Треба призупинити ці перегони під назвою "Громадський бюджет Львова", для цього потрібна мужність – Ігор Кідик
Спершу треба виконати нереалізовані громадські проєкти, яких з кожним роком назбирується все більше, і лише тоді оголошувати нові конкурси.
Львів’яни, які голосували за проєкти громадського бюджету-2022, чекають офіційного затвердження результатів. Однак перемога в голосуванні ще не дає гарантії, що проєкт справді буде втілено в життя. З тих проєктів, які перемогли торік і мали були реалізовані цього року, більшість залишились невиконаними. Автор одного з таких проєктів, Ігор Кідик, переконаний, що місто мало б на рік призупинити конкурс на Громадський бюджет, аби виконати усі ті проєкти, які перемогли у попередні роки, передає "Еспресо.Захід".
"Як господарник скажу, що недоцільно брати на себе додатковий обсяг зобов’язань, розуміючи, що немає фінансового підґрунтя і технічних можливостей для виконання. Щороку цей обсяг лише зростає, і це – безвідповідально, – каже Ігор Кідик. – Я розумію, що тут грає роль іміджева, політична складова. Треба мати мужність і політичну відповідальність сказати: ми не в стані виконувати свої зобов’язання, тому ми призупиняємо конкурс на рік і будемо продовжувати після того, коли виконаємо те, чого не зробили. Чи у Львові хтось на себе візьме таку місію? Сумніваюся".
За словами Ігоря Кідика, часто автори думають, що після того, як їхній проєкт зібрав необхідну кількість голосів, можна видихнути. Насправді ж після цього починається найважчий етап роботи, адже для того, аби процес рухався, потрібно постійно "кОпати" чиновників, які відповідають за реалізацію. І якщо автор проєкту – ентузіаст, який не має досвіду роботи з міською радою, йому вкрай важко.
Читайте також: Замість води – мангали на дні озера. Чому управління екології провалило громадський проєкт у Горіховому гаю
Тим часом директор департаменту міської агломерації Юрій Лукашевський на початку грудня заявив, що реалізовано лише 32% проєктів-переможців конкурсу Громадського бюджету, який проводили у 2020 році. І чи виділять кошти на реалізацію цих проєктів у бюджеті Львівської громади у 2022 році, автори не впевнені, адже наступного року мали б реалізувати проєкти, за які голосували 2021 року.
"Усе залежить від доброї волі депутатів, – каже Ігор Кідик. – Офіційна позиція міського голови така: ми всіх вітаємо, все дуже круто. У наступному році буде уже не 75 млн, а 100 млн грн на Громадський бюджет. Тобто ми будемо далі голосувати і влаштовувати ці перегони. З одного боку, правильно, що частка участі львів’ян у бюджеті збільшується, що є правильні заклики і правильні слова. Але практична реалізація не завжди цим словам відповідає".
Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на нашу facebook-сторінку.
- Актуальне
- Важливе