У Львові розпочали реалізовувати перший "смарт-коридор" для зменшення заторів
У Львові на вул. Зеленій, на ділянці від площі Петрушевича до вул. Івасюка, реалізують інноваційний режим світлофорного регулювання "смарт-коридор". Наразі розпочали перший етап впровадження проєкту
Про це повідомляє ЛМР, передає "Еспресо.Захід".
Як каже директор ЛКП "Львівавтодор" Микола Власюк, у квітні цього року у місті запустили "перше в Україні "смарт-перехрестя" на вул. Пасічній – Пирогівка, а зараз працюємо над впровадженням першого "смарт-коридору" на вул. Зеленій.
"У результаті реалізації цього проєкту вдасться швидше пропускати транспортний потік з центральної частини міста, яка значно перенасичена автомобілями, оперативніше реагувати на зміни у дорожньому русі, зменшити черги та затримки транспорту. А це в свою чергу позитивно вплине на стан повітря завдяки зменшенню шкідливих викидів в атмосферу", – каже Микола Власюк.
Як працює система
Для реалізації проєкту "смарт-коридору" хоча б одне з перехресть повинно працювати в режимі "смарт". Тому "смарт-коридор" на вул. Зеленій буде запущено на трьох світлофорних об’єктах - на перехрестях з пл. Петрушевича, вул. Дороша та вул. Івасюка. А далі інтелектуальна система у дорожньому контролері, шляхом аналізу дорожнього руху з транспортних детекторів буде визначати оптимальну тривалість роботи циклу для всіх світлофорних об’єктів, які входять у проєкт "смарт-коридору". У Львівавтодор запевняють, що це дасть можливість оптимізувати світлофорний цикл і зменшити до мінімуму неефективне використання зеленого сигналу світлофора вздовж коридору.
Для реалізації цього проєкту вже замінили старі дорожні контролери, у яких закінчився термін експлуатації, на цих трьох світлофорних об’єктах та проведено фіксовану координацію між світлофорними об’єктами вул. Зелена – пл. Петрушевича та вул. Зелена – вул. Дороша.
"Тепер наші інженери проводять транспортні мікроскопічні моделювання, де обирається оптимальна організація дорожнього руху і параметри налаштування режимів “смарт-перехрестя” та “смарт-коридору”, які дозволять максимально швидко та безпечно забезпечити виїзд транспорту з центральної частини міста", – пояснили у відділі транспортного планування, моделювання та організації дорожнього руху ЛКП "Львівавтодор".
За інформацією підприємства, для реалізації проєкту ще необхідно провести монтаж і налаштування транспортних детекторів та кнопок виклику пішохідної фази, завершити мікроскопічні моделювання та коригування параметрів роботи та програмування дорожніх контролерів.
- Нагадаємо, у квітні на перехресті вулиць Пасічна та Пирогівка у Львові вперше встановили систему, яка автоматично аналізуватиме ситуацію на дорогах і регулюватиме рух автомобілів. За тиждень у Львівавтодорі заявили, що смарт-перехрестя збільшило пропускну спроможність у години пік на 25%
- Актуальне
- Важливе