Еспресо. Захід
Ексклюзив

Японія, Нова Зеландія, Бразилія: від 24 лютого Львів прийняв понад 2500 журналістів із різних куточків світу

Андріана Стахів
23 серпня, 2022 вiвторок
09:00

Від початку великої війни Львів став вхідними воротами до України для журналістів із найвіддаленіших країн світу

Про зародження Медіацентру, іноземних журналістів і роботу упродовж шести місяців війни журналістка "Еспресо.Захід" поговорила з очільницею управління туризму Львівської міської ради Христиною Лебедь.

"За кілька днів до повномасштабної війни ми переформатували Туристичні інформаційні центри у медіацентр. Десь у той момент, коли відчули, що іноземних туристів меншає, але більшає іноземних журналістів. Вони ходять навколо і їм складно дати собі ради. Ми зрозуміли, що ті люди, які працюють у ТІЦі, мають дуже гарний довід роботи з іноземцями. Тож просто прописали для них скрипти: куди можуть звертатися іноземні журналісти, чим можуть допомогти пресслужби. Я добре пам’ятаю день після першого тижня роботи медіацентру. За той час було дуже мало журналістів, одиниці. Тоді говорила: працюємо ще день і закриваємо його, бо просто шкода людей, які працюють із 08:00 до 20:00, а запит такий малий", – згадує Христина Лебедь.

Власне тоді, 6 місяців тому, почалося повномасштабне російське вторгнення. Одразу ж на вулиці Руській, 20 (ТІЦ) вибудувалася величезна черга з іноземців, які потребували допомоги, щоб терміново покинути державу після перших ракетних ударів. Натомість з’явилася ще одна черга поряд – закордонних журналістів, які приїхали висвітлювати події в Україні.

"Це був шалений потік. Було таке, що впродовж дня реєструвалися понад 100 журналістів. І їхня географія просто фантастична, люди прибували із найвіддаленіших куточків світу. Зокрема, ми приймали журналістів з Японії, Нової Зеландії, Бразилії, зі США, з усіх можливих країн. Вони приїжджали й отримували від нас весь необхідний супровід: акредитацію, інформацію, чітке розуміння, як рухатися, що можна знімати, а що ні. Ми зіткнулися з тим, що багато журналістів приїжджали максимально неготовими до роботи у країні з війною. Багато з них вимагали від нас, щоб ми видавали бронежилети й каски. Але тут, на щастя, із нами вже запартнерилася громадська організація "Репортери без кордонів", яка привезла захист для журналістів. Власне свою роботу в Україні вони починали саме тут", – пояснює очільниця управління.

Читайте також: Як війна перетворила Львів на найважливіший економічний центр України

Саме робота ТІЦу переросла у повноцінний Медіацентр Україна, який почав свою роботу у Львові на площі Ринок, а згодом і в інших містах країни. Сюди активно їхали медійники, отримували необхідну інформацію, контакти, прямували далі.

"Усі дорожні карти роботи журналістів ми поширювали на інші міста. А хлопці й дівчата з Києва, які приїхали до нас і долучилися до роботи центру, зайнялися питанням контенту, пресконференцій, інформування. Але всі чати, в яких зараз спілкуються журналісти, це все зароджувалося саме тут", – додає Христина.

Проте всі ті, хто приїхав знімати та писати про Україну, не обмежувалися лише подіями війни, вони приглядались до міста, в якому зупинялися, до його людей і побуту. В управлінні розуміли, що іноземних журналістів певною мірою також варто розглядати як туристів. Тож коли дещо спадали моменти напруги, знайомили їх зі Львовом та його життям.

"Понад 2500 журналістів зареєструвалися у медіацентрі Україна. Ми розуміли, що кожен із цих хлопців чи дівчат, жінок чи чоловіків, коли закінчиться війна, коли переможе Україна, стежитимуть за нашою країною, нашим містом. І кожен з них має щось написати у своєму Twitter, або Facebook, або навіть у матеріалі. Тому вони повинні мати враження про Україну і Львів не лишу як просто про воєнну країну, не просто про гуманітарний штаб, а як про культуру. Як про неймовірне місто й країну, куди потрібно приїхати з друзями, куди потрібно привезти своїх рідних, куди потрібно обов’язково повернутися. Вони про це мають написати, вони про це мають поговорити у своїх середовищах, на роботі, за вечерею. І наше ще одне завдання зараз тут – подбати про це. Тому ми їх також розглядали певним чином як туристів", – говорить вона.

