Туроператори розповіли, як коронавірус змінив уподобання туристів на Львівщині
Смачна їжа, гори і народні традиції – чого шукають туристи на Львівщині в розпал епідемії.
Коронавірусна ситуація вплинула на туристичний бізнес. Туристи бояться міст і більше часу хочуть проводити в сільській місцевості. Дедалі популярнішими стають садиби зеленого туризму.
Про це розповів Віктор Пермяков, комерційний директор одного з туристичних операторів, на брифінгу, присвяченому розвитку туризму в громадах, передає "Еспресо.Захід".
"Раніше топовими були сіті-тури, Львів приймав у доковідні часи майже 4 мільйони туристів у рік. Зараз ця кількість впала в рази лише через те, що люди вибирають собі природні локації. Ми маємо достатньо рекреаційних місць – національні природні парки, заказники. На Львівщині також популярним є зимовий туризм. Є достойні інфраструктурні об'єкти, які варті уваги, з доступними цінами. Тому, не Буковелем єдиним", – зазначив Віктор Пермяков.
Окрім того, туроператори зазначають, що туристи на Львівщині здебільшого вирушають у мандри самостійно. Інфраструктура дозволяє, адже більшість маршрутів промарковано.
Читайте також: В "Укрзалізниці" розповіли, куди українці найчастіше їдуть потягом на зимові свята
"Аби піти в гори з сім'єю та погуляти, не треба мати спеціалізовані речі. Ви можете самостійно підняти на різні локації – зокрема гірські вершини (Парашку, Пікуй), бо всюди вздовж маршруту є відповідні маркування. Така тенденція – самостійного сімейного туризму – набирає поширення серед туристів із центру чи сходу України".
Інший туроператор, Кирило Козачук, зазначив, що Львівщину відвідують багато туристів з-за кордону. І їхній туроператор спеціалізується на турах з-за океану, де є велика українська діаспора.
"Діаспоряни, коли приїжджають, найперше питають: як ви тут живете? У них – туга за батьківщиною. Відповідно, хочуть побачити, чи ми зберігаємо традиції тут, які вони за океаном багато років таки зберігають. Для нас важливо показати гостям, як ми живемо і як традиція зберігається. Мандруючи громадами Львівщини, розуміємо, наскільки багатою є наша земля. Плюс іде поєднання з гастротуризмом".
Він додав, що в рамках програми "Громадами Львівщини" найбільше враження на нього справила Червоноградська ТГ.
"Червоноград і турист – речі несумісні, але там є величезний потенціал. Гадаю, невдовзі на Львівщині з'явиться ще одне словосполучення – "промисловий туризм". Дуже багато цікавих і захопливих речей можна побудувати на незвіданих для туристів територіях".
Наталя Табака, начальниця управління туризму та курортів Львівської ОДА, наголосила на популярності гастрономічного туризму на території Львівщини, а також додала, що туристи дуже цінують гостинність і щирість.
"В області функціонує майже три десятки фермерських господарств, які мають унікальні продукти, специфіку виробництва, рецептуру і дегустації. Всюди радо частують і розповідають про історію свого краю", – зауважила чиновниця.
- Нагадаємо, у грудні завершується реалізація проєкту "Популяризація об’єктів спільної культурної спадщини.
-
Як ми вже писали, представники Західної України вибороли половину номінацій головної туристичної премії країни.
- Нагадаємо, Західна Україна була представлена фактично в усіх 14 номінаціях премії і була серед лідерів за кількістю претендентів.
Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на нашу facebook-сторінку.
- Актуальне
- Важливе