Львів 23 вересня попрощається із трьома полеглими захисниками
У понеділок, 23 вересня, Львів попрощається трьома воїнами, які загинули, захищаючи Україну – Олегом Дяволюком, Тарасом Литвином та Олексієм Корнієнком
Про це повідомила Львівська міська рада, передає "Еспресо.Захід".
Прощання із захисниками Олегом Дяволюком та Тарасом Литвином розпочнуться об 11:00 у Гарнізонному храмі свв. апп. Петра і Павла, а об 11:30 відбудеться міська церемонія прощання на площі Ринок. Опісля Олега Дяволюка поховають на Личаківському кладовищі, а прощання із Тарасом Литвином продовжиться о 12:45 у місцевому храмі села Миклашів (Церква Різдва Пресвятої Богородиці). Після цього воїна поховають на місцевому кладовищі.
Чин похорону Олексія Корнієнка відбудеться о 14:00 у Гарнізонному храмі свв. апп. Петра і Павла, а о 14:30 – міська церемонія прощання на площі Ринок. Воїна поховають на Личаківському кладовищі.
Мерія закликає львів’ян та гостей міста долучитись до міської церемоній прощання та утриматися в цей час від проведення розважальних заходів та святкувань.
Що відомо про полеглих захисників
Олег Дяволюк народився 4 серпня 1999 року у селі Лагідне (раніше – Кірове) Запорізької області. Навчався у місцевій середній загальноосвітній школі. Згодом здобув професійно-технічну освіту у колишньому Молочанському професійному аграрному ліцеї.
Завершивши навчання, почав працювати у сільськогосподарській сфері. Захоплювався технікою.
Із початком повномасштабного вторгнення родина Олега Дяволюка була змушена покинути рідний дім та переїхати до села Хоросно Львівської області. Тут він добровольцем вступив до лав 103-ї окремої бригади територіальної оборони регіонального управління "Захід" Сил територіальної оборони Збройних Сил України. Загинув 9 серпня 2024 року.
У Олега Дяволюка залишилися дружина, двоє дітей і велика родина.
Тарас Литвин народився 5 вересня, львів’янин. Навчався у Миклашівському навчально-виховному комплексі "Загальноосвітній навчальний заклад І-ІІІ ступенів - дошкільний навчальний заклад". Згодом здобув освіту у приватному закладі "Молодіжний навчальний центр імені святого Івана Боско".
Після завершення навчання працював у сфері надання послуг з охорони власності у місті Львові, впродовж певного періоду перебував за кордоном. У вільний час захоплювався музикою, їздою на велосипеді та подорожами, обожнював тварин. За словами близьких, був "винятковим патріотом своєї держави".
Із початком повномасштабного вторгнення російської федерації став на захист Батьківщини від загарбників. Боронив суверенітет та територіальну цілісність України на південному напрямку у лавах 117-ї окремої механізованої бригади 10-го армійського корпусу Сухопутних військ Збройних Сил України. Загинув 29 листопад 2023 року.
У Тараса Литвина залишилися батьки, сестра, племінниця та кохана дівчина.
Олексій Корнієнко народився 30 грудня 1993 року у селі Мирогоща Друга Рівненської області. Навчався у Мирогощанському ліцеї Мирогощанської сільської ради. Закінчив Мирогощанський аграрний фаховий коледж за спеціальністю "Виробництво і обробка продукції тваринництва". Згодом вступив до Львівського національного університету ветеринарної медицини та біотехнологій імені С. З. Ґжицького.
Працював у ресторанній сфері у місті Львові. За словами рідних, Олексій Корнієнко був "добрим, вірним другом, люблячим чоловіком, братом та сином; з нетерпінням чекав на народження донечки". Любив солодощі, тварин та музику. Мріяв відкрити власну кавʼярню.
Із початком повномасштабного вторгнення російської федерації став на захист Батьківщини від окупантів. Боровся із ворогом у лавах 1-го прикордонного Донецького загону Східного регіонального управління Державної прикордонної служби України. Загинув 16 вересня 2024 року.
У Олексія Корнієнка залишилися мама, вагітна дружина та сестра.
Втрати України на війні з Росією
На війні з РФ під час виконання бойового завдання на Донеччині загинула спортсменка з Рівненщини Ніна Пашкевич. Вона була спортсменкою-легкоатлеткою, майстринею спорту та тренеркою чемпіонок України та Європи.
На війні загинула бойова медикиня 63-го окремого батальйону Сил Тероборони ЗСУ Марія Дихтяр, яка була однією із перших жінок-доброволиць.
На Харківщині загинув волинянин Владислав Троцюк, який був призваний до лав ЗСУ з перших днів повномасштабного вторгнення.
На фронті загинув студент Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича Борис Устименко, який пройшов Бахмут та Авдіївку.
На фронті загинув працівник Рівнеобленерго Тарас Лазарчук. Чоловік боронив країну у складі полку "Азов".
Через важкі поранення помер командир танкової роти з Буковини Максим Костюк.
На фронті загинув заступник командира 3-го десантно-штурмового батальйону, майор Олесь Матвієв, який свого часу очолював Чернівецький обласний центр соціальних служб.
На війні з російськими окупантами поблизу населеного пункту Погребки загинув військовий зі Львівщини Ігор Северенчук. Йому був 31 рік. Також у боях на Курщині загинув десантник з Волині Богдан Гончар.
На Луганщині загинув боєць 3-ї штурмової бригади з Франківщини Олег Дяків. Останній бій на Луганщині прийняла і 19-річна захисниця зі Львівщини Юлія Бояновська.
Під час захисту країни біля населеного пункту Побєда Донецької області загинув 37-річний Ярослав Якубик. Чоловік був родом зі села Худльово, що на Закарпатті.
Також писали, що захищаючи Україну від окупантів, загинув студент факультету культури і мистецтв Львівського національного університету імені Івана Франка 2022–2023 н. р. Адам Лінчак. Хлопець навчався за спеціальністю "Актор драматичного театру та кіно". Героєві було 19 років.
Захищаючи Україну, загинув командир розвідувального взводу Богдан Власій.
- До слова, у неділю, 22 вересня, Львівщина прощається з Василем Мазураком, Іваном Гиричем та Петром Нуцковським, які загинули, обороняючи Україну від окупантів.
- Актуальне
- Важливе