Еспресо. Захід

Притулок "Домажир" на Львівщині майже заповнений, але готується приймати нових ведмедів

1 вересня, 2021 середа
15:54

Триває процес будівництва нових вольєрів та адаптації тварин для спільного проживання.

Зміст

Про це для "Еспресо.Захід" розповіла менеджер з маркетингу ведмежого притулку "Домажир" Ольга Федорів.

"Притулок справді на сьогодні може прийняти 30 ведмедів. Але є декілька нюансів цієї ситуації. Ми не припиняємо будівництво й розбудовуємо нові вольєри. Окрім цього, проводимо соціалізацію ведмедів таким чином, що в одному вольєрі їх може жити двоє-троє. Його територія цілком підходить для перебування там кількох тварин. По троє тварин ми поки не селили, але по двоє вже живуть. Також у нас є четверо ведмежат, які зараз соціалізуються, а в майбутньому мають перебувати разом", – зазначила працівниця установи.

Ольга Федорів пояснила, що соціалізація – це складний і тривалий процес, коли ведмедів поселяють разом і вчать ділити територію, не битися і гармонійно співжити:

"Усі вони жили окремо, вони різні, з різними характерами, різною поведінкою та різними психологічними травмами. Спочатку їх поселяють поруч, щоби вони зрозуміли, що не самі тут, звикали до присутності інших тварин, їхніх запахів. І коли вже ведмідь відчуває свою зону комфорту, розуміє, що йому нічого не загрожує від сусіда – їх поселяють разом. Тоді вони можуть спільно жити, харчуватись і навіть бавитися".

У притулку поки що не можуть точно повідомити, скільки часу триватимуть роботи з облаштування нових вольєрів – це тривалий, коштовний і доволі складний процес. Їх фактично одночасно формують на всій території. Але це точно не означає, що заклад не може взяти ведмедя до себе, якщо виникне така потреба:

"На сьогодні в нас є вольєри для 30 тварин, але завжди можемо придумати вихід з ситуації, коли є необхідність негайно привезти тварину. У нас є цілий список ведмедів, які потребують негайного вилучення. Скільки тварин ще залишилось у неналежних умовах на Львівщині, не маємо інформації та й ми не обмежені лише областю. А от по Україні торік було близько 80 таких тварин".

Окрім цього, Ольга Федорів наголосила, що притулок ніколи не викуповує тварин. Лише вилучає їх, бо в Україні заборонено утримувати ведмедів у неналежних умовах.

Також вона розповіла трохи більше про ведмедицю Марту, яка нещодавно потрапила у притулок:

"Нашій новій ведмедиці 17 років. У минулому вона була в цирку, згодом її конфісковано владою, далі тварину викупив власник ресторанного комплексу в селі Добрівляни на Стрийщині. Цей заклад зачинився, але господар ще доглядав та утримував ведмедицю. І врешті зараз погодився добровільно передавати нам її. Марта поки ще у спеціальному боксі, де проходить процес адаптації. Уже цього тижня її випустять у великий вольєр, де ведмедиця вивчатиме нову територію. Вона дуже успішно перенесла переїзд, але це для неї було стресом, як і для кожної тварини".

Довідково. Ведмежий притулок "Домажир" – це реабілітаційний центр для ведмедів, відкритий у жовтні 2017 року за допомогою австрійського благодійного фонду FOUR PAWS. Він розташований неподалік села Жорниська, за 15 кілометрів від Львова у природному заповіднику "Розточчя". Призначений для утримання та реабілітації ведмедів, яких врятували від жорстокого утримування із притравочних станцій, пересувних зоопарків, цирків, готелів і ресторанів. Притулок розрахований на 30 ведмедів.

Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на нашу facebook-сторінку.

Теги:
Читайте також:
Львів
+15.3°C
  • Львів
  • Київ
  • Вінниця
  • Дніпро
  • Донецьк
  • Житомир
  • Запоріжжя
  • Івано-Франківськ
  • Кропивницкий
  • Луганськ
  • Луцьк
  • Миколаїв
  • Одеса
  • Полтава
  • Рівне
  • Суми
  • Сімферополь
  • Тернопіль
  • Ужгород
  • Харків
  • Херсон
  • Хмельницький
  • Черкаси
  • Чернівці
  • Чернигів
  • Біла Церква
  • Актуальне
  • Важливе
2026, неділя
7 червня
21:53
троянди на все літо
На Львівщині 8 червня очікується хмарна погода з проясненнями, без опадів
21:37
На концерті Ірини Федишин у Галичі чоловік провалився під сцену під час освідчення
20:55
"Кручу педалі, щоб вони жили"
У Львові під час благодійного велопробігу зібрали 2 млн грн для дітей з онкозахворюваннями
20:14
У Львові 8 червня попрощаються з воїнами Денисом Войналовичем та Віталієм Огоринським
19:45
Ексклюзив
сміттєпереробний завод у Львові
Новий підрядник сміттєпереробного заводу у Львові: як влада міста усуває польську компанію від виконання робіт
16:00
меморіальна дошка журналістам Миколі Ротману та Богдану Гарасимчуку
У Тернополі відкрили меморіальну дошку журналістам Миколі Ротману та Богдану Гарасимчуку
15:30
виявили партії літій-іонних акумуляторів на понад 1,2 млн грн
У "Краківці" виявили партії літій-іонних акумуляторів на понад 1,2 млн грн
14:51
Спільна українсько-польська експедиція у Львові
На Львівщині проведуть пошукові дослідження місць поховання жертв трагедії 1944 року
13:39
Інтерв’ю
Андрій куліков Рейнджер
Море відстані між фронтом і тилом. Інтерв'ю з оборонцем Маріуполя Рейнджером про Львів, справу Каганяк і суспільство
12:31
Ексклюзив
У Львові пройшов Прайд: учасники вимагають прав для ЛГБТІК+-військових та відкликання нового Цивільного кодексу
11:07
На Буковині під вагою понад 30 дітей обвалився підвісний міст
На Буковині під вагою понад 30 дітей обвалився підвісний міст: шестеро госпіталізовані
2026, субота
6 червня
14:45
Пілоти FPV дронів 14-ї волинської бригади знищили дві гармати, безпілотники і авто росіян
Пілоти FPV дронів 14-ї волинської бригади знищили дві гармати, безпілотники і авто росіян
13:49
Оновлено
Обмін полоненими 05.06.2026
Шестеро жителів Львівщини повернулися з російського полону: прізвища
13:31
Історичне панно "Збір винограду" з Погулянки у Львові реставрували й перенесли на територію Jam Factory
Історичне панно "Збір винограду" з Погулянки у Львові реставрували й перенесли на територію Jam Factory
13:01
У рейсовому автобусі на кордоні з Польщею вилучили 120 незадекларованих шкурок песця
У рейсовому автобусі на кордоні з Польщею вилучили 120 незадекларованих шкурок песця
12:22
Інтерв’ю
Руслан Неровня на позивний Таблиця
"Мені важливо зафіксувати свій час і досвід": начальник штабу танкового батальйону 125-ї бригади про війну і творчість
12:10
Інтерв’ю
Нікіта Кісельов
"Мені б на сніданок твій поцілунок". Ідеальний рецепт схуднення від співака Нікіти Кісельова
11:43
Львівщина 6 червня попрощається з воїнами Юрієм Котелком і Богданом Довбушем
Львівщина 6 червня прощається з воїнами Юрієм Котелком і Богданом Довбушем
Більше новин