона прикордонного контролю, перетин кордону
В Україну за 100 євро намагався потрапити грузин, який має заборону в’їзду
11:22
кордон прикордонник
Скільки людей перетнули західний кордон України 24 червня
11:06
Лісника з Буковини викрили на службовій недбалості зі збитками у 1,8 млн грн
Понад 1,8 млн збитків: ліснику з Буковини оголосили підозру в службовій недбалості
10:49
новини Тернопільщини
Експосадовцю управління ДАБІ на Волині, справу якого розглядали 8 років, винесли вирок за хабар
10:34
Судитимуть жителя Донеччини, що працював на ворога в незаконних органах влади на тимчасово окупованій території України
Реалізовував політику РФ в галузі охорони здоров’я на ТОТ України: у Тернополі судитимуть жителя Донеччини
10:19
травмований турист
Під час спуску з гори групи туристів поблизу Сколе травмувався підліток
10:00
На Закарпатті викрили мера і голову райради
Продавали землю за безцінь: на Закарпатті викрили мера і голову райради
09:48
львівські гімнастки
Львів'янка стала призеркою етапу Кубка світу з художньої гімнастики в Мілані
09:30
відключення електроенерії
Світла не буде по 10-12 годин: графіки погодинних відключень 25 червня
Більше новин