Українська економіка на самовиживанні, бо уряд нею не займається, – Гройсман
Зовнішні борги зростають другий рік поспіль, а всі запозичення йдуть "на проїдання". Причому тут річ не в Covid-19, адже економічні показники почали подати ще задовго до пандемії.
Про це в ефірі програми "Підсумки з Анною Валевською" заявив прем’єр-міністр України (2016-2019 рр.) та ексспікер Верховної Ради України Володимир Гройсман, – передає "Еспресо.Захід".
"Я очолив уряд, коли борг стосовно ВВП був 83%. До кінця 2019 року, тобто те, що ми залишили, – це зниження боргу до 50%. Потім пішов зворотній процес, маємо ріст боргу на 14%. А це все ті кошти, які лягають на плечі українців".
Найбільшою проблемою Володимир Гройсман вважає непрофесійність нинішнього уряду, який не має системного підходу до розвитку економіки. Як приклад він назвав відсутні реальні зрушення у перемовинах із Міжнародним валютним фондом щодо виділення чергового траншу.
"Це зараз залежить не від МВФ. Якщо Україна виконає програму, яку підписала, то МВФ кошти перерахує", – сказав ексурядовець.
Ще одна біда – несприйняття пропозицій "зі сторони". На початку пандемії, як розповів Володимир Гройсман, він пропонував нинішньому уряду план підтримки населення, яке залишилося без заробітків, підтримки медиків, малого та середнього бізнесу, програми підтримки зайнятості.
"Реструктуризації податків не відбулося. Реальної масштабної системи кредитування, яка була необхідна тоді й зараз також – не відбулося. Таких питань є дуже багато", – підсумував Володимир Гройсман.
Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на наш Telegram-канал.
- Актуальне
- Важливе