Енергетичною стратегією до 2050 року передбачена добудова двох енергоблоків Хмельницької АЕС, – експерт
Україна визначила добудову енергоблоків №3 і №4 Хмельницької атомної електростанції одним із ключових напрямів своєї Енергетичної стратегії до 2050 року
Про це повідомив експерт Energy Club Іван Григорук, передає УНІАН.
Згідно зі стратегією, третій енергоблок Хмельницької АЕС планують підключити до енергомережі вже у 2028 році, що дозволить збільшити базову генерацію на 1,1 ГВт. Наразі будівельна частина цього блоку готова на 80%.
Пуск четвертого енергоблоку, готовність якого оцінюється в 25%, очікується за два роки після третього енергоблоку.
Розробка енергетичної стратегії України отримала підтримку уряду Великої Британії, до якої були залучені міжнародні експерти та консультанти, зокрема KPMG.
"Два нових енергоблоки Хмельницької АЕС забезпечать додатково 2,2 ГВт базової потужності. Це амбітний проєкт, який покликаний посилати енергетичну незалежність України", – зазначили в Energy Club.
Добудова блоків є частиною більш масштабного плану з розвитку атомної енергетики в Україні, який передбачає також активне будівництво енергоблоків за технологією американської компанії Westinghouse.
Читайте також: У НАН розповіли чого чекати мешканцям, якщо Росія обстріляє Хмельницьку АЕС
Що відомо про добудову Хмельницької АЕС
Міжнародне агентство з атомної енергії (МАГАТЕ) надасть Україні технічну підтримку в добудові блоків Хмельницької АЕС. У відомстві зазначили, що Україна вже перебуває на фінальному етапі перемовин з Болгарією щодо постачання реакторів. Будівництво можуть розпочати, щойно Верховна Рада ухвалить відповідний законопроєкт.
Читайте також: На майданчику Хмельницької АЕС монтують бетонний завод
У червні повідомлялося, що для добудови Хмельницької атомної електростанції планується залучити кредитні кошти, а також власні кошти НАЕК "Енергоатом".
Під час засідання комітету Верховної Ради з питань енергетики та житлово-комунальних послуг міністр енергетики Герман Галущенко сказав, що для добудови Хмельницької АЕС планують залучити кредитні кошти, а також власні кошти НАЕК "Енергоатом". Хоча наразі про надання державних гарантій під кредит не йдеться. У червні також планувалося підписати угоду про купівлю двох ядерних реакторів у Болгарії. Мова про реактори російського виробництва з недобудованої АЕС "Белене". Інформація про наміри такої закупівлі з'явилася у березні 2023 року.
Комітет Верховної Ради з питань енергетики та житлово-комунальних послуг підтримав до першого читання законопроєкт про добудову енергоблоків №3 та №4 Хмельницької атомної електростанції.
Читайте також: Хмельницька, Рівненська та Південноукраїнська АЕС відновили виробництво енергії на рівні до минулого ракетного удару РФ
- Раніше ми писали, що Хмельницька АЕС розірвала договір на відновлення фасадів після цінового скандалу.
- Актуальне
- Важливе