У чергах очікують понад тисячу вантажівок: яка ситуація на польському кордоні
У неділю, 21 квітня, станом на ранок у пунктах пропуску "Шегині – Медика" та "Краківець – Корчова" на українсько-польському кордоні у чергах стоять близько 1700 вантажівок
Про це в етері телемарафону повідомив речник ДПСУ Андрій Демченко, передає "Еспресо.Захід".
"Якщо говорити про сьогоднішній ранок, то черга на цих напрямках сукупно зберігається десь 1700 вантажних транспортних засобів, які очікують на можливість проїзду у бік України", – заявив він.
При цьому він додав, що інтенсивність руху тут фіксують відповідно до пропускної спроможності кожного з цих пунктів пропуску.
"Коли розблокували ці напрямки ми почали знову відмічати інтенсивність руху, як на виїзд з Польщі, так і в бік Польщі. Нагадаємо, що ці напрямки вони раніше розблоковані, але протягом останніх двох днів польські фермери знову поновили своє блокування цих напрямків", – додав Демченко.
У суботу, 20 квітня, у пунктах пропуску "Шегині – Медика" та "Краківець – Корчова" було відновлено рух вантажівок
Акція протесту перед пунктами пропуску "Шегині – Медика" та "Краківець – Корчова" завершилася о 9:00 20 квітня. Рух вантажівок відновлено в обох напрямках. Зазначається, що оформлення та пропуск через кордон вантажних транспортних засобів у двох напрямках здійснюється у звичайному режимі.
У пункті пропуску "Рава-Руська – Гребенне" з 21 квітня частково відновлять рух вантажівок
Напередодні польські фермери повідомили про плани відновити рух вантажівок на в'їзд до країни, крім тих, що перевозять сільськогосподарську продукцію.
"Польські фермери планують пропускати на вʼїзд до Польщі вантажівки, окрім тих, які переміщують товари 1-24 групи УКТЗЕД (сільськогосподарську продукцію)", – зазначали у Держприкордонслужбі.
Що відомо про протести на українсько-польському кордоні
7 лютого польські фермери передали офіційне повідомлення про відновлення страйків на кордоні з Україною. Блокування пункту пропуску "Дорогуськ - Ягодин" розпочалося 9 лютого. Акція протесту погоджена місцевою владою до 9 березня.
Раніше польська профспілка фермерів "Солідарність" анонсувала оголошення загального страйку по всій країні 9 лютого. Тоді зазначали, що він розпочнеться з блокади всіх пунктів пропуску на кордоні з Україною, а також блокування доріг та автомагістралей в окремих воєводствах.
Причина поновлення протестів проста: за словами одного з організаторів акції, Романа Кондрува, це те, що з часу попередніх акцій влада нічого не зробила з проблемами технічного зерна з України.
12 лютого на українсько-польському кордоні, поблизу пункту пропуску "Ягодин – Дорогуськ" поляки висипали зерно з українських фур просто на землю.
З 20 лютого обіцяли на місяць заблокувати всі прикордонні переходи з Україною. Українські перевізники провели власну мирну акцію протесту у відповідь на дії польських фермерів. У Державній прикордонній службі України заявили, що не отримували з польської сторони інформацію щодо повного блокування кордону. Українські перевізники у відповідь на блокування поляків готують акцію на трьох пунктах пропуску.
20 лютого польські фермери на кордоні з Україною перекрили залізницю та висипали збіжжя з вантажного вагона. Згодом виявилось, що воно прямувало до Німеччини.
Ввечері 20 лютого польські протестувальники послабили обмеження руху біля кордону з Україною на двох пунктах пропуску, зокрема через Гребенне – Рава-Руська, почали пропускати легковики.
Генконсулка Польщі у Львові засудила блокаду кордону і перепросила в України, а прем’єр-міністр Денис Шмигаль згодом заявив, що Україна та Польща "готові до розумних компромісів" щодо переговорів про ситуацію на кордоні.
Польські протестувальники тимчасово зупинили блокування пункту пропуску "Устилуг - Зосин" після того, як напередодні заблокували його.
25 лютого прем'єр-міністр України Денис Шмигаль заявив, що перших порушників на українсько-польському кордоні Польща вже притягнула до відповідальності, зокрема їм загрожує позбавлення волі.
- Актуальне
- Важливе