"Якщо мене виключать з фракції через голосування щодо Разумкова, прийму це рішення", – нардеп Василь Мокан
Народний депутат із "Слуги народу" Василь Мокан сподівається на "конструктивні та взаємовигідні рішення" під час найближчого засідання фракції. Проте не відкидає, що його можуть виключити з фракції через те, що не підтримав відставку голови Верховної Ради.
Про це народний депутат із фракції "Слуга народу" заявив у прямому ефірі програмі "Вечір з Миколою Княжицьким" на телеканалі "Еспресо".
"На 18 жовтня готується засіданні фракції, яке стосуватиметься, зокрема, кадрових питань і пертурбацій у Кабміні. Підозрюю, що постане питання і щодо тих депутатів, які або не голосували , або утрималися при голосуванні за відставку спікера Дмитра Разумкова. Будемо конструктивно спілкуватися. Я за те, щоб ухвалити взаємовигідне розумне рішення. Проте якщо буде рішення фракції і поставлять на розгляд питання про виключення мене з фракції за неголосування по Разумкову – з гідністю таке рішення прийму", – сказав Василь Мокан.
На переконання народного депутата, після відставки спікера парламенту Верховна Рада не стане недієздатною та зможе забезпечувати результативне голосування й ухвалення рішень. "Проте про суб’єктність парламенту я говорив би з певними ризиками… І якщо, в теорії, ігноруватися закон, регламент, і фактично парламент і його керівництво не буде здатне звертати на це увагу і працюватиме в режимі "якщо чуть-чуть порушимо, нічого страшного", це несе ризики втрати суб’єктності українського парламенту – єдиного законодавчого органу, і в цьому є серйозні перестороги", – додав він.
Василь Мокан зазначив, що він і група депутатів з провладної фракції, які також не підтримали відставки спікера ВРУ і яких він вважає його соратниками, наполягатимуть "на тому, щоб регламент, як і будь-який інший закон, дотримувався, щоб у парламенті зберігалася процедура".
При цьому народний депутат наголосив: "Не йдеться про сепаратні рухи і діяльність, спрямовану на підрив зсередини "Слуги народу", але якщо будуть порушення, то ми не будемо мовчати".
Повертаючись до голосування за відставку Дмитра Разумкова, Мокан звернув увагу на те, що це рішення підтримали олігархічні групи.
"Один із закидів, який звучав на адресу Разу3мкова – начебто він підігрував олігархам під час розгляду так званого "антиолігархічного закону". Парадокс у тому, що саме олігархічні групи, з якими можна асоціювати деякі групи у ВРУ, і підтримали зняття Разумкова з посади. Стосовно голосування в принципі, ми чітко бачимо голосування двох бізнес-груп у парламенті, – "Довіра" і "За майбутнє". Мені здається, що в перспективі ця конструкція і зможе забезпечити результативне голосування в парламенті. У той час, як "Голос" і "Батьківщина" вирішували власні проблеми і виступили ситуативними союзниками.
- Нагадаємо, Верховна Рада відправила голову парламенту Дмитра Разумкова у відставку в четвер, 7 жовтня.
- Причиною відкритого конфлікту між ним і президентом Зеленським та, як наслідок, його партією "Слуга народу" стала незгода Разумкова із так званим "антиолігархічним законом". Експертне середовище й опозиція називають його "законом про "правильних" і "неправильних" олігархів".
Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на нашу facebook-сторінку.
- Актуальне
- Важливе