У Львові цьогоріч не змогли реалізувати й половини громадських проєктів
У Львові цьогоріч не змогли реалізувати й половини громадських проєктів
Ще 44 проєкти перебувають на стадії реалізації і є надія, що деякі з них завершать цього року, розповів у коментарі "Еспресо.Захід" керівник відділу розвитку мікрогромад та громадських ініціатив Орест Файфурка.
Великі проєкти
Із великих проєктів (а їх було шість) втілено два.
Як розповів Орест Файфурка, не реалізовано ініціативу з благоустрою території перед Лікарнею швидкої допомоги – там роботи зупинили у зв'язку з погіршенням погодних умов.
Щодо центру "Джерело", то там, за словами посадовця, був дуже складний проєкт, який потребував отримання проектно-кошторисної документації, проведення експертизи та надання технічних умов – його теж планують завершити вже наступного року.
Схожа ситуація і з двома водоймами – озеро Стосика та озеро у парку Горіховий гай. Вони потребували проведення гідрогеологічних досліджень, що зайняло багато часу. Озеро Стосика, до того ж, потребувало зміну цільового призначення землі.
Читайте також: Як у Львові втілювати громадські проєкти, для яких 3 млн грн – замало
Проблеми реалізації великих ініціатив
"Якщо взяти загалом, то з великими проектами є складнощі і з об'єктивних причин. Якщо це просто закупівля обладнання, то вони реалізовуються доволі швидко: конкурс, придбання, навчання персоналу – і проєкт запущено. Якщо ж йдеться про будівництво, то зрозуміло, що воно потребує значно більших зусиль і вироблення великої кількості документів. Та, хоч вони і розтягнуті в часі, та все ж усі реалізовуються. Ми навіть розглядаємо варіант збільшення термінів реалізації для великих проєктів, бо досвід показує, що це потрібно. Та ці зміни будемо обговорювати, коли корегуватимемо положення", – каже Орест Файфурка.
Малі проєкти
Як пояснює посадовець, причина того, що малі проєкти теж не надто успішно реалізовані, – не завжди є можливим проведення конкурсів на визначення виконавців робіт. Нерідко тендери не відбуваються через те, що не зголосились підрядники або зареєструвався лише один. Часом також виникають технічні проблеми з розробкою документації, що призводить до затримки з їх реалізацією.
Читайте також: Тисячі голосів за проєкти-переможці громадського бюджету можуть пропасти через бездіяльність чиновників Ратуші
Кошти з нереалізованих проєктів можна використати й наступного року
Кошти, яких не було використано цього року, не пропадають. Вони зберігаються, їх заново закладають у бюджет і їх можна використати наступного року. Тож немає підстав хвилюватися, що кошти від нереалізованих цьогоріч проєктів пропадуть, – запевнив посадовець.
Читайте також: Треба призупинити ці перегони під назвою "Громадський бюджет Львова", для цього потрібна мужність – Ігор Кідик
"На наступний рік ми на 100% закладаємо фінансування усіх громадських проєктів і вже навіть пройшли обговорення на двох депутатських комісіях: бюджетної та законності. І маємо їх повне розуміння", – додав він.
- Нагадаємо, у ЛМР трохи "підтягнули" рівень реалізації проєктів, адже на початок листопада місто змогло виконати менше третини з них. Хоча так і не змогли досягнути обіцяного результату – понад 50%. Головною причиною низької реалізації громініціатив називали пізнє прийняття бюджету розвитку, а відтак і затримку з початком робіт.
Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на нашу facebook-сторінку.
- Актуальне
- Важливе