"Навчимо всіх, але поки нема алгоритму, як видавати документи про освіту" – очільниця управління освіти Львова
Вимушено переміщені школярі навчають разом з усіма іншими львівськими дітьми, але в онлайн-форматі.
Серед 200 тисяч вимушено переселених осіб, які нині зупинились у Львові є багато дітей шкільного віку. Нині їх інтегрують у онлайн навчання до вже існуючих класів. Про це в коментарі для "Еспресо. Захід" розповіла в. о управління освіти Львівської міської ради Леся Васюта.
У тимчасових прихистках (а часто це школи), де школярі перебувають з своїми родинами, вони й навчаються. Для цього їм виокремили класні кімнати, надали відповідне обладнання, щоб вони могли повноцінно включитись у навчальний процес.
Леся Васюта каже, що більшість львівських шкіл долучились до прийому переселенців, а це загалом понад чотири тисячі тимчасово переміщених осіб.
"Для навчання тих дітей, які живуть у наших школах, готуємо кабінети. Щодо техніки проблем також нема. Школи забезпечені ноутбуками і ми даємо їх у користування школярам, які тимчасово переміщені. У нас в кожному кабінеті є всі необхідні речі для навчання. Всюди є доступ до інтернету.
Процес навчання виглядає так: фізично діти сидять в школі в певному класі, але навчаються через наші онлайн-платформи. Їх долучають на онлайн-уроки до львівських класів. У школу вчитель не приходить викладати предмет, а веде уроки онлайн", – розповідає Леся Васюта.
Чиновниця переконує, що процедура зарахування на навчання доволі проста: батьки пишуть заяву, щоб їхню дитину зарахувати на тимчасове навчання. Якщо вони, крім того, мають бажання отримати довідку про те, що дитина дійсно вчиться з певного періоду і слухає відповідний курс, такі довідки теж видаватимуть.
"Хочу додати, що крім тих дітей, які в нас проживають, навчаємо ще й тих дітей, які проживають в приватному секторі Львова, або інших закладах. Вони теж пишуть заяву на навчання і ми даємо довідку про навчання".
А от стосовно закінчення навчального року, то жодною інформацією на сьогодні в управлінні освіти Львівської міськради не володіють. Чекають на роз'яснення від Міністерства освіти і науки:
"Міністерство нам ще досі не дало роз'яснення, як буде завершуватись навчальний рік. Багато дітей приїхало до нас, от, скажімо, з Харкова. Вже знаємо точно – їхньої школи не існує, вона розгромлена, а діти випускники. Їх ми зараховуємо на дистанційне навчання, але не маємо алгоритму дій, як маємо замовити їм документи про освіту. Базу про випускників формували ще в жовтні-листопаді. Тобто цих дітей на документ про освіту подали в школах Харкова, а їх школи нема. Щодо цього в нас багато запитань. Те, що ми беремо всіх дітей і навчаємо, то це безапеляційно. Але ж випускник хоче отримати документ про освіту".
- Нагадаємо, у Львові відкрили мобільну кухню для вимушених переселенців: їжу готують турецькі кухарі.
- Актуальне
- Важливе