Волонтери вимагають збудувати у Львові муніципальний притулок для тварин
А комунальників звинувачують у витрачанні грошей.
Як розповідають волонтери, Львів – єдине велике місто України, де ще немає такого притулку. На їхню думку, в пріоритеті має бути створення муніципального притулку, а не, скажімо, сенсорного саду для тварин.
Про це на пресконференції розповіла волонтерка і юристка Наталія Проданець, передає "Еспресо. Захід".
"Сенсорний сад – гарно звучить, він потрібний, але не зараз. Зараз більше потрібний муніципальний притулок для тварин.
Що таке сенсорний сад? На території біля ЛКП "Лев" є майданчик, де висадили дерева (туї і так далі), собаки нюхають їх і оздоровлюються – саме це і є сенсорний сад. І на це з бюджету виділено пів мільйона гривень. Цей сад є прекрасною ідеєю, але він не на часі, адже безпритульні тварини потрапляють у ЛКП "Лев", перебувають там лише три тижні і знову опиняються на вулиці. Цей релакс, який отримує тварина в сенсорному саді впродовж двох тижнів, навряд чи впливає на її подальше життя", – розповідає волонтерка.
Вона додає: якщо справді є така потреба посадити сенсорний сад, то можна просто зібрати волонтерів, кожен з яких принесе і посадить кущ. І це не матиме жодних затрат.
"Вистачить просто зробити акцію. А в іншому випадку це нераціональне використання коштів. Хоч Львів і дружній до тварин, але це – єдине велике місто в Україні де немає жодного муніципального притулку.
Багато хто думає, що ЛКП "Лев" є притулком, але насправді це не так. Була петиція про створення притулку, її на сесії розглянули і винесли рішення, що він має бути. Втім нічого відтоді не змінилося, бо немає грошей. А ми переконані, що гроші є, питання лише в бажанні чи небажанні це робити.
Так, 2019 року аудиторська служба України перевіряла ЛКП "Лев" і склала звіт. Вказано, що 2018 року ЛКП закупило утилізатор (так званий "крематорій") за майже мільйон гривень. На момент перевірки він не функціонував.
У 2019 році ЛКП “Лев” звернулося до міськради з проханням надати 4 мільйони на виготовлення проєктно-кошторисної документації для будівництва центру кремації тварин на вулиці Шевченка, 366. Сьогодні - 2021 рік, і якщо дивитися тендери на сайті держзакупівель, які проводить "Лев", то бачимо: ЛКП надалі шукає підприємства для утилізації тварин. Зокрема, укладає договори з ТзОВ "Агротехніка" в Луцьку. Тоді як діяльність цього підприємства – виготовлення кормів для тварин. Не знаю, з чого виготовляють ці корми", – наголошує Наталія Проданець.
Юристка також звернула увагу на інші тендерні закупівлі ЛКП "Лев": будівництво двох вигульних майданчиків на 800 тис. грн, на капремонт яких зараз уже оголошують нові тендери, спеціальні станції для прибирання за собаками на суму 540 тисяч грн, пілотний проєкт на виготовлення годівничок для котів, кожна з яких коштувала 1500 гривень, прослужила менше року і тепер очікує на утилізацію. Натомість за 1500 гривень, переконує Проданець, волонтери споруджують комфортні будиночки для котів.
Натомість директор ЛКП "Лев" Андрій Пінчук вважає, що муніципальний притулок, у такому форматі, як є всюди по Україні, Львову не потрібен.
"Зоозахисна спільнота активізується під вибори. А чи потрібен місту притулок? Такі притулки, як в Україні, то напевне ні. Це моя думка. У нас в країні немає жодного доброго муніципального притулку – такого, в якому було би добре собакам, а на їхнє функціонування витрачають великі суми.
Так, із собаками щось робити потрібно. Але, порівнюючи з іншими містами, у Львові безпритульних собак не так і багато, чого не скажеш про котів. Торік на серпень у місті було 207 безпритульних собак. А, скажімо, в Миколаєві на той момент – 16 тисяч. Безпритульних котів у Львові понад 6 тисяч".
Пінчук стверджує, що утримання такого притулку, якого хотілося би волонтерам, коштуватиме 50 мільйонів гривень щороку. І це без вартості побудови.
Читайте також: На МРТ ведмедя возили серед ночі: як доглядають за клишоногими в Карпатах
"Ми натомість пропонуємо створити не притулок, а щось схоже на ЛКП "Лев". Можна назвати це муніципальним центром для тварин з подовженою підтримкою. Йдеться не про пожиттєве перебування, а на якийсь час – 2-3 місяці, залежно від потужностей. Будувати його можна чергами, а не всім об'єктом, бо це будуть колосальні гроші, яких місто не має. Деякі зоозахисники вже на це погодилися.
Також наголошу, що ЛКП "Лев" не має стосунку до сенсорного саду. Він розміщений на території вигульного майданчика, зараз там росте 5 туй. Цей проєкт у межах громадського бюджету, зараз його голосують.
Стосовно крематора, то дійсно були виділені кошти і був проведений тендер. Для того, щоби крематор запрацював, фірмі, яка виграла тендер, потрібна низка дозволів, і роблять їх до двох років, тому цей процес ще триває. Зараз робимо оцінку впливу на довкілля і дозвіл на викиди", – підсумував Андрій Пінчук.
Нагадаємо, притулок "Домажир" на Львівщині майже заповнений, але готується приймати нових ведмедів.
Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на нашу facebook-сторінку.
- Актуальне
- Важливе