"Дозволяє створювати нових олігархів", – аналітик Тетяна Хутор про "антиолігархічний" закон
Так званий "антиолігархічний" закон містить величезні корупційні ризики через надання надмірних повноважень РНБО і відсутність прописаної процедури визначення, хто є олігархом.
Про це голова аналітичного центру "Інститут законодавчих ідей" Тетяна Хутор заявила у програмі "Вечір з Миколою Княжицьким", передає "Еспресо.Захід".
"На жаль, цей закон повний неоднозначностей і невизначеності. Перший корупційний ризик, який ми виявили, – це надмірні дискредитаційні повноваження РНБО. Фактично ми не знаємо і ніхто не знає, як саме проходитиме визнання і надання статусу олігарха. Також ніхто не знає, як позбавлятимуть цього статусу. Нам не відомо, наскільки швидко розглядатимуть подання про визнання олігархом. Щодо однієї людини це може бути тиждень, а щодо іншої – обдумуватимуть роками. Ми цього не знаємо, бо жодних строків не визначено, і ми не знаємо, як проходитимуть процедури обговорення. Тому не виключаємо, що на етапі заявки будуть певні домовленості. А ще нас турбує можливість тиску на представників і на топ-посадовців. Бо закон не визначає відповідальності представників олігархів за те, що вони чи їхні представники прийшли до топ-посадовця, не представившись", – розповіла Тетяна Хутор.
Читайте також: "В антиолігархічному законі все не так, окрім назви", – Агія Загребельська
На думку експертки, РНБО і президент матимуть можливість регулювати реєстр на власний розсуд, і це "доводитиме систему до абсурду".
"Закон містить суперечливі норми. Умовно кажучи, якщо до цього особа не відповідала певним критеріям або відповідала низці критеріїв і потім придбала медіа, то закон чітко встановлює, що така особа не вважається олігархом і на неї не покладаються ті обмеження, які визначені законом як на осіб, які вже були олігархами. Тобто таким чином ми боремося з чинними олігархами, але дозволяємо створюватися і народжуватися новим", – відзначила Тетяна Хутор.
Читайте також: "Після впровадження закону про деолігархізацію може відбутися перерозподіл медіабізнесу", − Микола Княжицький
На її думку, є декілька варіантів того, як може бути реалізовано цей закон.
"Перший варіант – ніяк. Він буде використаний просто політично і ніяких наслідків не буде. Другий – якісь точкові історії. І третій – це будуть масові включення олігархів, коли включатимуть одних і виключатимуть інших", – зауважила Тетяна Хутор.
Довідково. Інститут законодавчих ідей – незалежний аналітичний центр, який працює заради прийняття законодавства без корупційних, дискримінаційних норм і його подальшої ефективної імплементації.
Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на нашу facebook-сторінку
- Актуальне
- Важливе