Читайте також: Підвішати квиток у музей, екскурсію, горня чи шкарпетки: у львівському ТІЦ набирає популярності нова акція

Багато журналістів ледь чи не жили в Медіацентрі: приходили із самого ранку в коворкінг, а йшли пізнього вечора. Вони максимально потребували допомоги та інформації.

"Ми були на зв’язку 24 на 7, як і всі тоді на початку певно. Вони знали, що можуть будь-коли до нас звернутися. На кожного ми витрачали мінімум 7 хвилин лише під час реєстрації, а всі ще повертався із повторними запитами: по контакти, по допомогу, інколи й просто поговорити, бо це також було потрібно, – ділиться Христина. – Журналіст Аль-Джазіри, наприклад, провів в Україні понад 60 днів, з яких більше 30 саме у Львові. І ці всі люди приходять попрощатись перед від’їздом, вони дякують за нашу роботу. І ми знаємо, що саме вони є нашими каналами інформування у своїх середовищах про те, що до Львова треба повертатися, про те, що Україна відкрита, що ми чекаємо усіх, коли закінчиться війна. У цьому напрямку ми також працюємо, дуже важливо не проґавити той момент".

Окрім того, щоб їхати далі, ближче до зони бойових дій, іноземні журналісти шукали фіксерів. У цьому їм також допомагав Медіацентр. Створили спеціальний чат, у якому вони контактували, об’єднувались і вже разом вирушали у тому чи іншому напрямку. На базі центру діяла і юридична допомога для фіксерів, зокрема й щодо правильного оформлення, адже ситуації були різні.

Для усіх медійників Львів завжди був та залишається початковою точкою і фінішною, адже всі виїжджають до Польщі, а звідти вже до себе додому.

"Львів залишається такими собі вхідними воротами, – каже управліниця. – Багато хто із журналістів, коли їхали, казали, що обов’язково повернуться сюди з рідними, казали, що в нас дуже красиве місто. Люди не уявляли, як тут. Нам уже не треба пояснювати, де є Україна, що це не Росія і де ми на карті, війна забрала цей запит. Тепер нам потрібно розповісти, наскільки ми класні, наскільки красиві, чому до нас варто їхати, цю історію ми маємо з ними комунікувати".

Зараз потік журналістів дещо зменшився, до того ж більшість не затримуються у Львові, а відразу їдуть до Києва і далі. Робота Медіацентру також максимально налагоджена – платформа продовжує інформувати українців та світ про всі актуальні події та реакції на них.

Окрім того, у Львові почали з’являтися й перші туристи, тому свою профільну роботу відновив ТІЦ на вул. Руській, 20, де приймають гостей та діляться із ними всіма важливими моментами життя міста. Про це читайте у ще одному матеріалі "Еспресо.Захід".

Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на нашу facebook-сторінку та телеграм-канал.

