Блокада кордону: найкритичніша ситуація в пункті пропуску "Ягодин – Дорогуськ"
Міністр розвитку громад, територій та інфаструктури Олександр Кубраков заявив, що блокування транспорту на українсько-польському кордоні матиме важкі соціально-політичні наслідки для обох країн
Про це повідомили на сторінці відомства, передає "Еспресо.Захід".
"У соціальних мережах шириться відео, в якому натовп польських протестуючих блокував проїзд автобусів з пасажирами. Міністр розвитку громад, територій та інфаструктури Олександр Кубраков провів термінові перемовини з Яцеком Сєвєрой, головою Бюро нацбезпеки Польщі щодо неприпустимості блокади кордону, зокрема, пасажирського транспорту", - йдеться у повідомленні.
За словами міністра, блокування кордону – це пряма загроза безпеці країни, що обороняється.
"Подібні дії негативно впливають на наше протистояння спільному ворогу на ім’я Росія. Жінки та діти, що шукали прихистку від війни і в силу різних причин повертаються додому не можуть ставати заручниками бізнес-інтересів. Подібні акції та приклади негуманного ставлення до українців на кордоні ЄС можуть бути використані російськими спецслужбами для розбурювання штучного конфлікту між нашими країнами. Ми очікуємо на конкретні дії польських колег, щодо недопущення таких ситуацій та вирішення проблеми загалом", – наголосив Кубраков.
Водночас заступник міністра Сергій Деркач зазначив, що перебуває на зв’язку із заступником міністра інфраструктури Польщі Павелом Ганцажем. Попри призупинення блокади з боку польських перевізників, каже Деркач, ситуація на кордоні стає ще критичнішою.
"Наразі з польського боку кордону заблокованими є 6 пунктів пропуску. Найкритичніша ситуація на пункті пропуску "Ягодин – Дорогуськ", де взагалі припинився рух вантажного транспорту. Там не пропускаються гуманітарні, швидкопсувні вантажі та паливо. Це прямий вплив на нашу обороноздатність. Також через цей пункт пропуску з України не можуть виїхати порожні вантажівки, що їдуть за критично необхідними товарами. Вони вимушені чекати у понад 15-ти кілометровій черзі для порожніх на пункті пропуску "Нижанковичі – Мальховіце", де тимчасово призупинена реєстрація до єЧерги. Таким чином, водії буквально живуть на дорозі без нормальних умов", – наголосив Сергій Деркач.
Варто зазначити, що наразі заблокованим для вільного руху вантажівок є "Ягодин – Дорогуськ", "Угринів – Долгобичув", "Устилуг – Зосін", "Шегині – Медика", "Рава-Руська – Гребенне" та "Краківець – Корчова". Завдяки послузі єЧерга з українського боку кордону немає фізичних черг на виїзд, натомість на територій Польщі на дорозі очікують близько 3 тисяч вантажівок.
Державна прикордонна служба України не отримувала з польської сторони інформацію щодо повного блокування кордону з 20 лютого
"Ми не отримували інформацію про те, що будуть заблоковані інші напрямки. Загалом на кордоні з Польщею функціонує 9 напрямків, 6 з яких на даний момент заблоковані або рух значно ускладнений. Серед них 4 найбільші пункти пропуску, через які можуть перетинати кордон вантажні транспортні засоби вагою понад 7,5 тонн", - сказав речник Державної прикордонної служби Андрій Демченко в ефірі телемарафону.
- Нагадаємо, 18 лютого у Польщі з 15:30 по 17:30 на залізничній станції "Дорогуськ" протестувальники намагались блокувати залізничні колії.
- Актуальне
- Важливе