Знову послали "рускій воєнний корабль". У львівській бібліотеці відкрили виставку політичного плаката. Фото
У бібліотеці на площі Ринок у Львові відкрили виставку політичного плаката "Рускій воєнний корабель, іди нах*й!"
Про це інформує "Еспресо.Захід".
Двох київських художників, Нікіту Тітова та Дмитра Дзюбу, а також Дмитра Журавля з Одеси об'єднала виставка політичного плаката " Рускій воєнний корабель, іди нах*й!", яку відкрили у Львівській обласній бібліотеці імені Романа Іваничука.
Присвячена українській армії, територіальній обороні, волонтерам, лікарям і кожному, хто сьогодні бореться за Україну львівська подія відбувається під кураторством киянина, засновника та куратора артоб’єднання "Kyivphotos-Hall 2012" Валерія Лещинського.
Властиво, мова про митців, які стали рупором українського спротиву російській агресії щонайменше в соціальних мережах. Хоча, приміром, роботи Нікіти Тітова давно вийшли за їхні межі, перекочували з мереж на білборди в різних містах України, на заставки телепрограм, як принти на одяг. Ця особливість плакату, коли чесно та лаконічно треба сказати про речі, про які словами часто-густо коротко не скажеш, виводить у сучасній дійсності плакат чи не в найпромовистіше та найзатребуваніше мистецтво.
"З обома Дмитрами – Дзюбою та Журавлем – я був знайомим раніше, – розповів мені куратор виставки Валерій Лещинський. – А вже у соціальних мережах бачив, що ці хлопці сьогодні роблять. По собі знаю (та й не тільки по собі), як це важливо зараз десь підживлюватися сміливістю, енергією, надією. А плакати дають для цього реальну можливість. Плакатна творчість Нікіти Тітова для мене теж не була новиною – бо хто не знає сьогодні в Україні роботи цього високопрофесійного митця. Так і уклалася ця експозиція – по десять творів від кожного митця – покликана зміцнити дух і дати силу. Я бачив, як на представлені творів реагують люди. Вони не тільки фотографують виставку і себе на фоні неї, а знімають відео, доповнюють його відповідною музикою, щось у відео на фоні робіт розповідають. Я бачив, як у людських очах запалюються вогники, як у людей розпрямляються спини, як їх охоплює якийсь запал. Це ще одне підтвердження – поза політикою, особливо у воєнний час, мистецтво бути не може".
Виставку, співорганізаторами якої також стали Львівська обласна бібліотека імені Романа Іваничука в особі директорки Тетяни Пилипець і Національна спілка фотохудожників України, уможливила підтримка офіційних партнерів – ГО "Центр промоції культурного та соціального розвитку в Україні" та ГО "Центр сприяння та розвитку міжнародних проєктів ЮНЕСКО в Україні", а також куратора міжнародних проєктів – львів'янина Романа Білявського (Львів). Експозиція триватиме до 9 травня.
Усі фото: Ярина Коваль
- Укрпошта презентувала марку "Русский военный корабль, иди на*уй!"
- У бібліотеці на Ринку показали найвищу цінність. Тут пригощали хлібом
- Актуальне
- Важливе