Теги:
Читайте також:
  • Київ
  • Львів
  • Вінниця
  • Дніпро
  • Донецьк
  • Житомир
  • Запоріжжя
  • Івано-Франківськ
  • Кропивницкий
  • Луганськ
  • Луцьк
  • Миколаїв
  • Одеса
  • Полтава
  • Рівне
  • Суми
  • Сімферополь
  • Тернопіль
  • Ужгород
  • Харків
  • Херсон
  • Хмельницький
  • Черкаси
  • Чернівці
  • Чернигів
  • USD 39.4
    Купівля 39.4
    Продаж 39.86
  • EUR
    Купівля 42.11
    Продаж 42.87
  • Актуальне
  • Важливе
2024, четвер
25 квітня
10:09
Валентин Міц
Під Новомихайлівкою загинув стрілець зі Львівщини Валентин Міц
09:52
кордон, черги
Черги на кордоні з Польщею у Львівській області 25 квітня
09:35
Біля Львова на пожежі виявили тіло чоловіка
09:18
Намагався незаконно легалізуватись через службу у війську: з України видворили громадянина Іраку
Намагався незаконно легалізуватись через службу у війську: з України видворили громадянина Іраку
09:01
Українець намагався вивезти до Великої Британії старовинні монети 5 ст. до н.е. – 4 ст. н.е.
08:46
Іван Войчук
Під час виконання бойового завдання на Донеччині загинув боєць з Волині Іван Войчук
08:30
На Львівщині погодили генеральні плани трьох населених пунктів
08:10
пункт пропуску
На Волині двох прикордонників підозрюють у переправленні понад 200 ухилянтів до Польщі
07:49
Осінь, дощ
Погода на Львівщині та в інших західних областях України: прогноз синоптиків на сьогодні, 25 квітня, і завтра
2024, середа
24 квітня
22:58
На Буковині митники вилучили понад 1000 заборонених ароматизованих е-сигарет
22:40
Через змову фірм медзаклад Тернополя переплатив 1 млн грн за телевізійні послуги
22:21
У селі біля Львова незаконно зрубали понад сотню дерев
На Хмельниччині судитимуть чоловіка, який незаконно зрізав 31 дерево на 450 тис. грн
22:02
Новини Західної України
Буковинцю, який за €6,5 тис. переправляв ухилянтів до Молдови, повідомлено про підозру
21:54
вогняна веселка у Франківську
У Франківську зафіксували рідкісне природне явище. Фото
21:43
100 окрема механізована бригада
"Завдаємо окупантам колосальних втрат": волинську 100-ту ОМБр передислокували на Донеччину
21:25
На Львівщині у кількох містах і селах не буде газу. Адреси
21:18
Оновлено
"Крихкіші за скло": колекція ікон на склі Остапа Лозинського
Куди піти у Львові із 22 по 28 квітня: "Атомна русалка" й благодійні читання з поетом і військовим Артуром Дронем
21:07
онлайн-шахрайство
Шахраї видурили в мешканців Рівненщини понад 140 тис. грн
20:50
У Львові побільшає велопішохідних переходів. Де вони з’являться
20:37
Оновлено
"Завершується тестовий період", - Москаленко про затори з Сихова в бік центру Львова через зміни ОДР
20:33
новини Закарпаття
На Закарпатті зіткнулися дві автівки: поліція розслідує обставини ДТП
20:08
новини Хмельниччини
У Хмельницькому група людей збувала синтетичні наркотики, їм загрожує до 10 років ув’язнення
20:00
Огляд
Які будинки у Львові найвищі. Рейтинг багатоповерхівок над рівнем моря
19:49
ГМО
Чи вирощують в Україні ГМО-рослини. Роз'яснення Держпродспоживслужби Львівщини
19:35
новини Хмельницького
Водій, який на смерть збив чоловіка та втік з місця події у Хмельницькому, проведе за ґратами 6,5 років
19:25
Долина ірисів
Не лише Долина нарцисів: топ-10 квіткових маршрутів на Закарпатті від "професора з окопу" Федора Шандора
19:12
новини Львівщини
Ймовірна причина займання - кип'ятильник: на Стрийщині в пожежі загинула жінка
19:09
школа у Розгірче
Недобудовану школу на Львівщині продали за 10% початкової ціни
18:55
Львів 25 квітня прощатиметься із загиблим захисником Євгеном Ковпаком
18:39
Огляд
новини Львова
Вербна неділя у Львові: розклад святкових богослужінь у катедральних храмах міста
18:30
На Закарпатті чоловік поцупив банківську картку у пенсіонера та майже рік нею розраховувався у магазинах
18:13
дитячий садок
В громаді на Львівщині влітку припинять роботу всі дитячі садки
17:55
У Луцьку маршрутка врізалася у Ford, постраждала водійка легковика
17:39
До Львова з концертом приїде німецька легенда електронної музики SCHILLER
17:23
Огляд
ЗСУ
Як можна звільнитися з військової служби в час воєнного стану
17:10
УКУ
В УКУ прокоментували новий закон про реформу вищої освіти
16:56
прикордонники, прикордонник, перевірка документів
Жінка, яку розшукує поліція за підозрою у кількох злочинах, намагалася втекти до Словаччини
16:42
Житель Одещини і медпрацівниця з Рівненщини виготовляли ухилянтам фіктивні документи про інвалідність
Житель Одещини і медпрацівниця з Рівненщини виготовляли ухилянтам фіктивні документи про інвалідність
16:30
У Львові у Національному музеї покажуть "Пісню пісень" Ольги Погрібної-Кох 
16:24
Огляд
Осінь, дощ
Погода Львів: прогноз синоптиків на сьогодні 24 квітня, завтра, тиждень
Більше новин