На Івано-Франківщині науковці вперше виявили на зимівлі колонію метеликів "павиче око"
Сам вид метеликів є досить поширеним на території урочища Касова гора, але зимівлю колонії зафіксували вперше
Про це повідомили на фейсбук-сторінці Галицького національного природного парку, передає "Еспресо.Захід".
В одній із печер урочища Касової гори, що на Прикарпатті, науковці виявили на зимівлі колонію метеликів "павиче око". Саме тепер печера і отримала свою назву "Сонцевик Іо".
За словами науковців, сам вид метеликів є досить поширеним на території Касової гори з великою різноманітністю кормової бази, але зимівлю метелика тут зафіксували вперше.
Цікаві факти про метеликів "павиче око"
Сонцевик "павиче око" чи сонцевик "павич" – денний метелик родини Сонцевики (Nymphalidae). Він належить до роду Аглаїс (Aglais), раніше – (Inachis io). "Ці яскраві лускокрилі отримали її на честь Іо – коханки Зевса, жриці Гери. За народними звичаями метелик "павиче око" символізує щасливий шлюб, міцне здоров’я та удачу. Українська назва метелика пов’язана з характерним візерунком на крилах, що схожі на очі, які є на хвостовому пір’ї у павичів. Яскраві кольори сонцевика павича спрощують його ідентифікацію серед інших метеликів родини. Крила у нього іржаво-червоні чи червоно-коричневі з чорною або сірою облямівкою. На кожному з них є очна пляма ("павичі вічка"), що являє суміш синього, білого, чорного та жовтого кольорів. Деякі метелики павиче око можуть не мати очних плям, їх звуть "сліпими". Однак такі екземпляри – велика рідкість! Довжина тіла комахи 2,5-5 см, яке вкрите коричневими щетинистими волосками, розмах крил варіюється від 4,5-7 см. Розмноження відбувається з повним циклом перетворення: яйце – личинка – лялечка – доросла особина (імаго)", – йдеться у повідомленні.
Метелики з'являються в кінці червня, літають до пізньої осені. Зимують переважно у підвалах чи печерах. Найнебезпечніше для них – це підвищення температури взимку, оскільки може призвести до загибелі комахи.
Пробуджуються та вилітають метелики вже рано навесні, коли виходять зі схованок для відкладення яєць. Самка може відкладати до 500 яєць за одну кладку, кажуть у нацпарку.
- Додамо, що у Львові з'явилося місце, де рятують кажанів із західних областей України
- Актуальне
- Важливе