Зберегти науковий потенціал: як виші навчатимуть студентів в умовах війни
Вищі навчальний заклади переїджають на захід країни, аби продовжити навчальний процес
Області західного регіону України радо запрошують і приймають виші на тимчасове перебування, аби всі охочі студенти змогли продовжити онлайн-навчання кожен у своїй альма-матер. Є й такі, які при переїзді розглядають і очну форму навчання.
Так, скажімо, на територію Тернопільської області можуть переїхати вже 10 вишів. Про це в коментарі для "Еспресо.Захід" розповіла начальниця управління освіти обласної військової адміністрації Ольга Хома.
"Зараз є заявки від 10 закладів. Це заклади професійної вищої та вищої освіти. Якщо говорити про кількість, яку ми зможемо забезпечити приміщеннями і матеріальною базою, то Тернопільська область у Міністерство освіти і науки подала пропозицію щодо 10 закладів професійної освіти, 5 закладів передфахової вищої освіти та 4 закладів вищої освіти, які ми можемо розмістити на території Тернопільщини. Мали зустрічі з багатьма представниками певних закладів освіти з територій, де саме йдуть бойові дії. Вони розглядали приміщення, чекаємо відповідей, чи готові вони до нас переїжджати і продовжувати освітній процес".
Посадовиця також пояснює, що послуги, які виші хочуть отримати тут, і те, що їм пропонують, – це не тільки забезпечення дистанційного навчання. Вони також розглядають питання очної форми навчання.
"Заклади, які бачать себе на території Тернопільщини, – із Запорізької, Харківської областей, міста Харків. Також є Херсонська область і місто Суми.
Окрім того, пропонували переїхати окремим факультетам. Адже маємо розуміти, що заклади освіти, які є, для прикладу, в Харкові – це заклади, які налічують більш ніж 40 тисяч студентів. Зрозуміло, що таких приміщень ми не зможемо розмістити на території Тернопільської області.
Але є окремі факультети, які евакуювалися. Нині у нас проживають студенти з Харківського університету Каразіна, технічного університету разом з деканами. Вони вже на сьогодні здійснюють освітній процес", – розповіла Ольга Хома.
Читайте також: "Понад 1000 євро в місяць" – як українським науковцям допомагають продовжити діяльність у Польщі
Стосовно Львівщини, то очільник департаменту освіти Львівської ОВА Олег Паска повідомив, що на сьогодні немає інформації про переїзд навчальних закладів на територію області.
На Рівненщину вже офіційно переїхав Луганський державний медичний університет. Студенти цього навчального закладу розпочинають онлайн-навчання.
Про це "Еспресо. Захід" розповів директор департаменту освіти і науки Рівненської ОВА Петро Коржевський.
"Зараз уже є наказ Міністерства охорони здоров'я про переїзд медичного університету. Внормовуємо все, щоб підготувати проєкт наказу голови військової обласної адміністрації і провести реєстрацію. Таким чином зможе розпочатись навчання. Викладачів розміщують у закладах охорони здоров'я, де є така можливість, студентів – у гуртожитках", – розповів чиновник.
До слова, ректор Луганського державного медичного університету Сергій Смірнов звернувся до своїх студентів і наголосив, що ніхто не наполягає на тому, щоб вони обов’язково брали участь в онлайн-заняттях.
Читайте також: "Навчимо всіх, але поки нема алгоритму, як видавати документи про освіту" – очільниця управління освіти Львова
"Однак намагаємося створити для вас таку можливість. Ніхто не буде реєструвати пропусків занять та вимагати від вас відпрацювання. Наша мета полягає в тому, щоб всі ви успішно завершили навчальний рік", – написав у зверненні до студентів Смірнов.
- Нагадаємо, на Тернопільщині з початку повномасштабної війни майже 19 тисяч школярів виїхало за кордон.
- На Львівщині до навчання стали понад 67 тис місцевих учнів та майже 1000 дітей з інших регіонів.
- Мінцифра опублікувала підбірку онлайн-платформ для школярів та дошкільнят.
- Актуальне
- Важливе