Повістка врятувала життя: у львів'янина під час ВЛК виявили ВІЛ
Під час проходження ВЛК виявили ВІЛ у 36-річного львів’янина, знання статусу спростило діагностику, коли чоловік захворів на туберкульоз і пневмонію
Про це повідомляє Друге медичне об’єднання Львова.
"36-річний львів’янин Ігор (ім'я змінене) працює вкладником асфальту. Чоловік має напружений робочий графік і зовсім мало часу на себе. В один із робочих днів до Ігоря під час роботи завітали працівники ТЦК. Тут же, на об’єкті, де Ігор укладав асфальт, йому вручили повістку. Завдяки військовим львів'янин розпочав медогляд і зробив швидкий тест на ВІЛ. Тест виявився позитивним, відтак його скерували у наш Центр інтегрованих медико-соціальних послуг", – повідомляють медики.
У поліклініці на Лемківській діагноз Ігоря підтвердили та призначили йому антиретровірусну терапію. Однак чоловік недооцінив масштаб проблеми і відмовився від допомоги. Одна уже через 4 місяці він знов звернувся у Центр інтегрованих медико-соціальних послуг – на той момент уже не міг дихати самостійно.
"Легені Ігоря руйнував дисемінований туберкульоз з пневмоцистною пневмонією, – розповідають у медоб’єднанні. – Усе почалося невинно: вологий кашель і температура 38,5 С, Ігор уже потребував кисневої підтримки. Єдине питання Ігоря до лікарів було: "А я буду жити?" Питання правильне, бо дуже часто люди з ВІЛ помирають від туберкульозу і пневмоцистної пневмонії, якщо їм не призначають вчасно лікування".
Саме завдяки тому, що медики уже знали статус пацієнта, швидко прийняли всі необхідні рішення, щоб його врятувати. Його перевели в Центр легеневого здоров'я. Лікарі прогнозують, що легені відновляться.
"Далі Ігор мусить пожиттєво приймати антиретровірусну терапію. Це одна таблетка на день, але це можливість мати повноцінне життя", – каже завідувачка Центру інтегрованих медико-соціальних послуг, інфекціоністка Олена Павлишин.
У Другому медоб’єднанні нагадують, що тестування на ВІЛ у поліклініках безкоштовне, його можуть пройти усі бажаючі.
- За даними Центру громадського здоров’я, кожна третя ВІЛ-позитивна людина в Україні не знає про свій статус. А це близько 90 тисяч людей. Більшість пацієнтів дізнаються про хворобу на тій стадії, коли інфекція вже розвинулася і в організмі починаються невідворотні процеси. Частка виявлення ВІЛ на пізніх стадіях сягає 57%.
- Актуальне
- Важливе