Львівська ОВА ініціювала новий судовий позов до мерії через митрополичі сади
Обласна влада вимагає вилучити ділянку неподалік Архикатедрального Собору Святого Юра з комунальної власності міста
Про це в соцмережах повідомив заступник мера Львова з містобудування Любомир Зубач.
Він стверджує, що Львівська ОВА та Державна служба спецзв’язку вимагали через суд арешту митрополичих садів.
"Львівській обласній військовій адміністрації та Спецзв’язку, схоже, спати не дає ця ділянка комунальної землі, яку місто віддало у постійне користування Церкві ще 2020 року. Тепер вони вимагали забезпечення позову та арешту митрополичих садів. Та суд став на бік міської ради. Прокуратура, ЛОВА та Спецзв’язок із судової зали пішли ні з чим", – написав Зубач.
За його словами, після того, як Верховний суд відмовив Держслужбі спецзв’язку і вона вичерпала можливості в судах, Львівська ОВА ініціювала судовий процес про вилучення цієї земельної ділянки з комунальної власності міста.
У мерії переконують, що якщо землю вилучать із комунальної власності, то УГКЦ не зможе нею користуватися, а дії обласної адміністрації охрестили "боротьбою з Церквою".
Що кажуть у Львівській ОВА
Натомість у Львівській ОВА повідомили, що хочуть, аби ділянка належала Церкві, а не місту. Врегулювати земельну суперечку в адміністрації пропонують через мирову угоду. Зустріч із напрацювання алгоритму такої угоди відбулася 12 грудня. У ній взяли участь представники ОВА, міськради, Держспецзв'язку та УГКЦ.
Читайте також: Хто і чому хоче відібрати в УГКЦ Митрополичі сади у Львові
Чим особливі Митрополичі сади
Святоюрський парк розташований на схилі Святоюрської гори. У 1772 році був обведений кам'яною загорожею. На початку 19 століття це був мальовничий парк із трьома терасами довкола митрополичого палацу. Приклад сакральних садів, якими оточувалися львівські монастирі та храми у минулому. 2015 року парк було відкрито для публічних відвідин.
Близько 1762–1771 років довкола митрополичого палацу було закладено декоративний сад на терасах, які утримували потужні підпірні стіни. Кожна з терас мала квіткове оздоблення. За аналогією з ватиканським Бельведером, зі східного боку було вісім квіткових партерів.
В ансамблі "Святоюрської барокової скелі" ніби відбивається символіка двох світів – матеріального і духовного – згідно з філософією Сковороди, казав краєзнавець Тарас Максим'юк: "З духовного, Божого храму і починається ансамбль кафедрального собору, а завершується величавим дійством мистецтва садів при митрополичих палатах, візуальний простір яких замикає панорама міста".
З ініціативи митрополита Андрея Шептицького тут висадили фруктовий сад, щоб роздавати фрукти дітям із бідних сімей. Сад зберігся і до сьогодні.
- Актуальне
- Важливе