Що почитати школярам на канікулах. Поради 12-річної книжкової блогерки
Анна Качмарик – 12-річна блогерка, яка розповідає про дитячу літературу в мережі Instagram. Анна навчається в шостому класі й з допомогою свого блогу популяризує культуру читання серед львівських школярів.
"Еспресо.Захід" розпитав у книжкової блогерки про її захоплення книгами та дізнався перелік творів, які Анна радить прочитати школярам на осінніх канікулах.
Анна почала вести свій блог, коли їй було 10 років. Спочатку створювала контент для свого каналу на платформі Youtube, але коли забракло часу, дівчина зареєструвалася в Instagram, оскільки ця соціальна мережа вимагає менше часу для підготовки.
До культури читання дівчинку привчила мама.
"Раніше моя мама працювала у видавництві, тож я читала книги і їздила на їх презентації ще до свого народження", – жартує блогерка.
Дівчина розповідає: "Мама мені читала навіть, коли я була маленькою і ще нічого не розуміла, тільки роздивлялася малюнки. Коли мені було 5 років, навчилася читати сама. Поки ще мала з тим деякі труднощі, то ми грали в гру, що один рядок читаю я, а наступний – мама. Пізніше ж я сама захопилася книгами. Перша історія, яку самостійно прочитала, – це "Чарлі і шоколадна фабрика".
Читайте також: Як привчити дитину до читання – практичні поради від бібліотекарки.
Фото: Анна Качмарик
Анна каже, що їй завжди подобалося розповідати про книги. Навіть до того, як почала вести блог, вона зачинялася в кімнаті й на камеру описувала якусь прочитану історію. Батьки помітили це й запропонували доньці створити свою "книжкову" сторінку в мережі.
З блогом на Youtube Анні допомагали старші – тато займався зйомкою та монтажем, а мама придумувала нові ідеї й писала сценарії. Зараз дівчинка робить усе сама, вона пише відгуки, робить огляди на новинки з бібліотеки, придумує тематичні рекомендації, за потреби монтує відео. За рік ведення блогу дівчинка змотивувала своїх друзів не просто почати читати, а й навіть завести власні сторінки про книги.
"Моя перша вчителька часто нагадувала, що читати потрібно щодня, бо як цього не робити, то втратиш день, – розказує блогерка. – Я собі це запам’ятала, і тому своїм девізом зробила вираз: "День без книги – втрачений день".
Найчастіше Анна читає фентезі та детективи, проте улюбленої книги обрати не може, оскільки має багато таких, які любить перечитувати. Серед улюблених авторів дівчинки: Наталя Щерба, Володимир Рутківський, Всеволод Нестайко, Андрій Кокотюха й Джоан Роулінґ.
Рекомендації книжкової блогерки
"Тореадори з Васюківки" Всеволода Нестайка
Книга розповідає про пригоди двох друзів – школярів із села Васюківка – Яви Реня та Павлуші Завгороднього. Хлопці проживають чимало цікавих історій, що їх дотепно описує автор. Анна запевняє: "Окрім того, що "Тореодори" входять до шкільної програми, книжку потрібно прочитати ще й тому що вона дуже цікава та захоплива".
"Часодії" Наталі Щерби
"Часодії" – це серія з 6 книг, що розкриває історію дівчинки Василини, яка несподівано для себе дізнається, що її батько є могутнім чарівником, який вміє керувати часом. Одного дня Василина потрапляє до світу свого батька, там і починаються її пригоди.
"Славетна п’ятірка" Енід Блайтон
Авторка серії книг описує пригоди дівчинки Джорджі, її трьох кузенів Джуліана, Діка й Енн, а ще її собаки Тіммі. "Це невеличкі книги, які дуже легко читаються. Тому вони будуть особливо вдалим вибором для школярів, що не дуже люблять читати", – розказує книжкова блогерка.
"Пакс" Сарри Пенніпакер
"Пакс" – це історія дружби хлопчика Пітера та лиса Пакса. Анна каже, що ця книга здатна розчулити будь-кого.
Блогерка радить: якщо твір на перших сторінках не подобається, варто дати йому шанс і прочитати історію до середини.
"Часто буває, що книга до середини сюжету розвивається дуже повільно, в ній мало подій і тому не дуже цікаво її читати, але після "екватора" сюжет дещо пришвидшується і книга починає подобатися. Якщо книга не подобається й після середини, можна відкласти її на потім, не потрібно себе змушувати", – стверджує дівчина.
Також одразу варто вибрати формат, який найбільш підходить саме вам. Так, наприклад, Анна любить читати паперові книги, а не електронні. А ще, коли читати незручно, дівчина вмикає аудіокниги.
Читайте також: Дві тисячі за хвилину – як читати швидко та запам’ятовувати все, що прочитав.
Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на нашу facebook-сторінку.
- Актуальне
- Важливе