Валідатори-грабіжники: у Львові просять тримати свої картки на відстані 10 см від пристроїв, щоб двічі не оплатити за проїзд
З переходом на безготівкову оплату у громадському транспорті міста львів’яни стикнулися з проблемою, коли валідатори можуть ще раз стягнути гроші, якщо надто близько стояти біля пристрою
Як розповів директор департаменту міської мобільності та вуличної інфраструктури ЛМР Олег Забарило? виступаючи у програмі АНТИтокШОУ на Першому Західному, краще свої гаджети й картки тримати на відстані 10 см від валідаторів, бо якщо вони ближче, спрацьовує система, передає "Еспресо.Захід".
"Я не скажу, що це серйозний недолік. Я сам неодноразово пробував і лише при відстані менш ніж 10 см спрацьовує валідація. Наша система дає можливість завалідуватися один раз, і другий раз валідація не відбуватиметься, коли ви бачите зелену галочку, специфічний звук і напис "зареєстровано". Та й стосовно банківських карток, то у більшості в телефонах треба підтвердити цю оплату. Тому це не є автоматично. Валідація банківською карткою може бути один раз. Однак двічі зняти кошти - так, таке може трапитися, якщо спершу завалідуватися ЛеоКарт, а згодом випадково прикласти банківську картку. Відповідно, варто тримати картку на відстані від цього, як кажуть львів’яни, "злодія-валідатора", - сказав Забарило коментуючи сюжет, де львівський пенсіонер розповів історію, як з нього двічі зняло кошти і тепер він ховає свою банківську картку "глибоко в кишеню", бо "боїться того валідатора".
Читайте також: Неробочі валідатори, відсутні маршрутки та фейкові квитки: як львів’яни описують перший день з е-квитком
Якщо така ситуація трапилася, пасажир має право повернути кошти. Однак для цього треба буде звернутися у ЛКП "Львівавтодор" та показати виписки на підтвердження з банку.
Міські контролери додають, що валідатори – це чутлива електронна система, тому не варто підходити до них близько без потреби.
"Людям треба бути уважними, адже валідатор може зчитати картку. Тому радимо стояти подалі від валідатора", - сказала інспекторка з контролю Уляна Левків.
- Нагадаємо, розгортання у Львові автоматизованої оплати за проїзд, або так званого е-квитка також передбачає оптимізацію транспортних маршрутів. Коли це станеться – за посиланням.
- Актуальне
- Важливе