Українців та поляків знову підштовхують до конфлікту. Блог Сергій Надала
Декілька днів тому Сейм Республіки Польща засудив ідеологію та символіку ОУН-УПА. Чергові політичні спекуляції на темі Волинської трагедії
І це у той час, коли Польська держава максимально допомагає Україні зупинити навалу московської орди. Тисячі польських добровольців воюють у складі Збройних сил України. Каравани військової допомоги ідуть з польської сторони.
Тому на рішення польського сейму відповім у трьох площинах:
Юридичній.
Бійців ОУН-УПА в Україні на законодавчому рівні визнано бійцями за незалежність. Героями.
Бійці ОУН-УПА воювали за визволення всіх українських земель від всіх окупантів. Українські повстанці воювали на своїй етнічній українській землі.
Ідеологічно-історичній.
Українці можуть згадувати трагедію села Павлоко́ми, різанину в Сагри́ні та Бахові, де поляками були вбиті тисячі українських селян.
Негативна історія лише тягне нас у минуле, позбавляє майбутнього. Так, це не просто. Але потрібно перегорнути сторінки протистояння, неприязні та взаємної ворожнечі. Треба разом рухатися до майбутнього.
Духовній.
Українці та поляки мають слідувати заповіді Святого Папи Івана Павла ІІ – "Пробачаємо і просимо пробачення". Це була його свята місія, щоб наші нації прийшли до історичного примирення.
Що таке історичне примирення добре пояснили у спільному зверненні щодо Волинської трагедії настоятелі Української Греко-Католицької Церкви Святослав Шевчук та Польської Римо-Католицької Церкви Станіслав Гондецький: у справі примирення "йдеться не про те, щоб забути, а про те, щоб подолати зло з минулого, і ставити вище те, що єднає, а не те, що розділяє".
І наостанок - наші польські побратими не мають забувати слова польського публіциста Єжи Ґедройця: "Без вільної України немислима вільна Польща".
Про автора. Сергій Надаль - міський голова Тернополя, член ВО "Свобода".
Редакція не завжди поділяє думки, висловлені авторами блогів
- Нагадаємо, нещодавно сейм Польщі ухвалив постанову з нагоди 81-ї річниці Волинської трагедії. Автором проєкту постанови стала депутатка від опозиційного "Права і справедливості" Йоанна Ліхоцька. Документ стверджує, що "внаслідок геноциду, вчиненого у 1943-1945 роках, було вбито понад сто тисяч громадян Другої Речі Посполитої, переважно селян". "Еспресо.Захід" розповідало історичний контекст подій, причини цієї трагедії, та як зараз українці й поляки оцінюють цю трагічну спільну сторінку історії.
- Актуальне
- Важливе