На вечорі благодійності УКУ зібрали 32 млн грн на підтримку університету
Ці кошти будуть скеровані на стипендії та проєкти розвитку Українського католицького університету
Про це повідомили на сайті університету, передає "Еспресо.Захід".
У Києві 15 грудня відбувся Вечір благодійності за участі провідних бізнес-лідерів, політиків, громадських і релігійних діячів, науковців та дипломатів. Їх об’єднала спільна мета – підтримати якісну освіту і талановитих студентів УКУ. Завдяки щедрим внескам жертводавців вдалося зібрати 32 млн грн. Ці кошти будуть скеровані на стипендії та проєкти розвитку Українського католицького університету.
Це вже 17-й Вечір благодійності, що його УКУ організовує у столиці. Захід зібрав понад 200 друзів друзів університету, які багато років поспіль підтримують розвиток української освіти і розуміють її важливість, особливо у час війни.
Традиційно на Вечорі благодійності відбувся тихий мистецький аукціон, де представили понад 50 мистецьких лотів від 30 митців та близько 10 відомих брендів, серед яких роботи зі щорічного благодійного пленеру, а також таємна скриня з коштовними дарунками від УКУ та його благодійників. Під час благодійної лотереї розіграли 25 подарунків від партнерів та посольств. Сенаторка УКУ, меценатка, співзасновниця сімейного бюро соціальних проєктів Zagoriy Foundation Катерина Загорій провела аукціон пожертв, під час якого збирали кошти на літній семестр в університеті.
Вечір благодійності розпочали з молитви, яку очолив глава УГКЦ Блаженніший Святослав (Шевчук). Він зазначив, що 2025 рік є ювілейним роком, який папа Франциск проголосив Роком надії.
"Народ, який вірить у воскресіння, є непереможним. Бо горизонти нашого життя набагато більші, ніж земне життя. Християнська надія як чеснота каже, що кожен з нас має велике багатство – дар життя вічного. Ми, українці, є носіями надії для людини 3-го тисячоліття, – наголосив Блаженніший Святослав. – В Україні надія має багато облич. Коли наші військові відбивають атаки ворога, тоді надія набирає обличчя воїна. Коли медики вдень і вночі зашивають рани, тоді надія має обличчя лікаря, парамедика. Коли викладач, учитель збирає учнів, студентів у час повітряних тривог і вчить їх у цих непростих обставинах, тоді надія приймає обличчя викладача. Надія має обличчя української молоді, яка, на жаль, частіше ходить на похорони однолітків, ніж на їхні весілля. Але ця молодь хоче вчитися, мріяти. Тому надія є тут – у нашій зустрічі, у підтримці, у нашій молоді, в Україні".
Почесною промовицею вечора стала журналістка, лауреатка Пулітцерівської та Шевченківської премій Василиса Степаненко. Ця молода дівчина стала відома світові як продюсерка документального фільму "20 днів у Маріуполі", який здобув "Оскар".
Вона розповіла, що до повномасштабного вторгнення жила у Харкові і мріяла вступити на магістратуру з журналістики. Війну Василиса зустріла у Маріуполі у складі української команди Associated Press, до якої входили також фотографи Мстислав Чернов і Євген Малолєтка. Там вона побачила найстрашніше: смерть, біль, руйнування. Команді вдалося виїхати з міста, пройшовши 15 російських блок-постів. Дивом вони також вивезли всі відзняті матеріали, на основі яких пізніше створили фільм "20 днів у Маріуполі", який став найкасовішою документальною стрічкою в Україні і завоював "Оскар".
Учасники також переглянули фільм про діяльність Українського католицького університету за 2024 рік.
Передріздвяну атмосферу вечора творила вокальна формація "Піккардійська терція". Разом з відомим львівським гуртом колядували усі гості.
- Львівська філармонія традиційно з нагоди народин Бетховена організує музичні вечори його музики.
- Актуальне
- Важливе