Тебе шукає армія: які професії найбільше потрібні в ЗСУ
Восени 2023 року Міноборони України розпочало проєкт рекрутингу до ЗСУ. Тепер вакантні місця в українській армії можна знайти на сайтах з пошуку роботи
Міноборони співпрацює з рекрутинговими компаніями та Державним центром зайнятості, щоб розміщувати вакансії у Збройних Силах України. Вакансії, які військові частини розміщують на платформі від robota.ua, публікують на єдиному порталі вакансій Державної служби зайнятості.
На наступному етапі співпраці ці вакансії пропонуватимуть безробітним людям у кожному регіоні України. Вакансії відкриті і для військових, і для цивільних спеціальностей.
Які професії шукає армія
Українська армія постійно оновлює свій склад та потребує різних спеціалістів для виконання своїх завдань. За даними Міністерства оборони, найзатребуванішими професіями в армії є:
- оператори безпілотних літальних апаратів
- сапери
- розвідники
- стрільці
- гранатометники
- кулеметники
- водії
- бойові медики
- медсестри
- терапевти
- механіки
- пілоти
- снайпери
- зв’язківці
- електрики
Ці професії вимагають від кандидатів не тільки відповідної освіти та досвіду, а й фізичної витривалості, психологічної стійкості. Деякі з них також потребують наявності сертифікатів, ліцензій або дозволів. Окрім того, кандидати повинні мати відсутність судимості та шкідливих звичок.
За свою роботу в армії спеціалісти отримують не тільки заробітну плату, а й низку соціальних гарантій, як-от страхування, пенсія, житло, харчування, медична допомога, навчання, відпустка, відзнаки та інші.
Але це ще не все. До прикладу, в "Азові" є 269 вакантних посад на сайті robota.ua. Військові шукають:
- інструкторів з тактичної медицини
- логістів
- начальників складу
- токарів
- механіків-телеграфістів
- інженерів з ремонту дронів
- психологів
- лікарів
- парамедиків
- анестезіологів
- зварювальників
- кухарів і т.д.
Інформація про потреби армії є таємною
Можна зробити лише поверхневий огляд того, яких спеціалістів потребують в українській армії, але офіційно така інформація є таємною.
За словами заступниці міністра оборони Наталії Калмикової, інформація про те, яких спеціалістів українська армія потребує найбільше, таємна. Втім, додає посадовиця, на основі перших відгуків можна зробити висновок, що користуються увагою вакансії як оператора БПЛА, так і штурмовика.
Який шлях проходить новобранець
Людина проходить такий шлях: відгук на вакансію, розмова з рекрутером, підтвердження вибору місця служби, оформлення та обов’язково підготовка, адже законодавство вимагає від людини пройти базовий військовий вишкіл. Далі долучення до того підрозділу, який дав згоду на проходження служби й на контракт.
Читайте також: Що таке рекрутинг та коли його запровадять
- Актуальне
- Важливе