У Львові обмежили швидкість електросамокатів. Хто стежитиме за дотриманням правил
У четвер, 8 липня, Львівська міська рада внесла зміни до Правил благоустрою Львова та встановила вимоги до використання електротранспорту в місті.
Про це повідомляє "Еспресо.Захід".
Їздити на електросамокатах, скутерах, сігвеях, гіробордах, гіроскутерах, моноколесах можуть особи, які досягли 14 років. Дітям дозволено кататися лише в супроводі дорослих.
Читайте також: Мода чи потреба? Львів заполонили електросамокати. Фото
Також депутати прописали правила щодо паркування електротранспорту. Зокрема, заборонено залишати транспорт на пішохідних переходах, пандусах, велодоріжках, вузьких тротуарах, перед входом до будівель, біля аварійних виходів і зон виїзду екстрених служб.
20 км/год – велодоріжками, 5 км/год – тротуарами
Та найцікавіше (враховуючи часті випадки наїздів на пішоходів), що депутати встановили швидкісні обмеження для такого транспорту. Їздити на електросамокатах та інших електрозасобах у Львові треба велодоріжками, при цьому швидкість не повинна перевищувати 20 км/год. Депутати також дозволили рух тротуарами та пішохідною зоною, однак там швидкість має становити не більш ніж 5 км/год.
Читайте також: У Києві обмежили швидкість електросамокатів. Що думають львів’яни?
Виникає логічне запитання: хто стежитиме за дотриманням швидкості електросамокатів, гіроскутерів, моноколіс тощо?
29 червня комісія законності, депутатської діяльності, свободи слова та безпеки ЛМР прийняла рішення, що за дотриманням встановлених правил мають стежити самі водії. Але для цього сервіси прокату електросамокатів мають створити відповідні додатки, де фіксуватимуть швидкість руху й те, чи не порушено інші встановлені правила. Однак поки що сервіси мовчать про такі нововведення. А адміністративними порушеннями займається патрульна поліція.
Для контролю за дотриманням правил бракує патрульних
На переконання транспортного експерта, голови ГО "За якісний транспорт" Святослава Товстиги, всі ці зміни потрібні, і регулювання також, однак зараз це все – декларативні заяви.
"Я за регулювання, але на цьому етапі ми не можемо ефективно здійснювати контроль. Тому це більше декларативна заява з боку ЛМР, так само, як багато декларативних заяв у нас є щодо велосипедів. Львів уже давно є містом-мільйонником. Зараз не вистачає екіпажів патрульних на базові виклики, щоб гарантувати безпеку в місті. У нас із тим проблема. Міський голова не хоче провести юридичну процедуру щодо визнання Львова містом-мільйонником. А це дало б можливість збільшити кількість екіпажів патрульної поліції. Бо з таким малим штатом поліції, як зараз, усі ці заяви апріорі не працюватимуть", – зазначив Святослав Товстига в коментарі "Еспресо.Захід".
Експерт нагадав, що міський голова Львова зараз є головою Палати місцевих влад Конгресу місцевих та регіональних влад, заснованого президентом, тобто він має можливості для винесення на ширший рівень і теми електротранспорту, і питання надання місту статусу мільйонника.
Читайте також: Електросамокати – альтернатива між маршруткою та таксі: досвід львів’янки
"Без швидкості втрачаємо тягу й не виїдемо під гору"
"Стосовно самих операторів, то тут усе залежить лише від їхнього бажання. Технологічно оператори самокатів можуть обмежити рух свого транспорту до певної швидкості, однак для низки великих компаній їхній програмний продукт такої зміни не передбачає. До того ж, треба врахувати, що у Львові досить горбистий простір. А це означає, що потрібна більша тяга для підйому. Якщо ми обмежимо потужність струму на електромотор, щоб регулювати швидкість, то втратимо тягу. А без тяги львів’янам самим доведеться штовхати електросамокати під будь-яку гірку. Тоді яка користь із такого сервісу? ", – додав Святослав Товстига.
Читайте також: У Львові три з чотирьох самокатних сервісів не сплачують податки місту, – депутатка ЛМР
Якщо говорити про муніципальну варту, яка теж мала б стежити за дотриманням нових правил, то зараз ця служба у процесі ліквідації та створення нового департаменту. Тому поки що ефективної роботи від них годі чекати.
Додамо, що у Верховну Раду внесли два законопроєкти, які регулюють правила руху електросамокатів і вводять штрафи за їх порушення. Депутати пропонують встановити адміністративні штрафи за порушення правил для власників такого транспорту. Понад те, користувачів електротранспорту хочуть зобов’язати надягати застебнутий мотошолом для поїздки. Також їм хочуть заборонити перевозити вантажі, які заважають керувати транспортним засобом, і пасажирів.
Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на нашу facebook-сторінку
- Актуальне
- Важливе