"Чорні дошки" і "п'ять колосків". Дар'я Альошкіна показала витинанки про Голодомор у Сеулі
Упродовж тижня у Кореї тривала виставка витинанок відомої української мисткині Дар'ї Альошкіної "Мереживо пам'яті", присвячена Голодомору-геноциду українського народу
Про своє перебування у Сеулі, реакцію на витинанки та залученість відвідувачів Дар'я Альошкіна розповіла у коментарі "Еспресо.Захід".
Читайте також: Ми вимушені боротися за існування кіно, не хотілось би цим займатися під час війни, – режисерка Цілик
Дар'я привезла до корейської Національної Асамблеї непрості сторінки рідної історії, історії страшного Голоду, зображені за допомогою стародавнього українського мистецтва витинанки. Це великі тематичні панно, створені на основі спогадів тих, хто пережив Голодомор.
"Нема страшнішої смерті ніж від голоду – такий вислів викарбуваний на камені в моєму селі. Там, де я виросла, – згадує Дар'я. – Сьогодні маю велику відповідальність розповідати своєю творчістю про страшну трагедію нашого народу Голодомору 1932-1933 років. Проєкт "Мереживо пам'яті" ми створили спільно з меморіальним музеєм Голодомору-геноциду України".
У своїх роботах мисткиня зачіпає теми репресивних "чорних дощок", "закону про п’ять колосків", закритих кордонів охопленої голодом України. А також опору українців радянській владі та милосердя й допомогу один одному, які зберігалися навіть у найжахливіші моменти.
Читайте також: "Кожен крок наблизить нашу перемогу над росіянами", – Юрій Журавель
"Я опиралась під час створення витинанок, в першу чергу, на спогади моєї родини та спогади історій українців. Всі витинанки створені вручну та за традиційною методикою складання паперу вдвоє. У Сеулі я вже вдруге зі своїми витинанками – паперове мистецтво тут дуже люблять і шанують, – розповідає Дар'я. – На відкритті виставки були присутні дипломати країн, які підтримують Україну, кожен з них висловив щирі слова підтримки та бажав нам перемоги".
Тому художниця привезла не лише свою виставку, але й знайомство з давнім мистецтвом України. Перші майстеркласи вона провела для дружин послів, акредитованих у Кореї. У ній взяли участь представниці 11 країн світу, зокрема Домініканської Республіки, Ізраїлю, Танзанії, Латвії, Бельгії, Індії, Естонії, Литви, Іспанії, Еквадору та Перу. Жінки разом творили свої тендітні паперові історії, переплітаючи розмови вже з історіями України.
"Зараз велика увага до України, тому ми працюємо на повну. Коли посольство організувало майстер-клас для дружин послів, був сильний ажіотаж, заледве вистачило місць для всіх охочих. Це все прекрасні жінки з чудовими серцями, які зараз б‘ються в унісон з Україною, – каже Дар'я Альошкіна і розповідає про їхню спільну роботу. – Звісно, зробити витинанку – це не так просто, як видається спочатку. Тому нам довелося добряче попрацювати, щоб мати гарний результат. Але всі були дуже задоволені своєю роботою, а також спілкуванням та дотиком до наших традицій".
Але не лише високопоставлені гості мали нагоду вчитись майстерності від Дар'ї Альошкіної та творити витинанки за давніми українськими традиціями. Окремі майстер-класи мисткиня провела для громади українці у Сеулі, а також для дітей. Кожен з учасників мав можливість зануритись у незвичну техніку та торкнутись до сили мистецтва України.
Як зазначає художниця, зараз вирішується, куди поїдуть роботи із виставки далі, попередньо на них чекають нові виставки в інших країнах, щоб продовжувати говорити про важливі для України теми на весь світ.
Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на нашу facebook-сторінку, телеграм-канал та твіттер.
- Актуальне
- Важливе